Tıp Fakültesi | Dekanın Mesajı

Tıp Fakültesi

Dekanın Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz

Sizler bizim geleceğimiz olarak en değerli hazinelerimizsiniz. Geleceğimizi yaratacak siz değerli gençlerimize çağdaş, bilimsel, mesleki ihtiyaçlarınızı karşılayacak ortamlar yaratmak temel hedefimizdir. Bu temel çerçevesinde Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi bilimin öncülüğünde özgür - özgün düşünülebilen ve bunun sürekli gerçekleştirilebildiği bireyler yetiştirir.

Kendi alanlarında iyi yetişmiş, seçkin öğretici kadrolarımızla bu hedeflerimizi her gün büyük bir şevk ve özveri ile gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken sizlerin gözlerinde gördüğümüz bilimin ışığı bizleri mesut ve motive eden yegâne unsurdur.

Mezun olduğunuzda fakültemizden aldığınız diploma mesleğinizin zirvesinin bir nişanesi olacaktır. Bu zirvede kalmak kendine güvenmeyi ve gerekli donanımın devamını sağlamayı gerektirir.

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak akademisyeninden, yardımcı personeline kadar bir bütün olarak sizlere bu duyguyu ve donanımı sağlamak için var gücümüzle çalışmaktayız. Bir bayrak yarışı olan bu çalışmalarımızın ürünü olacak sizleri ileride sizlere en iyi şekilde devredebilmek umudunu, şevkini hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz.

Prof. Dr. Selim NALBANT

Dekan

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel