Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM) | Girişimcilik Hikayesi || Banu Koç Çakan ('13 Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Yüksek Lisans)
Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM)

Girişimcilik Hikayesi || Banu Koç Çakan ('13 Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Yüksek Lisans)

Paylaş

Girişimcilik Hikayesi || Banu Koç Çakan ('13 Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Yüksek Lisans)

Maltepe Üniversitesi Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Yüksek Lisans mezunuyum. Öncesinde Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü bitirdim. Ardından, DCI University, British Institute “Direct Marketing” programını tamamladım.

Kurumsal iş hayatında, yönetici ve üst düzey yönetici pozisyonlarında çalıştım. Çalışma hayatım süresince müşteri ilişkileri ve iletişim alanında yaptığı projelerle önemli ödüllere layık görüldüm ve CICMC (Customer Management Consultant) unvanına sahip oldum.

İş yaşamı profesyonellerine, iş başarısı ve tatminine hizmet eden gelişim programları sağlayan bcc Turkey’nin kurucusuyum. Aynı zamanda, Genos Int. Duygusal Zeka İleri Eğitmeniyim ve endüstri ve örgüt psikoloğu olarak iş psikolojisi ve duygu bilimi yapıtaşında eğitimler vermeye devam ediyor, aynı zamanda, üst düzey yöneticilere “Duygusal Zeka Mentorluğu” yapıyorum, 

Kadınların ve gençlerin topluma olan katkılarını çok önemsiyorum. Bu nedenle iki alanda da gönüllü çalışmalar yapıyorum.

Kadınların sosyal ve iş yaşamlarında güçlenmesinin çok kıymeli olduğunu düşünüyorum ve bu konuda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadın Konuk Evlerindeki kadınları Nef Vakfı ve bcc Turkey işbirliği ile yürütülen ve bir sosyal Sorumluluk Projesi olan “Hay Atölye”leri kapsamında” kadınlarımızı tekrar hayata bağlamak, özgüven kazandırmak için gelişim programları sunuyoruz. Bununla birlikte, Kagider’in “Geleceğin Kadın Liderleri” projesinde “Duygusal Zeka ve İş Yeri Başarısı ve Tatmini” konusuyla genç liderlerin geleceğe hazırlanmasına destek oluyorum.

Ve mezunu olduğum Maltepe Üniversitesi'nin öğrencilerine iş yaşamına hazırlık programları sunuyorum.

Aynı zamanda  Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından PCC (Professional Certified Coach) ünvanına sahibim. 2018-2020 dönemi ICF  Türkiye Yönetim Kurulu üyeliğini yürütüyorum.

Sevgili mezunumuz Banu Koç Çakan'ın LinkedIn profili için TIKLAYINIZ!