Maltepe Üniversitesi | Maltepe Üniversitesi ve TÖZOK Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Maltepe Üniversitesi ve TÖZOK Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Maltepe Üniversitesi ve Türkiye Özel Okullar Derneği arasında; TÖZOK üyesi okullarda görev yapan eğitimcilerin, Maltepe Üniversitesi IBACLR-Uluslararası Bakalorya İleri Liderlik Araştırma Sertifikalı- Eğitim Yönetimi ve Denetimi Tezli Lisansüstü eğitimi almalarını desteklemek amacıyla Üniversitemiz imkân ve deneyimlerinden yararlanmalarını amaçlayan işbirliği protokolü imzalandı.

Geçtiğimiz yıl ülkemizdeki IB Dünya Okullarının sayısı 100’ü aşarken, IB öğretmen ve eğitim liderlerine olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Maltepe Üniversitesi, bu ihtiyaca yönelik sunduğu katkılarla eğitimcilerimizin yanındadır. Bunlardan birincisi yılda iki kez gerçekleştirilen IB Profesyonel Gelişim Çalıştayları, diğeri ise  Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Eğitim Bilimleri Anabilim Dalında açılan IB Sertifikalı (IBACLR) Tezli Eğitim Yönetimi ve Denetimi Yüksek Lisans Programıdır.

Uluslararası Bakalorya Organizasyonu programın doğru ve güçlü bir şekilde uygulanmasında eğitim liderlerinin ne kadar önemli rol oynadıklarının bilinciyle, öğretmenlerden önce okul müdürlerinin profesyonel gelişim almalarını şart koşmaktadır. IBACLR-Uluslararası Bakalorya İleri Liderlik Araştırma Sertifikası IB tarafından bu amaçla geliştirildiğinden programı tamamlayanların ayrıca okul liderleri için öngörülen IB Profesyonel Gelişim Çalıştaylarına katılmalarına gerek olmamaktadır.

Maltepe Üniversitesinde Eğitim Yönetimi ve Denetimi Yüksek Lisans Programıyla birlikte alınan bu sertifika ileride daha üst düzey akademik çalışmaların da yolunu açar ve aynı zamanda Uluslararası Bakalorya Organizasyonunun çok değer verdiği bilimsel araştırmalara katkıda bulunur. TÖZOK ile yapılan bu İşbirliği Protokolü çerçevesinde TÖZOK üyesi okullarda görev yapan öğretmen ve yöneticiler, Üniversitemizin Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği ile belirlenen koşulları taşıdıkları takdirde, bu amaçla ayrılan kontenjandan ve indirimlerden yararlanabileceklerdir.
 


 

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel