Maltepe Üniversitesi | Ankara’da Düzenlenen BALKANTÜRKSİAD “Başkent Buluşmaları” Resepsiyonuna Üniversitemiz Rektör ve Rektör Yardımcımız Katıldı.

Ankara’da Düzenlenen BALKANTÜRKSİAD “Başkent Buluşmaları” Resepsiyonuna Üniversitemiz Rektör ve Rektör Yardımcımız Katıldı.

 

Türkiye ile Balkan ülkeleri arasındaki ekonomik ve kültürel ilişkilerin artırılması misyonu ile kurulan ve 11 yıldır bu konuda çalışmalar yürüten Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Ankara’da ‘Başkent Buluşmaları’ (19 Ekim 2022) düzenledi.

BALKANTÜRKSİAD’ın Ankara’da Atakule’de ilkini gerçekleştirdiği “Başkent Buluşmalarına” Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Edibe SÖZEN ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet YAZICI katıldı.

Toplantının açılışında konuşan BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Şakir, “Üyemiz olan iş insanları ile Balkan ülkelerinin Ankara Büyükelçilerini tanıştırmak ve yeni dostlukların kurulmasını hedefliyoruz. Çünkü biliyoruz ki ekonomik ilişkilerin temelinde dostluk ve barış vardır” dedi.
BALKANTÜRKSİAD’ın gerçekleştirdiği “Başkent Buluşmaları”nda, Türkiye’nin Balkan ülkeleri ile olan ilişkilerindeki önemine vurgu yapıldı.
 

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel