Kalite Yönetim Koordinatörlüğü

Dış Değerlendirme

Paylaş

 

Maltepe Üniversitesi Kurumsal Dış Değerlendirme Süreci, Yükseköğretim Kalite Kurulu Dış Değerlendirme Takım Üyeleri;

  • Prof. Dr. Mahmut AK (Takım Başkanı/İstanbul Üniversitesi Rektörü),
  • Prof. Dr. Metehan UZUN (Akademik Değerlendirici/Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi),
  • Prof. Dr. Bilal GÜNEŞ (Akademik Değerlendirici/Gazi Üniversitesi),
  • Prof. Dr. İsmail AKDENİZ (Akademik Değerlendirici/Yozgat Bozok Üniversitesi),
  • Prof.Dr. Ramazan GÖKBUNAR (Akademik Değerlendirici/Manisa Celal Bayar Üniversitesi),
  • Arzu ALKANAT (İdari Değerlendirici /Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi)
  • Ömer BÜYÜKELÇİ (Öğrenci Değerlendirici)

 

26 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilen ön saha ziyareti sonrasında, 10-12 Aralık 2018 tarihlerinde yapılan ve üç gün süren “Saha Ziyareti” ile tamamlanmıştır.

Yükseköğretim Kalite Kurulu Kurumsal Dış Değerlendirme Takımı Üyeleri, Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin KARASAR’ı ziyaretlerinin ardından, öncelikle Maltepe Üniversitesi Kalite Komisyonu üyeleriyle bir araya gelerek Üniversitenin kalite süreciyle ilgili detaylı bilgi aldı. Toplantı sonrasında Takım Üyeleri, Maltepe Üniversitesi Senatosu ve Yönetim Kurulu üyeleriyle görüşerek değerlendirmelerde bulundu.

Maltepe Üniversitesi’ni değerlendiren takım üyeleri üç günlük ziyaret programında; Tıp Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile Hemşirelik Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokullarına saha ziyaretlerinde bulunarak görüşmeler gerçekleştirdi. Takım Üyeleri ayrıca Daire Başkanları, Uygulama ve Araştırma Merkezleri, Akademik ve İdari çalışanlar, öğrenciler ve Dış Paydaşlar ile de (Mezunlar, Sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları, devlet, sektör çalışanları) yüz yüze görüşmelerde bulundu.

Kaliteli yolculuğumuzda daha emin adımlarla ilerlememize katkı sağlayarak üniversitemizdeki kalite kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla başlatılan kalite güvence sistemi çalışmaları kapsamında, Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından yürütülen Dış Değerlendirme Süreci 12 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilen çıkış toplantısı ve çıkış bildirimi ile sona erdi.

Çıkış toplantısında Yükseköğretim Kalite Kurulu Kurumsal Dış Değerlendirme Takım üyeleri, saha ziyaretleri sırasında gerçekleştirdikleri görüşmeler sonucunda, Maltepe Üniversitesi’nin güçlü yanları ile iyileştirmeye açık yanlarına ilişkin değerlendirmelerini katılımcılarla paylaştı. Saha ziyareti, çıkış toplantısı sonunda gerçekleştirilen soru-cevap bölümünün ardından sonlandırıldı.

Kurumsal Dış Değerlendirme Süreci, takım üyeleri tarafından hazırlanacak olan “Kurumsal Geri Bildirim Raporu”nun Yükseköğretim Kalite Kuruluna iletilmesiyle tamamlanmıştır.