Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM) | Girişimcilik Hikayesi || Kartal Arıkan - Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü '12
Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM)

Girişimcilik Hikayesi || Kartal Arıkan - Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü '12

Paylaş

Girişimcilik Hikayesi || Kartal Arıkan - Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü '12

Maltepe Üniversitesi, Görsel İletişim ve Tasarım bölümünden 2012 yılında mezun oldum. Çok değerli hocalarımın yardımları sayesinde fotoğraftan, video prodüksiyona, grafik tasarımdan, iletişim ile alakalı kuramsal bilgilere kadar pek çok alanda çok değerli kazanımlar edindim. Hatta 2009 yılında Aydın Doğan Genç İletişimciler yarışmasında, kişisel web sitesi dalında bir üçüncülük ödülü de kazandım.

Üniversiteden mezuniyetimin akabinde, tasarım ve medya sektöründe farklı alt disiplinlerde, ajans ve kurumsal firmalar bünyesinde 6 yıl gibi uzun bir süre çalıştıktan sonra freelance olarak yurt dışındaki firmalara işler yapmaya başladım. Nitekim bu işlerin sonucu olarak, 2021 yılında Londra’da dijital reklam ajansımı kurdum. Ağırlıklı olarak arama motoru optimizasyonu, web tasarım ve geliştirme alanında faaliyet gösteren Pixen Web Experts isimli şirketim ilk yılında 30’un üzerinde farklı müşteriye hizmet vererek, Londra’nın en hızlı büyüyen reklam ajanslarından biri konumuna gelmiştir. Hedeflerin kişinin hayatına yön verdiğine inanırım. Pixen Web Experts ekibi olarak hedefimiz ve tutkumuz Londra’nın alanındaki en başarılı reklam ajansı olmak. Şuanda Kuzey Londra’da bir ofisimiz bulunmaktadır. Hem Türkiye’de, hem İngiltere’de ekip arkadaşlarımız ile her geçen gün üzerine koyarak hedeflediğimiz başarılara ulaşacağımıza olan inancım tam.

Tutkuyla yaptığım işime sahip olmama katkı sağlayan Maltepe Üniversitesi ve tüm akademisyenlerine çok teşekkür ediyorum.

Kartal ARIKAN / Web Uzmanı