Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM) | Kariyer Hikayesi || Selin Güçkıran (Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri '19)
Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM)

Kariyer Hikayesi || Selin Güçkıran (Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri '19)

Paylaş

Kariyer Hikayesi || Selin Güçkıran (Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri '19)

Merhaba,

Ben Selin Güçkıran. Maltepe Üniversitesi Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümünden 2019 yılında Yüksek Onur derecesiyle mezun oldum.

Başarı hikayeme değinmeden önce bende çok fazla emeği geçmiş biri olarak sizinle bunu paylaşmak beni çok mutlu etti. Her şey için teşekkür ederim.  

Kabin memurluğunun küçüklüğümden beri hayalini kurduğum meslek olduğunu ve bunu yapabilmek için sadece istemenin yeterli olmadığını; bu işin içinde yer bulduğumda daha iyi anladım. Yakın arkadaşımın teyzesi bu işteydi ve ben sürekli ona imrenirdim. Bunun hayalini kurarken ablamın yakın arkadaşı da kabin memuru oldu ve benim bu isteğimi perçinledi. Bildiğim bir şey vardı ki o da kabin memuru olmak için o bölümü okumanın şart olmadığıydı ve ben de lisede Web Tasarım okumaya karar verdim. Bu bölümde çok başarılı olmama rağmen aklımdan çıkmayan tek şey kabin memuru olmaktı ve ben de üniversitede tercihimi bu yöne çevirdim.

Hikayeme başladığım gibi en doğru kararı verdigimi bu işe başladığımda daha iyi anladım.

İşe başlama ve alım sürecinden de bahsedecek olursam kabin memuru olarak başladığımda henüz üniversiteden mezun olmamıştım. Hocalarım vasıtasıyla alımlara başvurdum ve Pegasus Havayollarında bir buçuk yıldır kabin memuru olarak görev yapmaktayım. Mülakatlara katıldığımda inanılmaz heyecanlıydım ama bu heyecan kendime olan güvenimi güçlendirdi. Mülakatlarda kendime güveniyordum ama bugüne kadar verdiğim emeklerin karşılığını almam için kalan son adımı da geçmem ve bu işi ne kadar istediğimi göstermem gerekiyordu. Mülakatlarda ilk önce yazılı İngilizce sınavı oldum ardından boy-kilo ölçümüne girdim. Sonrasında İngilizce sözlü mülakat gerçekleşti ve en son kurul mülakatlarına girdim. Olumlu sonucumu öğrendiğimde ise üniversitemizde havacılık seminerindeydim. Öncelikli paylaştığım kişiler üzerimde çok emeği olan hocalarım oldu. Emeklerimin karşılığını almanın verdiği mutluluk tarif edilemezdi. Çok genç bir yaşta kariyerim için büyük adım atmıştım. Hayallerinizin peşinden koşmayı asla bırakmayın.

Maltepe Üniversitesine ve Kabin Hizmetleri bölümünde ilgisini hiç bir zaman eksik etmeyen hocalarıma çok teşekkür ederim.