Mart 2016 Etkinlik Takvimi


01.03.2016, 10:00-13:00

Kampüs Ziyareti: Tuzla Cezeri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

 

01.03.2016, 13:00

Homongolos Sergisi Açılışı

Yer: Kültür Merkezi Fuayesi

Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi – Tıp Fakültesi

 

01.03.2016, 18:30-21:30

Etik Lider Akademisi

“Etik Kavramı ve Meslek Etikleri”

Konuşmacı: Prof. Dr. Betül ÇOTUKSÖKEN

Yer: Kültür Merkezi, Derslik 13

Düzenleyen: Etik Değerler Merkezi (EDMER) - Maltepe Üniversitesi Felsefe Kulübü

 

02.03.2016, 13:00-14:00

Seminer: “Motivasyon ve Başarı”

Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

Düzenleyen: SKS – Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi

 

02.03.2016, 13:00-15:00

Kampüs Ziyareti: Hasan Şadoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

 

02.03.2016, 18:00

Üniversitelerarası Basketbol Erkek 2. Lig Müsabakaları

Maltepe Üniversitesi – Sabancı Üniversitesi

Yer: Sabancı Üniversitesi Spor Salonu

Düzenleyen: Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi

 

03.03.2016, 10:00-13:00

Kampüs Ziyareti: Tuzla Cezeri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

 

03.03.2016, 14:00

Film Gösterimi: “Sivas”

Söyleşi: Kaan MÜJDECİ, Yönetmen

Yer: İletişim Fakültesi Adnan Saygun Konferans Salonu

Düzenleyen: Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü – SOYAÇ

 

03.03.2016, 18:30

Psikoloji Seminerleri: “Çocuk Yetiştirme Tutumları”

Konuşmacı: Öğr. Gör. Gülçin Karadeniz

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Kadıköy Belediyesi

 

04.03.2016, 20:00

Tiyatro Oyunu: “Şekerpare”

Yer:  İBB Şehir Tiyatroları, Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi

Düzenleyen: Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi (Ulaşım Saat 18:40 Kültür Merkezi Otopark)   

 

04.03.2016, 13:00-16:00

“Okuldan Aile”ye Projesi Seminerleri

“Çocuk Yetiştirme Tutumları”

Konuşmacı: Öğr. Gör. Gülçin KARADENİZ

Yer: Kaşgarlı Mahmut Ortaokulu, Maltepe

Düzenleyen: Maltepe Kent Konseyi – Fen-Edebiyat Fakültesi

 

 

04.03.2016

Seminer - Üniversite Tanıtımı

Yer: Bodrum Marmara Koleji

Düzenleyen: Rektörlük

 

05.03.2016, 09:30

Fuar: CNN Kitap Fuarı

Yer:CNR EXPO Yeşilköy

Düzenleyen: Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi

Katılmak isteyenlerin servis için SKS Dairesine isim yazdırmaları gerekmektedir.

 

05.03.2016, 09:45-12:15

Aile Okulu-13: “Evlilik ve Aile Yaşam Döngüsü” Seminerleri

Açılış Konuşması: Prof. Dr. Betül ÇOTUKSÖKEN

1. Oturum: “Evliliğin Toplumsal ve Hukuksal Boyutu”

Konuşmacı: Prof. Dr. Nurgün OKTİK

2. Oturum: “Evliliğe Neden Hazırlanmak Gerekir? Evliliğe Hazırlık Programları”

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Neşe ŞAHİN TAŞĞIN

Düzenleyen: Sancaktepe Belediyesi – İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV)   – Fen-Edebiyat Fakültesi

Yer: Fatma Ana Mutlu Evler Merkezi Konferans Salonu, Sancaktepe

 

05.03.2016, 10:00-12:00

Felsefe Seminerleri: “İnsan-Sanat İlişkisi-I”

Konuşmacı: Doç. Dr. Güncel ÖNKAL

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Kadıköy Belediyesi

 

08.03.2016, 12:00

Finans Simülasyon Merkezi Açılışı

Yer: Kültür Merkezi Fuayesi

Düzenleyen: İş Yatırım – Maltepe Üniversitesi Rektörlüğü

 

08.03.2016, 16:00

Üniversitelerarası Basketbol Erkek 2. Lig Müsabakaları

Maltepe Üniversitesi – Gelişim Üniversitesi

Yer: Sabancı Üniversitesi Spor Salonu

Düzenleyen: Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi

 

08.03.2016, 16:00-18:00

Söyleşi: “Kadınların İnsan Hakları”

Konuşmacı: Prof. Dr. Betül ÇOTUKSÖKEN

Yer: Türkan Saylan Kültür Merkezi, Kardelen-1 Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Rektörlüğü – Maltepe Belediyesi

 

08.03.2016, 18:00               

Tiyatro Oyunu: “Kadınlar Hep Gülmeli”

Yazan ve Yöneten: Kandemir Konduk

Oyuncular: İncilay Şahin, Betül Şahin, Zeynep Aydemir, Elit Andaç Çam, Nihan Ekitöz, Öykü Yiğit, Melis Öz, Gizem Yılmaz

Yer: İletişim Fakültesi Adnan Saygun Konferans Salonu

Düzenleyen: Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi, Tiyatro Kulübü – Güzel Sanatlar Fakültesi

 

08.03.2016, 18:30-21:30

Etik Lider Akademisi

Konuşmacı: Onur OZAN (Marks&Spencer Cevahir AVM ve Akasya AVM Mağaza Müdürü)

Yer: Kültür Merkezi, Derslik 13

Düzenleyen: Etik Değerler Merkezi (EDMER) - Maltepe Üniversitesi Felsefe Kulübü

 

09.03.2016, 10:00-13:00

Kampüs Ziyareti: Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

 

09.03.2016, 13:00

Konferans: “Tıp Girişimciliği”

Konuşmacı: Emir UZUNOĞLU, Girişimcilik Merkezi Koordinatörü

Yer: Maltepe Tıp Fakültesi Hastanesi 2. Kat Konferans Salonu

Düzenleyen: Girişimcilik Merkezi

 

09.03.2016, 12:00-13:00

Grup Çalışması: “Üniversiteli Olmak”

Yer: Sağlık Merkezi, Grup Çalışma Odası

Düzenleyen: SKS – Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi

 

09.03.2016, 13:00-15:00

Üniversite-Sanayi İşbirliği Protokolü Konferanslar Serisi

“İşletmelerde İnsan Kaynakları Yönetimi”

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Mürşide ÖZGELDİ 

Yer: İstanbul Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - İstanbul Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesi

 

09.03.2016, 14:00-15:00

Konferans: 8 Mart’ın Ötesinde Kadın

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Narin BAĞDATLI VURAL

Yer: Fen-Edebiyat Fakültesi Amfisi

Düzenleyen: Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Özgür Düşünce Kulübü – Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Kulübü

 

09.03.2016, 14:00-15:00

İstiklal Marşı’nın Kabul Edilme ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Konferansı

Konuşmacı: Prof. Dr. Abdullah UÇMAN

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

Düzenleyen: Türk Dili Bölümü
 

 

10-11.03.2016, 09:30

MUISC’16: “Art in Daily Life” (Günlük Yaşamda Sanat)

Yer: İletişim Fakültesi Adnan Saygun Konferans Salonu

Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencileri

 

10.03.2016     

PDR Günleri: Psikolojik Danışmanın Tonları

11:00-12:30 “Eğitim Bilimciler İçin Beyin Kullanma Kılavuzu”

Konuşmacı: Bülent MADİ

13:00-14:30 “Sanatla Terapi ve Yaratıcılık”

Konuşmacı: Nevin ERACAR  

14:45-16:00 “Narrative (Öyküsel) Terapi”

Konuşmacı: Mehmet DİNÇ     

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

Düzenleyen: Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi, PDR Kulübü

 

10.03.2016, 18:30

Psikoloji Seminerleri: “Sorumluluk Sahibi Çocuk Yetiştirmek”

Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Kadıköy Belediyesi

 

11.03.2016

PDR Günleri: Psikolojik Danışmanın Tonları

09:30-10:45 “Hipnoz”

Konuşmacı: Ali Eşref MÜEZZİNOĞLU  

11:00-12:30 “Gelişimin Kilometre Taşları”

Konuşmacı: Gülçin GÜVEN     

13:00-13:50 “Evlilik Ömür Sözü mü, Ömür Törpüsü mü?”

Konuşmacı: Salih HAFIZOĞLU  

14:00-14:50 “Sanal Özneler, Gerçek İlişkiler”

Konuşmacı: Dr. Agâh AYDIN             

15:15-15:15 “21. Yüzyıl ve Eğitimde Yeni Yaklaşımlar”  

Konuşmacı: Prof. Dr. Ayla OKTAY             

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

Düzenleyen: Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi, PDR Kulübü

 

11.03.2016, 13:00-16:00

“Okuldan Aile”ye Projesi Seminerleri

“Cihaz ve Madde Bağımlılığı”

Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU

Yer: Kaşgarlı Mahmut Ortaokulu, Maltepe

Düzenleyen: Maltepe Kent Konseyi – Fen-Edebiyat Fakültesi

 

 

12.03.2016, 10:00-12:00

Felsefe Seminerleri: “İnsan-Sanat İlişkisi-II”

Konuşmacı: Doç. Dr. Güncel ÖNKAL

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Kadıköy Belediyesi

 

12.03.2016, 10:00-12:15

Aile Okulu-13: “Evlilik ve Aile Yaşam Döngüsü” Seminerleri

1. Oturum: “Evlilik ve Yakın Akraba (Kök Aile) İlişkileri”

Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU

2. Oturum: “Ebeveyn (Anne-Baba) Olma Yolunda”

Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU

Düzenleyen: Sancaktepe Belediyesi – İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV) – Fen-Edebiyat Fakültesi

Yer: Fatma Ana Mutlu Evler Merkezi Konferans Salonu, Sancaktepe

 

13.03.2016

Gezi: Çanakkale

Düzenleyen:Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi, Avrasya Kulübü

 

14.03.2016, 10:45-13:00

Konferans: “18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlaması ve Çanakkale Şehitlerini Anma”

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Orhan ÇEKİÇ

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

Düzenleyen: Yabancı Diller Yüksekokulu

 

15.03.2016, 10:00-12:00

Söyleşi: “Marketing Day”

Konuşmacılar: İzzet ZAKUTO, Sercan IŞIK, Semih YALMAN

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

Düzenleyen: Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Pazarlama Kulübü

 

15.03.2016, 14:00-15:30

Seminer: “Paramı Yönetebiliyorum”

Konuşmacılar: Öğr. Gör. Özgecan KARANCI (MÜTAM),

              Kunter GÜLEÇ (Paramı Yönetebiliyorum Ekibi)

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi (MÜTAM)

 

15-16-17.03.2016

Yükseköğretime Dokunmak / Tadımlık Dersler

Katılımcı: Özel Marmara Koleji

Düzenleyen: Rektörlük - Marmara Eğitim Kurumları

 

15.03.2016, 17:00-20:30

Film Gösterimi ve Analizi

Yer: Fen-Edebiyat Fakültesi Amfisi

Düzenleyen: Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Psikoloji Kulübü

 

15.03.2016, 18:30-21:30

Etik Lider Akademisi

Konuşmacı: Gökhan DEMİRCİOĞLU(EDMER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı)

Yer: Kültür Merkezi, Derslik 13

Düzenleyen: Etik Değerler Merkezi (EDMER) - Maltepe Üniversitesi Felsefe Kulübü

 

16.03.2016, 13:00-15:00

Edward Said Seminerleri

“Potentials and Challenges Facing Africa’s Populous Nation Nigeria”

Konuşmacı: Usman ALIYU

Yer: Kültür Merkezi Derslik 6

Düzenleyen: Sosyal Bilimler Enstitüsü

 

16.03.2016, 13:00-15:00

Üniversite-Sanayi İşbirliği Protokolü Konferanslar Serisi

“İşletmeler için Yeni Finansman Teknikleri”

Konuşmacı: Doç. Dr. Gonca ATICI

Yer: İstanbul Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - İstanbul Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesi

 

16.03.2016, 10:00-13:00

Kampüs Ziyareti: Özel Gözdesen Anadolu Lisesi

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

 

17.03.2016, 09:30-15:00

Konferans: VI. Lojistik ve Ticaret Buluşması

Yer: Kültür Merkezi, Dr. Reşit Galip Konferans Salonu

Düzenleyen: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü - Uluslararası Ticaret ve Lojistik Kulübü

 

17-18.03.2016, 09:30

MUISC’16: “Migration, Health and Nursing” (Göç, Sağlık ve Hemşirelik)

Yer: Marma Otel İstanbul

Düzenleyen: Hemşirelik Yüksekokulu Öğrencileri

 

17-20.03.2016, 10:00-18:00

Forum Interior 2016 / İç Mimarlık Fuar ve Konferansı

Yer: İstanbul Fuar Merkezi, Salon 10, Yeşilköy

Düzenleyen: Senexpo Uluslararası Fuarcılık - Mimarlık ve Tasarım Fakültesi

 

18.03.2016, 11:00-13:00

Kampüs Ziyareti: Adalar Kent Konseyi – Adalar ilçesindeki liseler

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

 

18.03.2016, 20:00

Tiyatroya Gidiyoruz “Gece Boyunca”

Yer: Kartal Sanat Tiyatrosu

Düzenleyen: Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi, İstanbul Marmara Eğitim Vakfı

 

19.03.2016, 10:00-12:00

Felsefe Seminerleri: “Heidegger’in İnsan Anlayışı”

Konuşmacı: Öğr. Gör. Dilek ARLI ÇİL

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Kadıköy Belediyesi

 

19.03.2016, 10:00-12:15

Aile Okulu-13: “Evlilik ve Aile Yaşam Döngüsü” Seminerleri

1. Oturum: “Çocuğum Okula Başlıyor”

Konuşmacı: Öğr. Gör. Gülçin KARADENİZ

2. Oturum: “Ergenlik Çağındaki Çocuklar ve Ebeveyn (Anne-Baba)”

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Kuntay ARCAN

Düzenleyen: Sancaktepe Belediyesi – İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV) – Fen-Edebiyat Fakültesi

Yer: Fatma Ana Mutlu Evler Merkezi Konferans Salonu, Sancaktepe

 

22.03.2016, 18:30-21:30

Etik Lider Akademisi

Konuşmacı: Nil ŞENVER (Procter&Gamble Marka Yöneticisi)

Yer: Kültür Merkezi, Derslik 13

Düzenleyen: Etik Değerler Merkezi (EDMER) - Maltepe Üniversitesi Felsefe Kulübü

 

22.03.2016, 10:30

“Marka ve Patent Eğitim Semineri”

Konuşmacı: Mehmet TOZAR

Yer: İletişim Fakültesi, B 508

Düzenleyen: Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Merkezi

 

23.03.2016, 10:00-13:00

Kampüs Ziyareti: Faruk Nafiz Çamlıbel Anadolu İmam Hatip Lisesi

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

 

23.03.2016, 13:00-15:00

Üniversite-Sanayi İşbirliği Protokolü Konferanslar Serisi

“Üretim Süreçleri Ekonomisi ve Yönetim Sorunları”

Konuşmacı: Prof. Dr. Sadettin ÖZEN

Yer: İstanbul Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - İstanbul Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesi

 

23.03.2016, 16:00-18:00

Film Gösterimi: “Agora”

Yer: Fen-Edebiyat Fakültesi Amfisi

Düzenleyen: Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Kulübü - Özgür Düşünce Kulübü

 

24.03.2016

Kariyer Günü: Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi

Yer: Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi, Pendik

 

24.03.2016, 14:00

Söyleşi: “Sosyoloji ve Kariyerim”

Konuşmacılar: Mezunlarımızdan Saadet ÖZSIRKINTI, Öykü KAYAALP ve Ömer KÖKÇAM

Yer: Fen-Edebiyat Fakültesi Amfi 1

Düzenleyen: Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Sosyoloji Kulübü

 

24.03.2016, 09:00-12:15

Akademik Uyum Programı

Açılış Konuşması: Prof. Dr. Betül ÇOTUKSÖKEN

1. Oturum: “Bilim İnsanı Olmak”

Konuşmacı: Prof. Dr. Niyazi KARASAR

2. Oturum: “Protokol ve Sosyal Davranış Kuralları”

Konuşmacı: E. Büyükelçi Murat OĞUZ

3. Oturum: “Gelişim ve Öğrenme”

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Alper ÇUHADAROĞLU

Yer: Eğitim Fakültesi Amfi 1

Düzenleyen: Rektörlük

 

 

25.03.2016, 09:00-13:00

Akademik Uyum Programı

1. Oturum: “Öğretim İlke ve Yöntemleri”

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Onur CESUR

“Öğretim Materyallerinin Hazırlanması”

Konuşmacı: Uzm. Erdal YAŞLICA

“Ölçme ve Değerlendirme”

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Ali TEMEL

Yer: Eğitim Fakültesi Amfi 1

Düzenleyen: Rektörlük

 

25.03.2016, 13:00-16:00

“Okuldan Aile”ye Projesi Seminerleri

“Sağlık ve Hijyen”

Konuşmacı: Arş. Gör. Aslı EYRENCİ

Yer: Kaşgarlı Mahmut Ortaokulu, Maltepe

Düzenleyen: Maltepe Kent Konseyi – Fen-Edebiyat Fakültesi

 

 

25.03.2016, 10:00-13:00

Kampüs Ziyareti: Özel Bilgi Çağı Anadolu Lisesi

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

 

26.03.2016, 10:00-12:00

Felsefe Seminerleri: “Arendt’te İnsan-Dünya İlişkisi”

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Bergen COŞKUN ÖZÜAYDIN

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Kadıköy Belediyesi

 

26.03.2016, 10:00-12:15

Aile Okulu-13: “Evlilik ve Aile Yaşam Döngüsü” Seminerleri

1. Oturum: “Yetişkinler Olarak Çocuklarımız ve Çocuklarımızla İlişkilerimiz”

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Mehmet BOZOK

2. Oturum: “Büyükanne-Büyükbaba (Dede-Nine) Olmak ”

Konuşmacı: Prof. Dr. Nermin ÇELEN

Düzenleyen: Sancaktepe Belediyesi – İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV)  – Fen-Edebiyat Fakültesi

Yer: Fatma Ana Mutlu Evler Merkezi Konferans Salonu, Sancaktepe

 

27.03.2016, 18:00

Tiyatro Oyunu: “Ölüm ve Kız”

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, A Salonu

Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü

 

28-29.03.2016

Kariyer Günü: Habire Yahşi Anadolu Lisesi

Yer: Habire Yahşi Anadolu Lisesi, Ataşehir

 

29.03.2016, 18:30-21:30

Etik Lider Akademisi

Konuşmacı: Ersin EMİR (Finansbank Teftiş Kurulu Başkanı)

Yer: Kültür Merkezi, Derslik 13

Düzenleyen: Etik Değerler Merkezi (EDMER) - Maltepe Üniversitesi Felsefe Kulübü

 

29.03.2016, 14:00

Tiyatro Oyunu: “Ölüm ve Kız”

Yer: İletişim Fakültesi Adnan Saygun Konferans Salonu

Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü

 

30.03.2016, 13:00-15:00

Edward Said Seminerleri

“Türkiye’de İslamcılık Düşüncesi”

Konuşmacılar:

Oturum Başkanı: Prof. Dr. Sami ŞENER, Medeniyet Üniversitesi Siyaset Araştırmaları Birimi Başkanı

Alev ERKİLET, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi

Ergün YILDIRIM, Marmara Üniversitesi

Bedri GENCER, Yıldız Teknik Üniversitesi

Merve KAVAKÇI, Üsküdar Üniversitesi

Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Mustafa Necati Konferans Salonu

Düzenleyen: Sosyal Bilimler Enstitüsü

 

30.03.2016, 13:00-15:00

Üniversite-Sanayi İşbirliği Protokolü Konferanslar Serisi

“İşletmelerde Verimliliği Artırmak Üzere Kurumsal ve Kişisel Gelişim”

Konuşmacı: Dilek ÇELİK

Yer: İstanbul Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - İstanbul Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesi

 

30.03.2016, 13:30

Söyleşi: Ahmet ÜMİT - “Elveda Güzel Vatanım”

Yer: İletişim Fakültesi Adnan Saygun Konferans Salonu

Düzenleyen: Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi, Fotoğrafçılık Kulübü

 

31.03 - 01.4.2016, 09:30

MUISC’16: “Teacher Education in Transition to Knowledge Society” (Bilgi Toplumuna Geçişte Öğretmen Eğitimi)

Yer: Marma Otel İstanbul

Düzenleyen: Eğitim Fakültesi Öğrencileri

 

31.03.2016

NTV Spor / Adil Oyun Programı

12:00 Ödüllü Oyun ve Yarışmalar

13:00 Söyleşi

Konuk: Ersun YANAL

Moderatörler: Rıdvan DİLMEN, Nebil EVREN ve Tuğba DURAL

Yer: Kültür Merkezi, Dr. Reşit Galip Konferans Salonu

Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı – Basın Kulübü

 

31.03.2016, 14:00-16:00

Edward Said Seminerleri

“Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da Yeni Bir Alternatif: Çin”

Konuşmacı: Umut ERGUNSÜ, Pekin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde Doktora Adayı

Yer: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Derslik-6

Düzenleyen: Sosyal Bilimler Enstitüsü

 

31.03.2016, 14:00-16:00

Yeni Araştırmalar, Genç Araştırmacılar

“Hannah Arendt’te Amor Mundi: Dünyayı Sevmenin Anlamı Üzerine…”

Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Bergen COŞKUN ÖZÜAYDIN

Yer: Fen-Edebiyat Fakültesi’nde 14 nolu derslik

Düzenleyen: Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü – Felsefe Kulübü

 

31.03.2016, 18:30

Psikoloji Seminerleri: “İnternet ve Cihaz Bağımlılığı”

Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu

Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Kadıköy Belediyesi