Eylül’19 Etkinlik Takvimi
02.09.2019, 09:30-17:00
"2019 Okul Öncesi Eğitim Çalıştayı"
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Marmara Salonu
Düzenleyen: İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü
Program için tıklayınız.
02.09.2019, 10:00-13:00
Marmara Eğitim Kurumları 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Hizmetiçi Seminerleri
"Yaratıcı Dramanın Yöntem Olarak Kullanılması"
Konuşmacı: Arş. Gör. Fatih Kıvanç ERDOĞAN
Yer: Bodrum Marmara Koleji
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Marmara Eğitim Kurumları
02.09.2019, 14:00-16:00
Marmara Eğitim Kurumları 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Hizmetiçi Seminerleri
"Stratejik Planlama"
Konuşmacı: Doç. Dr. Şafak GÜNDÜZ
Yer: İstanbul Marmara Koleji
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Marmara Eğitim Kurumları
03-04-05.09.2019, 09.30-18:00
2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Hizmetiçi Seminerleri ‘Okuldayız Üsküdar Projesi’’
Yer: Üsküdar Hilmi Çelikoğlu Ortaokulu
Düzenleyen: Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi (SOYAÇ)
03.09.2019, 10:00-12:00
"Resmi Yazışma Usulleri Konulu Bilgilendirme Toplantısı"
Eğitmenler:
Dr. Öğr. Üyesi M. Nuri Olur
Öğr. Gör. Tülin Gümüş
Naziye Seymenoğlu, Yazı İşleri Müdürü
Yer: Maltepe 1 No.lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu
Düzenleyen: Rektörlük
03.09.2019, 14:00-16:00
Marmara Eğitim Kurumları 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Hizmetiçi Seminerleri
"Kişilerarası İlişkilerde Farkındalık ve Sorun Çözme Tarzları"
Konuşmacı: Doç. Dr. Ahmet BEDEL
Yer: İstanbul Marmara Koleji
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Marmara Eğitim Kurumları
03.09.2019, 14:00-16:00
Marmara Eğitim Kurumları 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Hizmetiçi Seminerleri
"Ergenliğe Geçiş ve Ergenlik Sorunları"
Konuşmacı: Prof. Dr. Nermin ÇELEN
Yer: Kocaeli Marmara Koleji
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Marmara Eğitim Kurumları
03.09.2019, 14:00-16:00
Marmara Eğitim Kurumları 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Hizmetiçi Seminerleri
"Okul Öncesi ve İlkokul Çocuklarında Hiperaktivite ve Dikkat Eksikliği"
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Deniz DAĞSEVEN EMECEN
Yer: Bodrum Marmara Koleji
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Marmara Eğitim Kurumları
04.09.2019, 14:00-16:00
Marmara Eğitim Kurumları 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Hizmetiçi Seminerleri
"Etkili Sınıf Yönetimi"
Konuşmacı: Prof. Dr. Rengin ZEMBAT
Yer: Kocaeli Marmara Koleji
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Marmara Eğitim Kurumları
04.09.2019, 14:00-16:00
Marmara Eğitim Kurumları 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Hizmetiçi Seminerleri
"Eğitimde Duygular: Merak"
Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU
Yer: İstanbul Marmara Koleji
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Marmara Eğitim Kurumları
05-08.09.2019, 09:00-18:00
Third International Conference of Mathematical Sciences (ICMS 2019)
(3. Uluslararası Matematik Bilimleri Konferansı)
Yer: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Derslikleri No: MA1-3-4-5-6
İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Derslikleri No: 4-6-7-8-9-10
Düzenleyen: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
Program için tıklayınız.
05.09.2019, 14:00-16:00
Marmara Eğitim Kurumları 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Hizmetiçi Seminerleri
"Teknoloji ve Siber Zorbalık"
Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU
Yer: İstanbul Marmara Koleji
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Marmara Eğitim Kurumları
06.09.2019, 10:00-13:00
Marmara Eğitim Kurumları 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Hizmetiçi Seminerleri
"Yaratıcı Dramanın Yöntem Olarak Kullanılması"
Konuşmacı: Arş. Gör. Fatih Kıvanç ERDOĞAN
Yer: İstanbul Marmara Koleji
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Marmara Eğitim Kurumları
06.09.2019, 18:30-20:30
Veli Bilgilendirme Toplantısı
Yer: Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Konservatuvar
09.09.2019, 09:00
Marmara Eğitim Kurumları Açılış Töreni
İlk Ders: "Hayatın İçinde Strateji"
Konuşmacı: Doç. Dr. Şafak GÜNDÜZ
Yer: İstanbul Marmara Koleji
Düzenleyen: Marmara Eğitim Kurumları
11.09.2019, 14:00-17:00
"Uluslararası Engelsiz Bilişim 2019 Kongresi" Açılış ve Ödül Töreni
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Marmara Salonu
Düzenleyen: Rektörlük - Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu
Program için tıklayınız.
12.09.2019, 09:00-18:30
"Dijitalleşme Çağında Açık Eğitim Uluslararası Sempozyumu"
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Marmara Salonu
Düzenleyen: Rektörlük - MayaTTO A.Ş. - Oldenburg Üniversitesi Açık Eğitim Araştırmaları Derneği
Program için tıklayınız.
12-13.09.2019, 09:30-18:00
"Uluslararası Engelsiz Bilişim 2019 Kongresi"
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Akdeniz Salonu - İstanbul Salonu - Erdal İnönü Salonu
Düzenleyen: Rektörlük - Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu
Program için tıklayınız.
20.09.2019, 13:00-16:00
“Okuldayız Üsküdar” Projesi Kapsamında Ailelerle Tanışma Etkinliği
Konuşmacılar:
Doç. Dr. Özden Bademci, SOYAÇ Müdürü, Psikoloji Bölümü
Doç. Dr. Figen Karadayı, Psikoloji Bölümü
Dr. Öğr. Üyesi Narin Bağdatlı Vural, Sosyal Hizmet Bölümü
Dr. Öğr. Üyesi Seher Yurt, Hemşirelik Yüksekokulu
Yer: Roman Derneği Sosyal Tesisleri, Üsküdar
Düzenleyen: Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi (SOYAÇ)
21-22.09.2019, 09:00-18:00
EMSA Türkiye Lokal Koordinatörler Toplantısı
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Marmara, Ekrem Akurgal, Naili Boratav ve Muazzez İlmiye Çığ Salonları
Düzenleyen: EMSA Türkiye (European Medical Students' Association)
23.09.2019, 10:00
2019-2020 Akademik Yılı Açılış Töreni
Yer: Kültür Merkezi, Mimar H. Vedat Çakırca Konferans Salonu
Düzenleyen: Rektörlük
Program için tıklayınız.
24.09.2019, 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Özel Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu - Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı
26.09.2019, 10:00-17:00
İstanbul’da Mekânsal Ayrışmanın Haritalandırılması Çalıştayı
Yer: Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Hangarı
Düzenleyen: Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
26.09.2019, 13:00
Futarium-Klaspad PLC Blockchain İşbirliği İmza Töreni
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Akdeniz Salonu
Düzenleyen: Rektörlük
28.09.2019, 09:00-17:00
"FRZAL Gelişim Zirvesi"
Kartal Fatin Rüştü Zorlu Anadolu Lisesi
Açış Konuşması: Prof. Dr. Betül ÇOTUKSÖKEN
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu - Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Kartal Fatin Rüştü Zorlu Anadolu Lisesi
30.09.2019, 09:00-16:30
“1907 ÜNİFEB Standı”
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu
Düzenleyen: SKS, 1907 ÜNİFEB Kulübü
30.09-01.10.2019, 10:00-14:00
Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu Standı
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Düzenleyen: SKS, TPÖÇG Kulübü
30.09.2019, 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Ümraniye Şehit Erol Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu - Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı
30.09.2019, 13:30-17:00
"Okuldayız Üsküdar" Projesi Tanıtımı ve Öğrenci Oryantasyonu
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia
Düzenleyen: Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi (SOYAÇ)
Akran Mentörleri Mentileriyle Buluşuyor
Yer: Kültür Merkezi Kulüpler Odası
Düzenleyen: SKS, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi