Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM) | Kariyer Hikayesi || Funda Yağmur Kahraman (Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri '18)
Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM)

Kariyer Hikayesi || Funda Yağmur Kahraman (Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri '18)

Paylaş

Kariyer Hikayesi || Funda Yağmur Kahraman (Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri '18)

Ben Funda Yağmur Kahraman. 2018 yılında Maltepe Üniversitesi Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri bölümü programından mezun oldum. Tercihlerde bu bölümü gördüğümde ne olduğunu bilmiyordum ve Maltepe Üniversitesi’ne gelerek oradaki eğitmenlerle görüştüm tabi başka okullarla da. Bana içeriğini tüm detaylarıyla anlatmaktan kaçınmadılar. Kulağa çok hoş geliyordu ve hep merakım olan bir alandı havacılık. Havacı olmak birçok ulustan insanlarla tanışmak ve iletişim kurmak, onlara en iyi memnuniyeti sunabilmek ve takdirlerini kazanmak, onlarla birlikte gülüp bir ana ortak olabilmek. Hepsi çok anlamlı geliyor ve beni bu mesleğe daha fazla itiyordu. Tabi bir de birçok ülke gezmek, keşfetmek, farklı yemek kültürleri görmek ve onları tatmak. Saymakla bitmeyecek birçok sebep daha bu mesleği yapmamı sağladı. 

 

Üniversite de birçok havacılık dersimizin yanı sıra iletişim ve İngilizce derslerimiz vardı. Üstelik üniversite bize “Gökyüzünde Fark Yaratanlar” başlığı altında toplanmış iletişim ve 10 farklı alan üzerinde yoğunlaşmış bir eğitim programı sunmuştu ve eğitimin sonunda da her birimize sertifika verilmişti. Bugün hala orada öğrendiklerimi gerek kendi yaşamımda gerek iş alanımda uyguluyorum. Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri bölümünde anlatılan derslerin yanı sıra bu meslekte nerede nasıl davranmamız gerektiğini, nasıl görünmemizden nasıl giyinmemizden tutun da, nasıl bir duruş sergilememiz gerektiğini, kimlerle en kolay nasıl iletişime geçip en sağlıklı iletişimi nasıl kurabileceğimizi, en iyi hizmeti nasıl sunabileceğimizi, hepsini öğrendik. 

 

Üniversiteden mezun olduğumuzda da aynı ilgi sürekli bizimle olmaya devam etti. Öğretmenlerimiz işe alım süreçlerimizde bile bize destek olmaktan kaçınmadılar. Böyle giyinin, bunlardan bahsedin ve böyle görünün. Ne yapacağımızı bilemediğimiz her konuda bizlerden desteklerini esirgemediler ve bu zorlu süreci atlatırken bize aynı zamanda da motivasyon kaynağı oldular. 

 

Ben şuanda Pegasus Havayolları’nda kabin memuruyum. Mezun olur olmaz işe başladım ve tam 2 yıl oluyor. 

 

Benim başarı hikayem bu; sıra sizlerde, sabırsızlıkla bekliyorum.