Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM) | Girişimcilik Hikayesi || Esma Deniz Dereboy ('03 Radyo, Televizyon ve Sinema)
Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM)

Girişimcilik Hikayesi || Esma Deniz Dereboy ('03 Radyo, Televizyon ve Sinema)

Paylaş

Girişimcilik Hikayesi || Esma Deniz Dereboy ('03 Radyo, Televizyon ve Sinema)

1980 yılında Kütahya’da doğdum.

Kütahya Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümünü, ardından Maltepe Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümünü bitirdim. Kütahya’da birçok çini atölyesinde klasik ve yöresel çalışmalar yaparak çiniciliği öğrendim. Üniversite sonrası perakende sektöründe çalıştığım dönemlerde de resim ve çiniyle ilişiğimi hiç koparmadım. Kendi profesyonel çizgime ulaştığım ilk koleksiyonumu yapıncaya kadar çiniyle hobi olarak uğraşmaya devam ettim.

Yeniliklere olan ilgim beni farklı seramik üretim tekniklerine yönlendirdi. Bu yenilikçi yaklaşım sonucu, seramikte kabartma ve gömme desen tekniğinin ilk uygulayıcısı oldum. Esma isminin anlamı olan "isimler"den ilham alarak, "İsim Kaderdir" sloganı altında hayatımın farklı dönemlerinde yaptığım farklı koleksiyonlar bugüne dek 6 isim altında toplandı. Bu koleksiyonlar sırasıyla: Levnalevn, Gelin, Karahisari, Yas, Snoha ve Saf isimlerini taşıyor.​

Seramikte kendini ispat eden Esma Dereboy markası, yeniliklere olan merakım ve çamura olan sevdam ile 2018 yılında el yapımı porselen sofra ürünlerini karşınıza getiriyor.

Seramik eserlerde edindiğim tecrübeyi şimdilerde el imalatı sofra takımlarına taşıdığım yeni porselen koleksiyonları, farklı tarzı ve “Mix and Match” yaklaşımı ile öne çıkıyor. Kendi atölyemde özenle ürettiğim tüm el yapımı ürünler, Türkiye ve dünyanın pek çok ülkesinde, seçkin mağazalarda yer almakta.

Mezunumuzun çalışmaları hakkında bilgi almak isterseniz:

Web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Tüm sosyal medya hesapları içinse:

www.instagram.com/esmadereboyporcelain

www.instagram.com/esmadereboyceramic

www.linkedin.com/company/esmadereboy

www.facebook.com/esmadereboyporcelain

www.facebook.com/esmadereboy