Maltepe Üniversitesi | Aralık’19 Etkinlik Takvimi

Aralık’19 Etkinlik Takvimi

30.11-03.12.2019, 10:00-19:00
Akreditasyon Değerlendirme Kurulu İLEDAK Toplantısı
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Nail Boratav Salonu
Düzenleyen: İletişim Fakültesi

30.11-03.12.2019, 09:00-18:00
EMSA Kulübü Öğrenci Değişim Programı (Twinning Projesi)
Yer: Tıp Fakültesi Amfisi, Tıp Fakültesi Hastaneleri, Marma Hotel İstanbul Asia
Düzenleyen: Avrupa Tıp Öğrencileri Birliği (EMSA) - EMSA Öğrenci Kulübü - EMSA Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi

02.12.2019, 09.00-18.00
Fuar: Diyarbakır Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri
Yer: Diyarbakır Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi
Düzenleyen: Artı Tercih Fuarcılık

02.12.2019, 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Atakent Şehit Selçuk Paker Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu - Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı

02.12.2019, 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Kazım İşmen Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu - Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı

02.12.2019, 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Kalite Özel Eğitim Kursu
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu - Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı 

02.12.2019, 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Özel Güller Koleji
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu - Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı

02.12.2019, 11:30
Üniversiteler Federasyonu 2. Lig Basketbol Resmi Turnuvası: Maltepe Üniversitesi - Bezmiâlem Üniversitesi
Yer: Pirî Reis Üniversitesi Basketbol Sahası, Tuzla
Düzenleyen: Üniversiteler Federasyonu - SKS, Spor Müdürlüğü

02.12.2019, 13:00-14:00
Seminer: "Mevlüt Dinç ile Oyunlar Hakkında"
Konuşmacı Mevlüt DİNÇ
Yer: İletişim Fakültesi, B410
Düzenleyen: İletişim Fakültesi

02.12.2019, 14:00
Kültür Sanat Haftası
Konser: İlhan Şeşen & Burçin Buke 
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS

02.12.2019, 15:00-17:00
Kampüs Ziyareti: Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu - Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı 

02.12.2019, 18:00-20:00
Etik Lider Akademisi
"Etik Nedir?"
Konuşmacı: Gökhan DEMİRCİOĞLU, EDMER Yönetim Kurulu Başkanı, Park Palet Satış ve Operasyon Müdürü
Yer: Kültür Merkezi, Derslik No: 5
Düzenleyen: Etik Değerler Merkezi (EDMER) – SKS, Felsefe Kulübü

03.12.2019, 09:00-10:00
Seminer: "İstismar ve Akran Zorbalığı"
İstanbul Veli Akademileri Projesi  
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Gresa ÇARKAXHIU BULUT
Yer: Maltepe Bağlarbaşı İlköğretim Okulu
Düzenleyen: Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Maltepe Üniversitesi, Maltepe Bağlarbaşı İlköğretim Okulu

03.12.2019, 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Pendik Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Yer: İletişim Fakültesi, B410 Numaralı Derslik
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı

03.12.2019, 10:00-17:00
3 Aralık Dünya Engelliler Günü Farkındalık Etkinliği
Yer: Kültür Merkezi Fuaye Alanı
Düzenleyen: Engelli Öğrenci Birimi - Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı - Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü

03.12.2019, 11:00
3 Aralık Dünya Engelliler Günü 
Engel/Sizken Afiş Yarışması Sergisi ve Ödül Töreni 
Yer: Kültür Merkezi Fuayesi
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü

03.12.2019, 12:00-12:40
“Gökyüzünde Fark Yaratanlar” Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Kişisel Gelişimi Programı
Seminer: “Empati”
Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU 
Yer: Meslek Yüksekokulu - Mock-up
Düzenleyen: Rektörlük - Meslek Yüksekokulu - İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü

03.12.2019, 13:00
Türkiye Üniversiteler Federasyonu Resmi Futbol Maçı: Maltepe Üniversitesi - Yeni Yüzyıl Üniversitesi
Yer: Kavacık Futbol Sahası
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü

03.12.2019, 14:00
Kültür Sanat Haftası
Konser: Yıldız İbrahimova 
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS

03.12.2019, 14:00-15:30
Söyleşi: "Girişimcilik"
Konuşmacı: Burcu Meriç DURAK, Miya Design - Miya PR Sosyal Medya Ajansı Kurucusu
Yer:  Meslek Yüksekokulu Derslik No: 3
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı

03.12.2019, 16:00
Kültür Sanat Haftası
Tiyatro: “Ölü’n Bizi Ayırana Dek” 
Yer: Kültür Merkezi Mimar H. Vedat Çakırca Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS

03.12.2019, 17:00-20:00
Akran Mentörlüğü Eğitim Programı 
"Akran Mentörlüğünde Bireysel Farkındalık"
Konuşmacı: Prof. Dr. Gürkan DOĞAN
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Eski Senato Odası
Düzenleyen: SKS

04-05.12.2019, 10:00-17:00
Kariyer Günü: Üsküdar Kandilli Kız Anadolu Lisesi 
Güzel Sanatlar Fakültesi: Arş. Gör. Yusuf Tolga ÜNKER 
Hukuk Fakültesi: Arş. Gör. Elif Seda GÜRKAN 
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi: Arş. Gör. Esra ELMAS ÖKTEM
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi: Dr. Öğr. Üyesi Özgür ÖZKAN
Yer: Üsküdar Kandilli Kız Anadolu Lisesi
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi, Üsküdar Kız Kandilli Anadolu Lisesi

04.12.2019, 10:00 - 11:30
Söyleşi: “Otel İşletmeciliği Dersinde Turizm Sektörü ve Akademi Buluşmaları Doğrultusunda Kariyer Örneği"
Konuşmacı: Hakan ARSLAN, Strada Tour Satış Direktörü 
Yer: Meslek Yüksekokulu, Derslik 3
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı

04.12.2019, 10:00-14:00
İŞKUR İrtibat Noktası
İş ve Meslek Danışmanı Rehberliği
Yer: Kültür Merkezi Fuaye Alanı
Düzenleyen: İŞKUR Pendik Şube Müdürlüğü – MİKAM

04.12.2019, 11:00-13:00
Söyleşi: “Son Gelişmeler Işığında Suriye Krizi ve Türkiye” 
Konuşmacı: Prof. Dr. Hasan ÜNAL
Yer: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Amfisi
Düzenleyen: İYBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü

04.12.2019, 12:30-15:00
"Geçmişi Koru, Geleceği Yaşat"
Yer: GSF Sergi Alanı
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü

04.12.2019, 14:00
Kültür Sanat Haftası
Konser: Vassiliki Papageorgiou 
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS

04.12.2019, 15:30-16:20
“Gökyüzünde Fark Yaratanlar” Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Kişisel Gelişimi Programı
Seminer: “Beden Dili”
Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU ve Arş. Gör. Esra ÖKTEM
Yer: Meslek Yüksekokulu - Mock-up
Düzenleyen: Rektörlük - Meslek Yüksekokulu - İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü

04.12.2019, 17:17
Konferans: "Kuantum Fiziği ve Biyoloji"
Konuşmacı: Prof. Dr. Afif SIDDIKİ
Yer: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Amfisi
Düzenleyen: SKS, IEEE Kulübü

05-06.12.2019, 09.00-18.00
Fuar: İzmir Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri
Yer: İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi
Düzenleyen: Eket Fuarcılık

05.12.2019, 10:00-13:00
Sempozyum: “Girişimci Üniversite Girişimcilik ve Yenilik Yönetimi” 
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia
Düzenleyen: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi

05.12.2019, 10:00-14:00
Çalıştay: “Çocuklarla Mimarlığı Tanıyalım - Doğadan Tasarla”
Yer: Kültür Merkezi Dersliği
Düzenleyen: Mimarlık ve Tasarım Fakültesi - Maltepe Atatürk İlkokulu

05.12.2019, 13:00
Masa Tenisi Turnuvası
Yer: Kültür Merkezi
Düzenleyen: SKS, Spor Kulübü

05.12.2019, 14:00
Kültür Sanat Haftası
Konser: A Lo Loco Latin Jazz Band 
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS

05.12.2019, 19:00-21:00
Felsefe Seminerleri: “21. Yüzyılda Felsefe”
"Kadın Felsefeci Olmak: Feministlik Bunun Neresinde?"
Konuşmacı: Prof. Dr. Hülya ŞİMGA
Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Kadıköy Belediyesi

06-07.12.2019, 09:00-17:00
“1. Ulusal Lojistik Öğrenci Kongresi”
Yer: Kültür Merkezi Mimar H. Vedat Çakırca Konferans Salonu
Düzenleyen: ÜNİLODER - SKS, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Kulübü 

06-07-08.12.2019, 09:00-17:30
“Farazi Dava Yarışması”
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Akdeniz, Ekrem Akurgal, Erdal İnönü ve İstanbul Salonları
Düzenleyen: Hukuk Fakültesi Öğrencileri

06.12.2019, 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Erkut Soyak Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu - Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı

06.12.2019,12:00-13:00
Konferans: "Antimikrobiyal Direnç Nedir?"
Yer: Tıp Fakültesi Amfisi
Düzenleyen: EMSA Maltepe 

06.12.2019, 14:00
Kültür Sanat Haftası
Konser: Bezmârâ Topluluğu 
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS

06.12.2019, 16:00
Kültür Sanat Haftası
Tiyatro: İyi Kötü Çirkin 
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS

06.12.2019, 17:00-19:30
“The Duke of Edinburgh’s International Award” Gümüş Ödül Töreni
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu – Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: The Duke of Edinburgh’s International Award Ödül Koordinatörlüğü - TİKAV

07.12.2019, 09:50-13:10
“Çocuk Üniversitesi”
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 2-4-7-8
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi

09-13.12.2019, 09:00-17:00
“Derece Mezunları Sergisi”
Yer: Güzel Sanatlar Fakültesi Mehmet Özen Sanat Galerisi
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi

09.12.2019, 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Erenköy Kız Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu - Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı

09-10.12.2019,  10:30-14:30
“LÖSEV Farkındalık Standı”
Yer: Kültür Merkezi
Düzenleyen: SKS, LÖSEV Kulübü, Sosyoloji Kulübü, LÖSEV

09.12.2019, 13:00-14:00
Seminer: "Ergen Eğitimi"
İstanbul Veli Akademileri Projesi  
Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU
Yer: Beyoğlu Tevfik Sağlam Ortaokulu
Düzenleyen: Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Maltepe Üniversitesi, Beyoğlu Tevfik Sağlam Ortaokulu

09.12.2019, 13:00-14:00
Köprü Yarışması
Yer: Hangar
Düzenleyen: SKS, Yapı Kulübü

10.12.2019, 09:00
Teknik Gezi: Ekol Lojistik, Sultanbeyli
Düzenleyen: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü

10.12.2019, 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Maltepe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu - Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı

10.12.2019, 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Kadıköy Özel Atacan Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu - Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı

10.12.2019, 11:00-12:00
Seminer: Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
Konuşmacı: Uzm. Psk. Eda CİNGÖZ BİLGİÇ
Yer: Maltepe Muhsine Zeynep İlköğretim Okulu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi, Maltepe Muhsine Zeynep İlköğretim Okulu

10.12.2019, 11:00-12:30
Medya Sohbetleri
Konuşmacı: Mehmet Akif ERSOY, Gazeteci
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: Rektörlük

10.12.2019, 12:00-14:00
Kampüs Ziyareti ve Seminer: "Yaşamımızdaki Radyasyon"
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Kemal Fırat OĞUZ
Yer: Hemşirelik Yüksekokulu, Safiye Hüseyin Elbi Amfisi
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı

10.12.2019, 13:00-14:00
Forum: “Dekanla Çay Saati”
Yer: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Öğrenci Giriş Alanı
Düzenleyen: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi

10.12.2019, 14:00-16:00
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Etkinliği
"Günümüzde İnsan Hakları Sorunları"
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: İnsan Hakları Araştırma ve Uygulama Merkezi

10.12.2019, 15:30
“Üniversiteler Federasyonu 2. Lig Basketbol Resmi Turnuvası: Maltepe Üniversitesi - Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi”
Yer: Pirî Reis Üniversitesi Basketbol Sahası, Tuzla
Düzenleyen: Üniversiteler Federasyonu - SKS, Spor Müdürlüğü

10.12.2019, 17:00-20:00
Akran Mentörlüğü Eğitim Programı 
"Akran Mentörlüğünde Etkin İletişim"
Konuşmacı: Doç. Dr. Yalçın KIRDAR
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Senato Odası
Düzenleyen: SKS

10.12.2019, 18:00- 20:00
Konser: Belarus Polifonica Korosu
Yer: İletişim Fakültesi, Süha Arın Konferans Salonu 
Düzenleyen: Rektörlük

11.12.2019, 09:30-10:30
Umudum Öğretmenim Projesi
Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
Seminer: Yas Psikolojisi
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Gresa ÇARKAXHIU BULUT
Yer: Şehit Vahit Kaşçıoğlu İmam Hatip Ortaokulu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi, Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

11.12.2019, 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Maltepe Hasan Ferruh Özgen Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu - Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı

11.12.2019, 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Özel Küpkök Koleji Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu - Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı 

11.12.2019, 10:00-14:00
İŞKUR İrtibat Noktası
İş ve Meslek Danışmanı Rehberliği
Yer: Kültür Merkezi Fuaye Alanı
Düzenleyen: İŞKUR Pendik Şube Müdürlüğü – MİKAM

11.12.2019, 10:30-11:30
Umudum Öğretmenim Projesi
Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
Seminer: Yas Psikolojisi
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Gresa ÇARKAXHIU BULUT
Yer: Şehit Vahit Kaşçıoğlu İmam Hatip Ortaokulu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

11.12.2019, 12:00
“Üniversiteler Federasyonu 1. Lig Futbol Resmi Turnuvası: Maltepe Üniversitesi – Özyeğin Üniversitesi”
Yer: Çamlık Stadı, Pendik
Düzenleyen: Üniversiteler Federasyonu - SKS, Spor Müdürlüğü

11.12.2019, 13:00-14:00
Söyleşi: “Spor Yayıncılığında Dijitalleşme”
Konuşmacı: Bahadır İzgeç - DE MARKE Proje Yöneticisi
Oğuzhan Kapılar - DE MARKE Dijital Pazarlama Müdürü
Sanlı Akgün - DE MARKE Sanat Yönetmeni
Onur ER - DE MARKE Grafik Tasarımcı
Yer: İletişim Fakültesi, B Blok B 410 Derslik
Düzenleyen: İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü

11.12.2019, 13:00-15:00
Kampüs Ziyareti: Özel Bursa Hazar Koleji
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu - Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı

11.12.2019, 14:00-17:00
Dünya Kadın Hakları Günü Etkinliği
Söyleşi: "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadın Hakları"
Konuşmacı: Prof. Dr. Feride ACAR
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, İstanbul Salonu
Düzenleyen: Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi

11.12.2019,  14:30-17:00
Film Gösterimi: “Loving Vincent”
Yer: İletişim Fakültesi, Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS, Sinema Kulübü

11.12.2019, 15:30-16:20
“Gökyüzünde Fark Yaratanlar” Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Kişisel Gelişimi Programı
Seminer: “Beden Dili”
Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU ve Arş. Gör. Esra ÖKTEM
Yer: Meslek Yüksekokulu - Mock-up
Düzenleyen: Rektörlük - Meslek Yüksekokulu - İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü

11.12.2019, 17:17
Konferans: "Kuantum Fiziği ve Biyoloji"
Konuşmacı: Prof. Dr. Afif SIDDIKİ
Yer: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Amfisi
Düzenleyen: SKS, IEEE Kulübü

12.12.2019, 09:00
Teknik Gezi: Alışan Lojistik, Ataşehir
Düzenleyen: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü

12-13.12.2019, 09.00-18.00
Fuar: Bursa Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri
Yer: Bursa Merinos AKKM
Düzenleyen: Eket Fuarcılık

12.12.2019, 09:00-10:00
Seminer: "Ebeveyn Tutumları"
İstanbul Veli Akademileri Projesi  
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Gresa ÇARKAXHIU BULUT
Yer: Maltepe Kadir Has İlköğretim Okulu
Düzenleyen: Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Maltepe Üniversitesi, Maltepe Kadir Has İlköğretim Okulu

12.12.2019, 10:00
Atölye Ziyareti: Ali ELMACI & Deniz İKİZLER 
Yer: Yeldeğirmeni, Kadıköy - Ali ELMACI & Deniz İKİZLER Atölyesi 
Düzenleyen: İletişim Fakültesi, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 

12.12.2019,  11:00-12:30
Söyleşi: Otel İşletmelerinde Kariyer Olanakları 
Konuşmacı: Zafer AVCI, Marma Hotel İstanbul Asia Genel Müdürü
Yer: Meslek Yüksekokulu, Derslik 9
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı

12.12.2019, 13:00
Sergi Ziyareti:  Blended Karma Sergisi
Yer: Karaköy - Mixer Art 
Düzenleyen: İletişim Fakültesi, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü

12.12.2019,  13:00- 14:00
Panel: “Türkiye’de Sosyolojinin Gelişmesi”
Konuşmacılar: Prof. Dr. Bahattin AKŞİT, Prof. Dr. Sabahattin GÜLLÜLÜ ve Prof. Dr. Nurgün OKTİK
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Amfi 2
Düzenleyen: SKS, Sosyoloji Kulübü

12.12.2019, 14:00
Sergi Ziyareti: Doors to Ustopia Sergisi
Yer: Karaköy - x-İst
Düzenleyen: İletişim Fakültesi, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü

12.12.2019, 15:00
“Üniversiteler Federasyonu 1. Lig Salon Futbolu Resmi Turnuvası: Maltepe Üniversitesi – Üsküdar Üniversitesi”
Yer: Kurtköy Spor Salonu, Kurtköy
Düzenleyen: Üniversiteler Federasyonu - SKS, Spor Müdürlüğü

12.12.2019,  15:00- 16:30
Seminer: “Seddülbahir Kalesi Restorasyon Çalışmaları”
Konuşmacı: Y. Mimar Arzu ÖZSAVAŞÇI
Yer: Meslek Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu Toplantı Salonu
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu, Mimari Restorasyon Programı

12.12.2019, 19:00-21:00
Felsefe Seminerleri: “21. Yüzyılda Felsefe”
“Neo-Liberal Toplumda Özne-Akıl ve Siyaset”  
Konuşmacı: Prof. Dr. Ahu TUNÇEL
Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Kadıköy Belediyesi

12-13-14.12.2019, 09:00-17:00
“SANAD” Kongresi
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Akdeniz, Erdal İnönü, İstanbul ve Marmara Salonları
Düzenleyen: Konservatuvar - Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı (ÜAK)

13.12.2019, 09:00-10:00
Seminer: "Bağımlılıklardan Korunma"
İstanbul Veli Akademileri Projesi  
Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU
Yer: Maltepe 50. Yıl Besim Kadırgan İlkokulu
Düzenleyen: Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Maltepe Üniversitesi, Maltepe 50. Yıl Besim Kadırgan İlkokulu

13.12.2019, 09:00-17:00
Archıcad Başlangıç Eğitimi
Yer: Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Hangar
Düzenleyen: Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Programı

13.12.2019, 09:30-16:30
Gezi: Sabiha Gökçen Havalimanı
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı

13.12.2019, 13:00
“Üniversiteler Federasyonu 1. Lig Voleybol Resmi Turnuvası: Maltepe Üniversitesi – Özyeğin Üniversitesi”
Yer: Yeditepe Üniversitesi Spor Salonu
Düzenleyen: Üniversiteler Federasyonu - SKS, Spor Müdürlüğü

13.12.2019, 14:00-16:30
"Akademik Mükemmeliyet Çalıştayı"
Yer: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Derslik No: 5
Düzenleyen: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi

13.12.2019, 18:30
“Çorbada Tuzun Olsun” 
Yer: Beyoğlu
Düzenleyen: SKS, Psikoloji Kulübü – Çorbada Tuzun Olsun Derneği

13.12.2019, 19:30-18:30
“Sempozyum: Uzak Rota Travel Summit 2019” 
Yer: Hilton Bosphorus İstanbul, Şişli
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı - Uzak Rota Travel Summit 2019

14.12.2019, 09:50-13:10
“Çocuk Üniversitesi”
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 2-4-7-8
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi

16.12.2019, 09.00-18.00
Fuar: Mersin Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri
Yer: Hilton Otel Mersin
Düzenleyen: Artı Tercih Fuarcılık

16-17.12.2019, 09.00-18.00
Fuar: Kocaeli Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri
Yer: Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi
Düzenleyen: Eket Fuarcılık

16.12.2019, 09:30-17:00
“21 Aralık Dünya Roman Kahramanları Günü”
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Marmara Salonu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - T.C. Millî Eğitim Bakanlığı
Program için tıklayınız.

16.12.2019, 09:30-15:30
Teknik Gezi: Gastronometro (Gastronomi ve Mutfak Sanatları 4. sınıf öğrencileriyle)
Yer: Gastronometro, Güneşli
Düzenleyen: MİKAM

16.12.2019, 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Sultanbeyli Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu - Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı

16.12.2019, 10:00-18:00
“Kariyer Günü”
Konuşmacılar: 
Levent Lezgin KILINÇ,
Derin ALTAN,
Sezin DÜNDAR,
Av. Gözde KAÇMAZ,
Av. Bahadır GÜLTEKİN,
Av. Ece ÖZÜ
Yer: Hukuk Fakültesi Amfi III
Düzenleyen: SKS, Hukuk Kulübü

16.12.2019, 11:30
“Üniversiteler Federasyonu 2. Lig Basketbol Resmi Turnuvası: Maltepe Üniversitesi – İstanbul Üniversitesi”
Yer: Pirî Reis Üniversitesi Basketbol Sahası, Tuzla
Düzenleyen: Üniversiteler Federasyonu - SKS, Spor Müdürlüğü

16.12.2019, 13:00-17:00
“Anime Gösterimi ve Atölyeleri”
Yer: Kadıköy Tasarım Atölyesi
Düzenleyen: SKS, Çizgi Film Kulübü - Manga Anime TR - Kadıköy Belediyesi

16.12.2019, 13:00-14:00
Seminer: "Şiddet"
İstanbul Veli Akademileri Projesi  
Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU
Yer: Maltepe Tepe İnşaat İlkokulu
Düzenleyen: Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Maltepe Üniversitesi, Maltepe Tepe İnşaat İlkokulu

16.12.2019, 18:00-20:00
Etik Lider Akademisi
“İş Hayatında Ahlakı Etik'et!”
Konuşmacı: Hermes Şirketler Grubu CEO'su Sn. Uğur DEVELİ
Yer: Kültür Merkezi, Derslik No: 5
Düzenleyen: Etik Değerler Merkezi (EDMER) - SKS, Felsefe Kulübü

17.12.2019, 09:00-10:00
Seminer: "Psikolojik Sorunlar ve İstenmeyen Davranışlar"
İstanbul Veli Akademileri Projesi  
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Başak BAHTİYAR
Yer: Maltepe Güzin Dinçkök Ortaokulu
Düzenleyen: Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Maltepe Üniversitesi, Maltepe Güzin Dinçkök Ortaokulu

17.12.2019, 09:00-17:00
“Sektör Sohbetleri”
Yer: İletişim Fakültesi, Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Kulübü – EMD Lojistik – English Time
Program için tıklayınız.

17.12.2019, 12:00-12:40
“Gökyüzünde Fark Yaratanlar” Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Kişisel Gelişimi Programı
Seminer: “Çatışma ve Stres Yönetimi”
Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU 
Yer: Meslek Yüksekokulu - Mock-up
Düzenleyen: Rektörlük - Meslek Yüksekokulu - İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü

17.12.2019, 14:00
“100. Yılında Bauhaus - Türkiye’de Bir Bauhaus Ekolü: Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu, Akademisyen Sanatçılar Sergisi”
Yer: Mehmet Özen Sanat Galerisi
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi - Türk-Alman Toplumu Derneği - Goethe Institut

17.12.2019, 17:00-20:00
Akran Mentörlüğü Eğitim Programı 
"Akran Mentörlüğünde Kaygı ve Kaygıyla Başa Çıkma Stratejileri"
Konuşmacı: Arş. Gör. Esra ELMAS
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Senato Odası
Düzenleyen: SKS

18-19.12.2019, 09.00-18.00
Fuar: Adana Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri
Yer: Sheraton Grand Adana Hotel
Düzenleyen: Artı Tercih Fuarcılık

18.12.2019, 09:00-10:00
Seminer: "Teknoloji Bağımlılığı”
İstanbul Veli Akademileri Projesi  
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Gresa ÇARKAXHIU BULUT
Yer: Maltepe Kadir Rezan Has İlkokulu
Düzenleyen: Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Maltepe Üniversitesi, Maltepe Kadir Rezan Has İlkokulu

18.12.2019, 09:15-10:15
Seminer: "Örnek Anne Baba ve Huzurlu Aile”
İstanbul Veli Akademileri Projesi  
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Bergen ÖZÜAYDIN
Yer: Maltepe Suzan Ahmet Yalkın Ortaokulu
Düzenleyen: Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Maltepe Üniversitesi, Maltepe Suzan Ahmet Yalkın Ortaokulu

18.12.2019, 09:30-10:30
Seminer: "Sorumluluk Bilinci”
İstanbul Veli Akademileri Projesi  
Konuşmacı: Prof. Dr. Sevgi İYİ
Yer: Maltepe Suzan Ahmet Yalkın İlkokulu
Düzenleyen: Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Maltepe Üniversitesi, Maltepe Suzan Ahmet Yalkın İlkokulu

18.12.2019, 09:30-16:30
“Eğitim: Patent Verisi ile Teknoloji Trend Takibi”
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, İstanbul Salonu
Düzenleyen: MayaTTO - Patent Effect

18.12.2019, 10:00-14:00
İŞKUR İrtibat Noktası
İş ve Meslek Danışmanı Rehberliği
Yer: Kültür Merkezi Fuaye Alanı
Düzenleyen: İŞKUR Pendik Şube Müdürlüğü - MİKAM

18.12.2019, 10:30-12:00
"İş Yaşamına 1 Adım Önde Başlamak"
Seminer: İş Yaşamında Kendini ve Değerlerini Tanımak
Eğitmen: Banu KOÇ ÇAKAN (Endüstri Psikoloğu, Duygusal Zeka Mentörü, PCC)
Yer: Kültür Merkezi, Seminer Odası
Düzenleyen: SKS, Kariyer ve İş Kulübü, MİKAM

18.12.2019, 11:00-14:00
“Konferans: Çelik Yapılar ve İş Hayatı”
Konuşmacı: Dadaş Metal Ümit TUTAR, İnşaat Mühendisi Rabia ŞENGÜN
Yer: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS, Yapı Kulübü

18.12.2019, 13:30
“Üniversiteler Federasyonu 2. Lig Basketbol Resmi Turnuvası: Maltepe Üniversitesi – Medeniyet Üniversitesi”
Yer: Pirî Reis Üniversitesi Basketbol Sahası, Tuzla
Düzenleyen: Üniversiteler Federasyonu - SKS, Spor Müdürlüğü

18.12.2019, 14:00-16:00
“Film Gösterimi: Wonder (Mucize)”
Yer: Hemşirelik Yüksekokulu, Safiye Hüseyin Elbi Amfisi
Düzenleyen: SKS, Hemşirelik ve Sağlık Kulübü

18-19.12.2019, 16:00-17:30
“Makale Okuma Etkinliği”
Yer: Kültür Merkezi, Kulüpler Odası
Düzenleyen: SKS, Psikoloji Kulübü

18.12.2019, 17:17
Konferans: "Kuantum Fiziği ve Biyoloji"
Konuşmacı: Prof. Dr. Afif SIDDIKİ
Yer: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Amfisi
Düzenleyen: SKS, IEEE Kulübü

19.12.2019, 09:00
Teknik Gezi: Arvato Lojistik, Tuzla
Düzenleyen: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümü

19-20.12.2019, 09.00-18.00
Fuar: Antalya Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri
Yer: Kepez Mimar Sinan Kongre Merkezi
Düzenleyen: Eket Fuarcılık

19.12.2019, 09:00-10:00
Seminer: "Sosyal Medya ve Teknolojiyi Bilinçli Kullanma”
İstanbul Veli Akademileri Projesi  
Konuşmacı: Uzm. Psk. Doruk GÜVENÇ
Yer: Maltepe Adnan Kahveci Ortaokulu 
Düzenleyen: Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Maltepe Üniversitesi, Maltepe Adnan Kahveci Ortaokulu

19.12.2019, 11:30-18:00
Gezi: İstanbul Havalimanı
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı - İGA

19.12.2019, 14:00
“Üniversiteler Federasyonu 2. Lig Futbol Resmi Turnuvası: İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu - Maltepe Üniversitesi"
Yer: Çamlık Stadı, Pendik
Düzenleyen: Üniversiteler Federasyonu - SKS, Spor Müdürlüğü

19.12.2019, 14:00-17:00
Konferans: “Toplumsal Travmalardan Benliğe Yolculuk ”        
Konuşmacılar: Psikolog Kübra SEZİKLİ
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Amfi 2
Düzenleyen: SKS, Psikoloji Kulübü

19.12.2019, 19:00-21:00
Felsefe Seminerleri: “21. Yüzyılda Felsefe”
“İnsan Haklarının Antropolojik Temelleri”
Konuşmacı: Prof. Dr. İoanna KUÇURADİ
Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Kadıköy Belediyesi

20.12.2019, 13:00-14:30
Kampüs Ziyareti: Bartın Bahçeşehir Koleji Deniz Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu - Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı 

21.12.2019, 09:50-13:10
“Çocuk Üniversitesi”
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 2-4-7-8
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi

21.12.2019, 14:00
“Söyleşi: Yaşlı Doğa Dostlarının Anıları”
Yer: KASEV (Kadıköy Sağlık Eğitim Merkezi), Tuzla
Düzenleyen: SKS, Genç Tema Kulübü - KASEV

23-27.12.2019, 09:00-17:00
“Yıl Sonu Sergisi”
Yer: Eğitim Fakültesi, Zemin Kat
Düzenleyen: SKS, Özel Eğitim Kulübü

23.12.2019, 09.00-18.00
Fuar: Çorlu Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri
Yer: Çorlu Halk Eğitim ve Kültür Merkezi
Düzenleyen: Unilook Türkiye

23.12.2019, 09.00-18.00
Fuar: Denizli Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri
Yer: Anemon Hotel Denizli
Düzenleyen: Eket Fuarcılık

23-24.12.2019, 09.00-18.00
Fuar: Hatay Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri
Yer: Anemon Hotel Antakya
Düzenleyen: Artı Tercih Fuarcılık

23.12.2019,  10:00 - 12:00
“Çocuk Gelişimi Seminerleri: Hareket Gelişimi”
Konuşmacı: Uzman Fizyoterapist Derya KARDEŞ EKİCİ
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu, Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu, Çocuk Gelişimi Programı

23.12.2019,  12:00 - 14:00
“Çocuk Gelişimi Seminerleri: Davranış Sorunları”
Konuşmacı: Uzman Klinik Psikolog Sezin BAŞOĞLU 
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu, Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu, Çocuk Gelişimi Programı

23.12.2019, 18:00-20:00
Etik Lider Akademisi
Yer: Kültür Merkezi, Derslik No: 5
Düzenleyen: Etik Değerler Merkezi (EDMER) - SKS, Felsefe Kulübü  

24.12.2019,  08:30- 16:00
“THY Mock Up Acil Durum Emniyet Kuralları Eğitimi”
Yer: THY Uçuş Eğitim Merkezi
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı

24.12.2019, 09:00-10:00
Seminer: "Sorumluluk Bilinci” 
İstanbul Veli Akademileri Projesi  
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Meral BOZDEMİR
Yer: Maltepe Güzin Dinçkök Ortaokulu 
Düzenleyen: Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Maltepe Üniversitesi, Maltepe Güzin Dinçkök Ortaokulu

24.12.2019, 10:30-12:00
"İş Yaşamına 1 Adım Önde Başlamak"
Seminer: İş Yaşamında Kendinizi ve Değerlerini Yönetmek
Eğitmen: Banu KOÇ ÇAKAN (Endüstri Psikoloğu, Duygusal Zeka Mentörü, PCC)
Yer: Kültür Merkezi, Seminer Odası
Düzenleyen: SKS, Kariyer ve İş Kulübü, MİKAM

24.12.2019,  12:00 - 14:00
“Çocuk Gelişimi Seminerleri: Anaokulunda Neler Oluyor?”
Konuşmacı: Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Koordinatörü Orkide AKSOY
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu, Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu, Çocuk Gelişimi Programı

25.12.2019, 10:00-14:00
İŞKUR İrtibat Noktası
İş ve Meslek Danışmanı Rehberliği
Yer: Kültür Merkezi Fuaye Alanı
Düzenleyen: İŞKUR Pendik Şube Müdürlüğü – MİKAM

25-26.12.2019, 16:00-17:30
“Makale Okuma Etkinliği”
Yer: Kültür Merkezi, Kulüpler Odası
Düzenleyen: SKS, Psikoloji Kulübü

25.12.2019, 17:00-20:00
Akran Mentörlüğü Eğitim Programı 
"Etik Açıdan Akran Mentörlüğü "
Konuşmacı: Prof. Dr. Betül ÇOTUKSÖKEN
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Senato Odası
Düzenleyen: SKS

25.12.2019, 17:17
Konferans: "Kuantum Fiziği ve Biyoloji"
Konuşmacı: Prof. Dr. Afif SIDDIKİ
Yer: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Amfisi
Düzenleyen: SKS, IEEE Kulübü

26.12.2019
“Çorbada Tuzun Olsun”
Yer: Beyoğlu
Düzenleyen: SKS, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü – Çorbada Tuzun Olsun Derneği

26.12.2019, 19:00-21:00
Felsefe Seminerleri: “21. Yüzyılda Felsefe”
“Norm Olarak İnsan Haklarının Gerektirdikleri”
Konuşmacı: Prof. Dr. İoanna KUÇURADİ
Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Kadıköy Belediyesi

27.12.2019, 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Yalova Çınarcık Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu - Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı 

27.12.2019, 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Çekmeköy Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu - Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı 

28.12.2019, 09:50-13:10
“Çocuk Üniversitesi”
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 2-4-7-8
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel