Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM) | Kariyer Hikayesi || Gamze Körpınar (Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri '18)
Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM)

Kariyer Hikayesi || Gamze Körpınar (Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri '18)

Paylaş

Kariyer Hikayesi || Gamze Körpınar (Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri '18)

Ben Gamze Körpınar;


22 yaşındayım. 2018 yılında Maltepe Üniversitesi / Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümünden mezun oldum. Bu bölümü tercih etmek ve havacılık sektöründe bulunmak isteme sebebim; insanların hayatlarına dokunup sevdikleriyle buluşturmak, yeni kültürler görmek, yeni yerler keşfetmek, her kültürden insanla tanışıp kendimi geliştirmekti.

Üniversitemden aldığım mesleki eğitim sayesinde kendimi daha da geliştirdim ve mesleğe daha da emin adımlarla yürüyerek elimden gelenin her zaman daha fazlasını yapmaya çalıştım. Emek verdim, çabaladım ve hedefime üniversite bittikten sadece bir kaç ay sonra ulaştım. Gerek alanında uzman ve her zaman ilgili olup bizi geliştirmek için çabalayan öğretmenlerimiz, gerek Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı eğitim kalitemiz ve bunun sonucunda aldığımız sertifika ile işe başlamam çok daha kolay oldu.

Daha 2. sınıftayken, üniversitemize yeni gelecek arkadaşlarımız için çektiğimiz tanıtım videosuna bile bilgi almak için beni bulup yazan, bu mesleği gerçekten yapmak isteyen pırıl pırıl arkadaşlarımıza şuan 2 yıldır Pegasus Havayolları'nda görev yapan bir Kabin Memuru olarak bunları yazıyor olmak beni ayrıca mutlu ediyor. 2 yıldır edindiğim deneyim, gezdiğim gördüğüm kültürler, keşfettiğim yeni şehirler ve ülkeler, edindiğim arkadaşlıklar, düzensiz bir düzende düzen kurup hayatımı daha verimli hale getirmem vb. tüm bunları düşündüğümde bir kez daha iyi ki diyorum. İyi ki havacılık sektörüne girmişim ve iyi ki eğitimimi Maltepe Üniversitesi'nde almışım.

Mülakatlar ve sektör içerisinde başarılı olmak için tavsiye edebileceğim şeyler; herkesin İngilizce konusunda kendisini çok iyi bir şekilde geliştirmesi, ekip çalışmasına yönelik eğitimlere katılması, her zaman öğrenmeye açık olması, insanlarla iletişim kurarken çözüm odaklı ve yardımsever olması, sorumluluk sahibi olup görevlerini aksatmaması ve en ama en önemlisi gülümsemesi.

Emin olun ki sizin yüzünüz güldüğünde, işinizi zevkle, severek yaptığınızda ve bunu tüm çevrenize yansıttığınızda geri dönüşleriniz hep olumlu oluyor. Hayallerinizin peşinden koşmaktan asla vazgeçmeyin.
 

Son olarak bizleri bu günlere getirmek için çabalayan, tüm bilgi ve birikimlerini bizlerle paylaşan, başta Gülay Hacıoğlu, Aybike Zorlu ve Belis Gülay Şahin olmak üzere tüm öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum.