Maltepe Üniversitesi | Sarf Malzemesi, Makine-Teçhizat Üretimi
Maltepe Üniversitesi COVID-19

Sarf Malzemesi, Makine-Teçhizat Üretimi

Paylaş

7. Sarf Malzemesi, Makine-Teçhizat Üretimi
7.1 Nevin TAŞALTIN, kişisel kullanımda, otomobilde, yapıların iç ve dış yüzeyinde kullanılabilecek antibakteriyel sprey üretilmiştir. (Laboratuvar ortamında üretilmiş olup henüz ürün haline getirilmemiştir.) 

7.2 Negatif Basınçlı ve Morötesi Işınlı Örnek Alma İstasyonu:
Öğr. Üyesi Aslı KARADENİZ, Dr. Öğr. Üyesi Şener ODABAŞOĞLU ve Dr. Öğr. Üyesi Kemal Fırat OĞUZ, Negatif Basınçlı ve Morötesi Işınlı Örnek Alma İstasyonu geliştirmişlerdir. Hastanelerde COVID-19 gibi hastalıklarla mücadele amacıyla hastalık şüphesi bulunan kişilerden örnek alma esnasında örneği alan hastane personeliyle hasta adayı kişi ile örnek alınan kişiden sonra aynı ortamda örnek alınacak diğer kişiler arasında hastalığın kontaminasyonun (bulaş riskinin) minimum düzeye indirgenmesi ve steril bir çalışma ortamının maksimum düzeyde sağlanması amaçlanmıştır. Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde başarıyla kullanılmaktadır.

Ayrıtılı bilgi için: http://www.maltepe.edu.tr/Content/Media/CkEditor/29042020095949165-istasyon.pdf

7.3 UV Dezenfeksiyon Kabini:
Prof. Dr. Afif SIDDIKİ ve Dr. Öğr. Üyesi Kamil ÇINAR ve TTO’dan Uzman Yasin Polat ISTKA COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programına Ozon Destekli UV Dezenfeksiyon Kabini projesini sunmuşlardır. Proje, MayaTTO AŞ yöneticiliğinde, MDBF’den Prof. Dr. Afif Sıddıki’nin yürütücülüğünde sunulmuş olup, Sanayi’den Proje Ortağı olarak Hexagon Studio yer almaktadır.  (Başvuru sahibi MAYATTO AŞ’dir)

Ayrıntılı bilgi için: https://maltepe.edu.tr/Content/Media/CkEditor/29042020055017682-cihaz.pdf