Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM) | End. Müh. Yücel OLGUN
Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM)

End. Müh. Yücel OLGUN

Paylaş

T.C. Maltepe Üniversitesi 2012 yılı, Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu Yücel Olgun, 2010 yılında henüz üniversite öğrenimi devam ederken yine üniversite  öğrencilerinden oluşan 4 arkadaşı ile beraber "Manati Organizasyon A.Ş." yi kurmuştur.

Bu organizasyon şirketi ile faaliyette bulundukları 1,5 yıllık süre içerisinde çeşitli açılışlar da, AVM'ler de, tanıtım standlarında görevlendirilen yine tamamı  üniversite öğrenimine devam eden öğrencilerden oluşan gençlere part-time çalışma fırsatı sağlamışlardır.

"Türk Telekom" ve "Youth Holding" gibi sektörlerinde söz sahibi firmalar ve yöneticileri ile muhtelif tanıtım ve reklam organizasyonları konusunda bir araya  gelerek  fikir alış-verişinde bulunmuş ve gelişimlerini sürdürmüşlerdir.

Ayrıca sosyal sorumluluk anlayışıyla kamuoyunun dikkatini çekmeyi amaçlayan "Nükleer ve Termik Santrallere Hayır!" "Karadeniz Kirlenmesin, Dünyamız Kirlenmesin!" vb. konseptli yemekli geceler ve çeşitli etkinlikler düzenlemişlerdir. Bu etkinliklerden bir çoğu SHOW TV ve muhtelif kanallarda haber yapılarak yayınlanmıştır.

"Manati Organizasyon" u kuran grup olarak, üniversite öğrenimlerini gerek akademik, gerek mental olarak yönetmekte zorlandıkları ve kariyerlerine ayrı ayrı devam etmek istedikleri için 2011 yılı ortalarında Yücel Olgun ve çalışma arkadaşları şirket faaliyetlerini durdurma kararı almışlardır.Organizasyonu oluşturan grup üyeleri kendi kariyer anlayışları doğrultusunda çalışma hayatlarını başarı ile sürdürmektedirler.

Manati Organizasyonun "Aktivasyon Lideri" olarak 1,5 yıl boyunca edindiği tecrübe, birikim ve özgüven sayesinde öğrenim hayatını sürdürmede, staj ve iş bulma konusunda zorluk çekmeyen öğrencimiz mezuniyetinin ardından staj yaptığı 2 firmadan iş teklifi alıp, kariyerine yurt dışında devam etmek istemesi nedeni ile 3 kıtada faaliyet gösteren "TAV Airports Holding" bünyesinde Gürcistan/Tiflis Havalimanın da "Kalite Yönetimi" konusunda çalışma hayatına başlamış bulunmaktadır.

Yücel'e kariyer hayatı boyunca başarılar dileriz.

Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Merkezi

iletişim: [email protected]
şirket web sitesi: www.tav.aero/