Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM) | Kariyer Hikayesi || Deniz Onak (2016-2017, ÇAD)
Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM)

Kariyer Hikayesi || Deniz Onak (2016-2017, ÇAD)

Paylaş

Kariyer Hikayesi || Deniz Onak (2016-2017, ÇAD)

#kendihikayesiniyazanlar

 

Merhabalar,

2016 yılında Maltepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü, 2017 yılında ise yine okulumuzun Psikoloji Yandal Programını tamamladım. Birikimli hocalarım sayesinde merakımı hiç kaybetmeden, öğrenmekten keyif alarak, sorduğum sorulara ilgiyle, dolu dolu cevaplar alarak 4 güzel sene geçirdim. İlk 3 sene onur öğrencisi, 4. sene ise yüksek onur öğrencisi olarak bölümümü 2.likle bitirdim. Bir yandan Sosyoloji eğitimimi desteklemek bir yandan da daha yetkin bir bakış açısına sahip olabilmek adına da Psikoloji Yandal Programını tamamladım.

Üniversite hayatım boyunca sürekli aktif olmayı önemsedim; çeşitli ajanslarda tanıtım hostesliği yapıp hem kendi paramı kazandım hem çevremi hem de insan ilişkileri konusundaki becerilerimi geliştirdim, Maltepe Üniversite’sinin Tanıtım Ekibi kadrosunda yer alarak aday öğrencilere üniversitemiz hakkında bilgilendirme ve yönlendirmelerde bulunup üniversitenin güzel insanlarından oluşan çalışma kadrosuyla tanışma fırsatını yakaladım.

Mezun olduktan sonra Ataşehir Anadolu Lisesi’nde 11. sınıf öğrencilerine Psikoloji ve Felsefe Öğretmenliği yaptım ve ardından asıl ilgi duyduğum İnsan Kaynakları alanına yöneldim. Bu alanın beni en cezbeden tarafı çalışan psikolojisini yakından gözlemleyebileceğim, sürekli öğretici bir yanı olmasıydı. E-Ticaret sektöründe öncü pozisyonda olan Ideasoft Yazılım firması İnsan Kaynakları alanını deneyimlediğim ilk yer oldu. Burada İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak şirket bünyesinde çalışan kişilerin gelişimleri için eğitimlerin hazırlanması ve sunulmasından, işe alım - seçme ve yerleştirme süreçlerinin yürütülmesine kadar pek çok görev üstlendim. Şuan ise dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen teknoloji odaklı şirketlerine bilgi ve iletişim teknolojileri hukuku üzerine geniş kapsamlı danışmanlık hizmeti veren BTS&Partners Avukatlık ve Hukuk firmasında İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı olarak çalışıyor ve her geçen gün İK’ya dair yeni şeyler öğrenip yeni deneyimler kazanıyorum…

Sevgiler,

Deniz ONAK ’16 Sosyoloji, ’17 Psikoloji