Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM) | Kariyer Hikayesi || Meltem Aydın (Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri '18)
Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM)

Kariyer Hikayesi || Meltem Aydın (Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri '18)

Paylaş

Kariyer Hikayesi || Meltem Aydın (Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri '18)

Herkese merhaba, Ben Meltem Aydın.

Lisede Muhasebe ve Finansman bölümü okuyordum. Derslerde hocalarımız hangi mesleği seçmek istiyorsunuz diye sorduklarında sınıfımdaki herkes muhasebeci, mali müşavir vs gibi cevaplar veriyordu. Ben kabin memuru olmak istiyorum dediğimde hepsi şaşırıyordu, kabin memuru olmak nerden aklına geldi sende muhasebeci olmalısın gibi cevaplar alıyordum. Kimse bilmiyordu ki uçuş görevine giden kabin memurlarını gördüğümde nasıl mutlu olduğumu, kendimi onların yerine koyduğumu, onların o şık üniforması ve mükemmel görünüşleri ile bende nasıl bir hayranlık uyandırdıklarını. Muhasebeci olursam mutlu olamam ben kabin memuru olmalıyım diyip araştırmalara başladım.

Üniversite tercihlerimde (bunun için içimden her zaman iyi ki diyorum) T.C. Maltepe Üniversitesi Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümünü ilk sıraya yazdım. Annem ile okulu görmeye gittiğimizde Gülay Hoca bizi karşıladı. Aklımdaki bütün soruları sordum ve bütün samimiyetiyle sorularıma cevap verdi. Bir an önce okul başlasın diye bekliyordum 2 sene ne çabuk geçti hala şaşırıyorum.

Üniversitede gördüğümüz derslerin, bütün bölüm hocalarımızın bize anlattığı gösterdiği bilgiler şuan o kadar çok işimize yarıyor ki. Koskoca 2 yıllık eğitim hayatımız 2018 yılında bitti ve Türk Hava Yolları mülakat günü geldi çattı. Mülakatlarda nasıl davranmalıyız neler yapmalıyız en çok nelere dikkat etmeliyiz bunlar hakkında bütün bilgileri hocalarımız bize anlatmıştı. İlk gün bilgisayardan İngilizce bir sınava girdik bu sınavı başarıyla geçenler ikinci mülakata girmeye hak kazandı. Bu İngilizce sınavı biter bitmez telefonum çaldı ve arayan Gülay hocamızdı. O an onun da heyecanla telefonun başında bizlerden haber beklediğini anladım ve sevincimi onunla paylaştım.İkinci mülakat günü önce boy kilo ölçümü, daha sonra sırasıyla psikolojik, kurul ve İngilizce mülakat olarak geçti. Çok şükür ki bu süreçleride geçirdim ve yaklaşık 2 buçuk senedir Türk Hava Yollarında kabin memuru olarak görev yapmaktayım.

Bugünlere gelebilmemde üniversite hayatımdaki tüm hocalarımın emeği çok büyük. Onlara tekrar çok teşekkür ediyorum.