Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM) | Kariyer Hikayesi || Merve Ökten ('19 Grafik Tasarım)
Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM)

Kariyer Hikayesi || Merve Ökten ('19 Grafik Tasarım)

Paylaş

Kariyer Hikayesi || Merve Ökten ('19 Grafik Tasarım)

Merve Ökten / Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü 2019 Mezunu / Bölüm ve Fakülte 1.si

Maltepe Üniversitesi ailesi üyelerinden Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü 2019 mezunuyum.

Liseden mezun olmuş olan her birey gibi tüm hayatımı etkileyecek mesleği seçmek ve en önemlisi bu meslek için okuyacağım okulu belirlemek, çok kaygılı bir süreçti.

Öncelikle kendimi keşfedip, hangi alanda ilerleyeceğime karar verdim. Sonrasında yolum ilk önce Okan Üniversitesi ile kesişti. Orada 2 senelik ön lisans eğitimimi tamamladıktan sonra DGS sınavı ile %100 burslu Maltepe Üniversitesine geçiş sağladım.

Maltepe Üniversitesi’nin bendeki yeri çok başkadır çünkü kariyerime atacağım ilk adım için, son kepimi orada attım J

Hocalarımın ilgisini, eğitim kalitesini, arkadaşça yaklaşımını kısacası tüm emeklerini asla es geçemediğim bu üniversiteden bölüm ve fakülte birincisi olarak mezun oldum.

Şu an bir yayınevinde “Grafik Tasarım Uzmanı” olarak çalışmaktayım. Kitap kapak tasarımları, sosyal medya görselleri, web site içerik tasarımları, ihtiyaç halinde tüm 2 boyutlu tasarımların süreçlerini yönetiyorum. Aynı zamanda freelance olarak çeşitli firmalara da destek vermekteyim.  (Logo, kurumsal kimlik, broşür, afiş, slider, katalog vs. …)

Hep söylerler iş hayatı ile okul hayatı çok başkadır diye. Gerçekten öyleymiş. Fakat şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki benim fakültem, benim bölümüm, benim hocalarım beni iş hayatının zorluklarına uygun yetiştirmiş. (Tabii o zamanlar biraz zorlanıyorduk J )

En nihayetinde şimdi anlıyorum o yoğun temponun sebebini…

Çok severek icra ettiğim mesleğime sahip olmama destek olan, Maltepe Üniversitesi ailesine teşekkür ediyorum.