Maltepe Üniversitesi | Araştırma Eğitimi Duyurusu: “Literatür Okumaktan, Literatür Olmaya: Araştırma-Geliştirme Döngüsü Eğitimi Serisi”

Araştırma Eğitimi Duyurusu: “Literatür Okumaktan, Literatür Olmaya: Araştırma-Geliştirme Döngüsü Eğitimi Serisi”

Üniversitemizin Değerli Mensupları,

Sizlere daha önce duyurduğumuz “Literatür Okumaktan, Literatür Olmaya: Araştırma-Geliştirme Döngüsü Eğitimi Serisi”nin ilk dönemi 7 Şubat 2020 tarihinde başlayacaktır.

Bilimsel araştırma yöntemleri ile ilgili temel kavramlar, bir araştırmacının ulusal ve uluslararası düzeyde benimsenen yeni yükseköğretim paradigması uyarınca rol ve sorumlulukları; bir araştırmanın aşamaları, bu aşamalarda yapılacak faaliyetler ve uygulanması gereken yöntemler, kullanılması gereken teknolojiler; ulusal/uluslararası kuruluşlardan destek almak üzere proje önerilerinin geliştirilmesi, sonra da itibarlı dergilerde yayına dönüştürülmesi konusunda bilgi almak isteyen üniversitemiz çalışanlarının ve lisansüstü öğrencilerinin farkındalık düzeylerini, yetkinliklerini ve motivasyonunu artırmak üzere bir eğitim serisi düzenlenecektir. Bu çalışmanın Üniversitemizin yenilikçilik ve girişimcilik ekosistemine de değer katılması planlanmaktadır. 

2019-2020 Akademik Yılı Bahar Yarıyılında iki kez tekrarlanacak olan eğitimler her hafta Cuma günleri, 6 saat yapılacaktır. Birinci dönem 7, 14, 21, 28 Şubat ve 6, 13, 20 Martta 7 hafta (42 saat) olup, ilgilenen araştırmacıların aşağıda yer alan linkten kayıt yaptırmalarını rica ederiz.

Her hafta bütün derslere katılımın zorunlu olacağı eğitimin sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecektir. Eğitimler sırasında katılımcıların bilgisayarlarının yanlarında olması önem taşımaktadır.

Saygılarımızla,
Rektörlük

Kayıt Linki:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeXqG5hUjDeq6JYA0b6VShWWQFn7zuxneYm60hR_DeQ6sCIDg/viewform?usp=sf_link

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel