Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM) | Kariyer Günleri 2016
Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM)

Kariyer Günleri 2016

Paylaş

2-5 Mayıs 2016  Tarihlerinde Gerçekleşen 8.Kariyer Günleri Sona Erdi.

Maltepe Üniversitesi Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Merkez tarafından düzenlenen  8. Kariyer Günleri’nde İnsan Kaynakları alanından değerli isimler öğrencilerle bir araya geldi

Kariyer Günleri açılış etkinliğinde, SecretCV Kurumsal İletişim Direktörü Elif Kunter  öğrencilere iş bulmanın püf noktalarını anlattı.  İkinci gün, Hemşirelik Yüksekokulu  Öğrencileri İçin Sağlık Kuruluşları Sunumları gerçekleşirken, öğrenciler fuar  alanında iş başvurusu yapma olanağı buldular.

"Sivil Alanda Çalışmak ve Özel Olimpiyatlar Türkiye" konulu sunumu ile Özel Olimpiyatlar Türkiye Ülke Direktörü  Didem ÜNSÜR    İletişim Fakültesi  A.Adnan Saygun Amfisinde buluştuğu öğrencilere profesyonel olarak üçüncü sektörde çalışma deneyimini ve gönüllülük meselesinin kariyer yaşamındaki yerini anlattı. 4 Mayıs’da  Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grubu İnsan Kaynakları Müdürü.

Sinem KIRANTA“Eczacıbaşı TÜG’de Çalışan Olmak”adlı sunumu ile Eczacıbaşı grubnda iş olanakları ve İnsan Kaynakları uygulamaları hakkında bilgi verdi.Kariyer Günleri üçüncü gününde "Dijital Çağda Çokyönlülük"  Adlı sunum ile dijital pazarlama alanında danışmanlık yapan Uluğ  R.Sungur İletişim Fakültesi  A.Adnan Saygun Amfisinde akademisyenler ve öğrencilerle buluştu.  Aynı gün fuayede Moblobi   “Mobile Technology Summit “  etkinlik davetiyelerini öğrencilerimize sundu.

5 Mayıs 2016  Kadın Girişimciliği Hikayeleriyle gazeteci yazar Tuba İlze  İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi  Amfisinde öğrencilerle buluştu. "Kadınsan Yaparsın"adlı kitabında yer alan girişimci kadınların öyküler4ini paylaşan İlze, dibe vuran kadınların girişimcilikte başarılı olduklarını söyledi.

Kariyer Günlerinin son etkinliği ise  “Varlık Yönetim Şirketleri ne Yapar ve Nasıl Çalışır ?  konulu sunum ile Güven Varlık Yönetimi  şirketi  İK yetkilisi  Mustafa Çelik  ve ekibi tarafından yapıldı.