Maltepe Üniversitesi | MAYIS’19 ETKİNLİK TAKVİMİ

MAYIS’19 ETKİNLİK TAKVİMİ

01.05.2019, 18:30
Bahar Şenlikleri
Konser: Yüksek Sadakat
Yer: Kültür Merkezi Mimar H. Vedat Çakırca Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS - Öğrenci Konseyi

02-03.05.2019, 08:30-18:00
“Özel Yetenekli Çocukların Eğitim Haklarının Korunması ve Özel Yeteneklilerin Eğitimi Uluslararası Sempozyumu”
“ÖZEL YETENEKLİYİM! ‘EĞİTİM HAKKIM VAR’ ”
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Marmara Salonu
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü

02.05.2019, 09:30
Teknik Gezi: Sancaklar Camii
Yer: Sancaklar Camii, Büyükçekmece
Düzenleyen: SKS, Mimarlık ve Tasarım Kulübü

02.05.2019, 10:00-11:00
İstanbul Veli Akademileri Projesi  
Seminer: "Şiddet”
Konuşmacı: Doç. Dr. Ferzan CURUN
Yer: Ahmet Suzan Yalkın İlkokulu, Maltepe
Düzenleyen: Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü - Maltepe Üniversitesi – Ahmet Suzan Yalkın İlkokulu

02.05.2019, 10:30
Cosplay Etkinliği
Düzenleyen: SKS, Bilim Kurgu Kulübü

02.05.2019, 11:00-12:00
"Moda Tasarımı Programı Söyleşi ve Defilesi"
Konuk: Murat AYTULUM, Modacı
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Akdeniz Salonu
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu Moda Tasarımı Programı

02.05.2019, 11:00-15:30
Şenlik: “3 Mayıs Gençlik Şöleni”
Yer: Kültür Merkezi Önü
Düzenleyen: SKS, Geleneksel Türk Sanatları ve Sporları Kulübü

02.05.2019, 13:00-14:00
İstanbul Veli Akademileri Projesi  
Seminer: "Psikolojik Sorunlar”
Konuşmacı: Prof. Dr. Nermin ÇELEN
Yer: Mutluhan Uzunal Çolakoğlu Ortaokulu, Maltepe
Düzenleyen: Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü - Maltepe Üniversitesi – Mutluhan Uzunal Çolakoğlu Ortaokulu

02.05.2019, 14:00-16:00
Bahar Şenlikleri
Gösteri: Çetin Altay
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS - Öğrenci Konseyi

02.05.2019, 14:00-16:00
Futbol Turnuvası
Yer: Futbol Sahası
Düzenleyen: SKS, Spor Kulübü - Öğrenci Konseyi

02.05.2019, 16:00
Resmi E-Spor Final Maçları
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü

02.05.2019, 20:00
Bahar Şenlikleri
Konser: Yalın 
Yer: Açıkhava Tiyatrosu
Düzenleyen: SKS - Öğrenci Konseyi 

03.05.2019, 08:30-15:00
Kariyer Günü: Özel Sancaktepe Kavram Anadolu Lisesi
Yer: Özel Sancaktepe Kavram Anadolu Lisesi, Sancaktepe
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi, Özel Sancaktepe Kavram Anadolu Lisesi 

03.05.2019, 09:00
Resmi E-Spor Final Maçları
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü

03.05.2019, 09:00
Futbol Maçları Turnuvaları
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü

03.05.2019, 09:00-16:00
Kariyer Günü: SEV Amerikan Koleji
Yer: SEV Amerikan Koleji, Çekmeköy
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi, SEV Amerikan Koleji

03.05.2019, 09:30-10:30
İstanbul Veli Akademileri Projesi  
Seminer: "Hijyen ve Sağlıklı Beslenme”
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Rabia SAĞLAM
Yer: Nezahat Aslan Ekşioğlu İlkokulu, Maltepe
Düzenleyen: Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü - Maltepe Üniversitesi – Nezahat Aslan Ekşioğlu İlkokulu 

03.05.2019, 14:00
“Gemi ve Yat Tasarımı 1. Resim Yarışması”
Yer: Maltepe Üniversitesi, Kültür Merkezi Fuaye Alanı
Düzenleyen: Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü

03.05.2019, 14:00-16:00
Maltepe Ceza İnfaz Kurumu Eğitim Çalışmaları
“Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Hakları”
Eğitmen: Prof. Dr. Hülya ŞİMGA
Yer: Maltepe 1 No.lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu
Düzenleyen: Maltepe 1 No.lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü-Maltepe Üniversitesi

03.05.2019, 14:00-16:00
Maltepe Ceza İnfaz Kurumu Eğitim Çalışmaları
“Bulaşıcı Hastalıklardan Korunma Yolları - Doğru İlaç Kullanımı - Madde Bağımlılığı ve Mücadele”
Eğitmen: Dr. Öğr. Üyesi Uğur Baran KASIRGA
Yer: Maltepe 1 No.lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu
Düzenleyen: Maltepe 1 No.lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü-Maltepe Üniversitesi

03.05.2019, 14:00-16:00
Atölye Çalışması: “Üç Kuruş AŞK”
Yer: Eğitim Fakültesi Drama Odası
Düzenleyen: SKS, Yaratıcı Drama Kulübü

03.05.2019, 15:00-16:00
Bilim Şöleni: Özel Sancaktepe Kavram Anadolu Lisesi 
Jüri Üyesi: Prof. Dr. Hamit TOPUZ
Yer: Özel Sancaktepe Kavram Anadolu Lisesi, Sancaktepe
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi, Özel Sancaktepe Kavram Anadolu Lisesi

03.05.2019, 15:00-17:00
“Uluslararası Piknik Kampüste”
Yer: Kültür Merkezi Önü
Düzenleyen: SKS - Uluslararası Ofis

03.05.2019, 19:30-23:00
Halkla İlişkiler ve Tanıtım (EN) Programı Mezun Öğrencilerle Buluşma Yemeği
Yer: Marma Hotel Istanbul Asia
Düzenleyen: İletişim Fakültesi

03.05.2019, 20:00
Bahar Şenlikleri
Konser: Mustafa Sandal
Yer: Açıkhava Tiyatrosu
Düzenleyen: SKS - Öğrenci Konseyi

04.05.2019, 09:50-13:10
“Çocuk Üniversitesi”
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 2, 4, 5, 7, 8
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü
Program için tıklayınız

04.05.2019, 10:00-12:00
Felsefe Söyleşileri 19: Felsefe Açısından Özne
“Bedensel Özne”
Konuşmacı: Dr. Kaan ÖZKAN
Yer: Tarih, Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi (TESAK)
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi-Kadıköy Belediyesi-İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV)

04.05.2019, 10:00-14:00
“Maltepe Üniversitesi Konservatuvarı Öğrenci Konseri”
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: Konservatuvar 
Program için tıklayınız.

05.05.2019, 11:00-17:30
Gezi: Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi 
Yer: Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi
Düzenleyen: SKS, Genç Tema Kulübü

06.05.2019, 12:00-14:00
Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Arama Konferansı
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Ekrem Akurgal Koferans Salonu
Düzenleyen: İletişim Fakültesi  Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü

06.05.2019, 13:00-16:30
“Uluslararası Beden Odaklı Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı Tanışma Günü ve Sempozyumu”
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi (SOYAÇ)
Program için tıklayınız.

06.05.2019, 20:45
Vakıf Haftası Programı
Mevlid-i Şerif ve Kur`an-ı Kerim Dinletisi  
Yer: Marmara Eğitim Köyü Camisi
Düzenleyen: İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV)

07.05.2019, 10:00-11:30
Kampüs Ziyareti: Pendik Esenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu, Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı 

07.05.2019, 13:00
Panel: “Dokunsal Materyal Atölyesi”
Yer: Altınokta Körler Vakfı, Emirgan
Düzenleyen: SKS, Sosyoloji Kulübü - Altınokta Körler Vakfı

07.05.2019, 13:30
Vakıf Haftası Programı
Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Tiyatro Topluluğu Gösterileri (Gölge Oyunu)
Yer: Mediha Engizer Çok Programlı Anadolu Lisesi, Başıbüyük
Düzenleyen: İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV)

07.05.2019, 14:00-15:00
Seminer: "Yapay Zeka ve Geleceği”
Konuşmacı: Prof. Dr. Murat ESİN
Yer: Üsküdar Şeyh Şamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Üsküdar Şeyh Şamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

07.05.2019, 17:30
Tiyatro Kulübü Tirad Kolajı
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS, Tiyatro Kulübü

07.05.2019, 18:00-20:00
Etik Lider Akademisi
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 5
Düzenleyen: Etik Değerler Merkezi (EDMER) - SKS, Felsefe Kulübü

08.05.2019, 09:00-15:00
Kariyer Günü: Özel Bakırköy Final Temel Lisesi
Yer: Özel Bakırköy Final Temel Lisesi, Bakırköy
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi, Özel Bakırköy Final Temel Lisesi

08.05.2019, 09:00-15:00
Kariyer Günü: Özel Cent Koleji
Yer:  Özel Cent Koleji, Sarıyer 
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi,  Özel Cent Koleji 

08.05.2019, 10:00
Seminer: “Europe and Post-Europe: On Jan Patočka’s Philosophy of History” 
Doç. Dr. Miklos Nyiro, Macaristan/Miskolc Üniversitesi Felsefe Bölümü öğretim üyesi
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Toplantı Odasında   
Düzenleyen: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

08.05.2019, 12:30-14:30
Panel: “Geek Sohbeti”
Yer: Kültür Merkezi M. Vedat Çakırca Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS, Bilim Kurgu ve Fantastik Kulübü

08.05.2019, 13:00-15:00
Felsefe Toplantıları: “Edebiyat ve Felsefe”
Konuşmacı: Prof. Dr. İoanna KUÇURADİ
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Toplantı Odası
Düzenleyen: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Felsefe Bölümü - SKS, Felsefe Kulübü

08.05.2019, 14:00-16:00
Söyleşi: "Ümit Yılmaz ile Müzikli Sohbetler"
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS

08.05.2019, 15:00-16:00
Vakıf Haftası Programı
Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Tiyatro Topluluğu Gösterileri (Gölge Oyunu, Orta Oyunu, Kukla) Galası
Yer: Kültür Merkezi Mimar H. Vedat Çakırca Konferans Salonu
Düzenleyen: İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV)

09.05.2019, 09:00-15:00
Kariyer Günü: Yakacık Yüksel İlhan Alanyalı Çok Programlı Anadolu Lisesi
Yer:   Yakacık Yüksel İlhan Alanyalı Çok Programlı Anadolu Lisesi, Kartal 
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi,  Yakacık Yüksel İlhan Alanyalı Çok Programlı Anadolu Lisesi 

09-10.05.2019, 09:30-17:30
MUISC’19 / Uluslararası Öğrenci Kongreleri
“New Technologies in Engineering”
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, İstanbul Salonu
Düzenleyen: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğrencileri

09.05.2019, 10:00-11:30
Kampüs Ziyareti: Kartal Şehit Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Yer:Yabancı Diller Yüksekokulu, Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı

09.05.2019, 10:00-11:30
Kampüs Ziyareti: Beykoz Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu, Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı 

09.05.2019, 12:30-13:30
“Dekan-Öğrenci Buluşması”
Yer: Güzel Sanatlar Fakültesi A307 No.lu Derslik Önü
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi

09.05.2019, 13:00-18:00
Konferans: "Edebiyatta ve Dilde Türkçülük"
Konuşmacı: Ayşegül Büşra ÇALIK
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Amfisi
Düzenleyen: SKS, Avrasya Kulübü

09.05.2019, 16:00-17:00
Dünya Çölyak Farkındalık Günü Söyleşisi
Etkinlik Moderatörü:
Doç. Dr. David T. THOMAS, Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi
Etkinlik Koordinatörü:
Dr. Öğr. Üyesi Şevin DEMİR, Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı
Konuşmacılar:
Prof. Dr. Nihat AKBAYIR, Gastroenteoroloji Anabilim Dalı Başkanı
Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Sancar BOZKURT, Gastroenteoroloji Anabilim Dalı
Dr. Öğr. Üyesi Bahar AVGEN, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı
Uzm. Diyetisyen Yeşim KUTLU
Uzm. Diyetisyen Özge YILMAZ
Yer: Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri, Prof. Dr. Can Solakoğlu Konferans Salonu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri

09.05.2019, 17:00
Tiyatro Kulübü Skeç Kolajı
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS, Tiyatro Kulübü

09.05.2019, 18:30-21:15
Vakıf Haftası Programı
Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Tiyatro Topluluğu Gösterileri (Kukla)
Yer: Kültür Merkezi Mimar H. Vedat Çakırca Konferans Salonu 
20:00-21:15: Başıbüyük ve Büyükbakkalköy’den gelecek olan misafirlerimize İftar Yemeği
Yer: Personel Yemekhanesi
Düzenleyen: İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV)

10.05.2019, 09:30-15:00
3. İngiliz Dili Eğitimi Konferansı: “İngilizce Öğretmeni Eğitiminde Yeni Yönelimler”
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, İstanbul Salonu
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Öğretimi Bölümü 
Program için tıklayınız.

10.05.2019, 09:30-16:00
Konferans: "4. Psikoloji Günleri: Duygu" 
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Erkut Özel Konferans Salonu 
Düzenleyen: SKS, Psikoloji Kulübü

10.05.2019, 10:00-16:00
Kariyer Günü: Özel Atafen Koleji
Yer: Özel Kocaeli Atafen Koleji, Kocaeli
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Özel Atafen Koleji

10.05.2019, 11:00-13:00
Konferans: "Okul Terkinin Önlenmesi için Çok Boyutlu Yaklaşım"
Konuşmacı: Doç. Dr. Paul Downes, Educational Disadvantage Centre Müdürü
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Erdal İnönü Salonu
Düzenleyen: SOYAÇ 

10.05.2019, 13:00-15:00
Konferans: "Hemşirelikte Güç ve Bileşenleri: Profesyonelleşme”
Yer: Hemşirelik Yüksekokulu Safiye Hüseyin Elbi Amfisi
Düzenleyen: SKS, Hemşirelik ve Sağlık Kulübü - Hemşirelik Yüksekokulu

10.05.2019, 13:00-15:00
Gazetecilik Arama Konferansı
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Ekrem Akurgal Koferans Salonu
Düzenleyen: İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü

11.05.2019,09:30-17:00
Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezi Platformu (ÜSİMP) Genel Kurul Toplantısı
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Ekrem Akurgal Salonu
Düzenleyen: MayaTTO A.Ş. - ÜSİMP

11.05.2019, 10:00-12:00
Felsefe Söyleşileri 19: Felsefe Açısından Özne
“Öznenin Cinsiyeti”
Konuşmacı: Prof. Dr. Hülya ŞİMGA
Yer: Tarih, Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi (TESAK)
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi-Kadıköy Belediyesi-İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV)

11.05.2019, 14:00-15:30
“Çocuk Üniversitesi 6. Dönem Mezuniyet Töreni”
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, İstanbul Salonu
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü
Program için tıklayınız

13-14-15-16.05.2019
Resmi Yüzme Yarışları
Yer: Ondokuz Mayıs Üniversitesi Atakum Olimpik Yüzme Havuzu, Samsun
Düzenleyen: SKS, Spor Müdürlüğü

13.05.2019, 08:30-16:30
İstanbul Havalimanı Gezisi
Yer: İstanbul Havalimanı, Arnavutköy
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü - İGA

13.05.2019, 10:00-11:30
Kampüs Ziyareti: Tuzla İMKB Mesleki ve TEknik Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu, Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı

13.05.2019, 11:00-12:00
Meslek Tanıtım Günü: Erenköy Kız Anadolu Lisesi
Konuşmacı: Öğr. Gör. Elif SUNGUR, Dr. Öğr. Üyesi Burcu AKKAYA TELCİ – İletişim Fakültesi
Yer: Erenköy Kız Anadolu Lisesi, Kadıköy
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi – Erenköy Kız Anadolu Lisesi 

13.05.2019, 13:00-15:00
"Geçmişi Koru, Geleceği Yarat"
Yer: Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Alanı
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü

13-17.05.2019, 13:00-19:00
"19 Mayıs 100. Yıl Kutlamaları"
Yer: Kültür Merkezi Önü
Düzenleyen: Rektörlük
Program için tıklayınız.

13.05.2019, 17:00
19 Mayıs 100. Yıl Kutlamaları 
Konser: Can Gox
Yer: Kültür Merkezi Önü
Düzenleyen: Rektörlük

14-15.05.2019, 09:30-16:00
Kariyer Günü: Tuzla Anadolu Lisesi Üniversitesi Eğitim Fuarı'19
Yer: Tuzla Anadolu Lisesi, Tuzla 
Düzenleyen: Tuzla Anadolu Lisesi

14.05.2019, 10:00
"Conflict Mediation in Schools and Peer-Mediation" 
Eğitimci: Doç. Dr. Violeta Rotarescu, Romanya/Bükreş Üniversitesi 
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Düzenleyen: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

14.05.2019, 14:00
15. Akbank Kısa Film Festivali Ödüllü Filmler Üniversitelerde
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: İletişim Fakültesi

14.05.2019, 14:00-15:00 
Konferans: "Uluslararası İlişkiler Açısından MİLLÎ MÜCADELE VE ATATÜRK" 
Konuşmacı: Prof. Dr. Hasan ÜNAL
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Rektörlük 

14.05.2019, 15:30-17:00
"Yaşsızlığı Seçenler" Fotoğraf Sergisi Açılışı
Yer: Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Alanı
Düzenleyen: Aktif ve Akıllı Yaşalma Merkezi

14.05.2019, 17:00
19 Mayıs 100. Yıl Kutlamaları 
Konser: Adamlar Grubu
Yer: Kültür Merkezi Önü  
Düzenleyen: Rektörlük

15.05.2019, 09:30-12:00
Söyleşi: "Uluslararası Göçmenler ve Mülteciler Üzerine Hukuki Düzenlemeler"
Konuşmacı: Suzan OKTAY, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyoloji (TR) Bölümü - Sosyoloji (EN) Bölümü - Sosyal Hizmet Bölümü   

15.05.2019, 11:20-12:10
Tuzla Anadolu Lisesi Eğitim Fuarı'19  
Seminer: "Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği"
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Volkan TUNALI
Yer: Tuzla Anadolu Lisesi, Tuzla
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Tuzla Anadolu Lisesi 

15.05.2019, 17:00
19 Mayıs 100. Yıl Kutlamaları 
Konser: Son Feci Bisiklet Grubu
Yer: Kültür Merkezi Önü
Düzenleyen: Rektörlük

16-17.05.2019, 09:30-17:30
MUISC’19 / Uluslararası Öğrenci Kongreleri
Faculty of Medicine / Current and Emerging Diseases
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, İstanbul Salonu
Düzenleyen: Tıp Fakültesi Öğrencileri

16.05.2019, 10:00-13:30
Panel: "Yapay Zekâ ve Gelecek"
Yer:  İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Amfisi
Düzenleyen: İnsan ve Toplum Bilimleri F. - Mühendislik ve Doğa Bilimleri F. - İşletme ve Yönetim Bilimleri F. - Door Teknoloji ve Eğitim Ltd. Şti.   
Program için tıklayınız.

16.05.2019, 14:00-15:00 
Konferans: "Türk Sporu ve Atatürk" 
Konuşmacı:  Orhan ERTANHAN, TRT Ankara Radyosu Spikeri    
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Amfisi
Düzenleyen: Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü  

16.05.2019, 21:30
19 Mayıs 100. Yıl Kutlamaları
Konser: Murat Dalkılıç
Yer: Açıkhava Tiyatrosu
Düzenleyen: Rektörlük

17.05.2019, 11:30-13:00
Atölye: “Fuse-Art Projesi Sergisi”
Yer: Eğitim Fakültesi Fuaye Alanı - Küçük Açık Amfi
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü - Bahçelievler Özel Eğitim Uygulama Okulu

17.05.2019, 12:00
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
Çelenk Bırakma Töreni
Yer: Yönetim Merkezi Önü, Atatürk Anıtı
Düzenleyen: Rektörlük

17.05.2019, 14:00-17:00
"Mühendislik Bölümleri Öğrencilerinin Mezuniyet Projesi II Çalışmaları "   
Yer:  Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Hangarı 
Düzenleyen: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

17.05.2019, 21:30
19 Mayıs 100. Yıl Kutlamaları 
Konser: Şebnem Ferah
Yer: Açıkhava Tiyatrosu
Düzenleyen: Rektörlük

18.05.2019, 14:00
KALFest 2019
Yer: KüçükÇiftlik Park, Maçka
Eğitim Sponsoru: Maltepe Üniversitesi

20-24.05.2019, 09:30-22:00
“6. Uluslararası İstanbul Gitar Festivali”
Yer: Kültür Merkezi Mimar H. Vedat Çakırca Konferans Salonu - Süha Arın Konferans Salonu - Konservatuvar 
Düzenleyen: Konservatuvar - Nilsan A.Ş. 
Program için tıklayınız.

21-22-23-24-25-26.05.2019, 09:30-17:30
ESN Kulübü Çalışması
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia
Düzenleyen: Uluslararası Ofis

22.05-18.06.2019, 14:00-15:30
Prof. Dr. Hüsnü Dokak Resim Sergisi: “Günden Kalanlar”
Yer: Maltepe Üniversitesi Mehmet Özen Sanat Galerisi
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi

22-31.05.2019, 08:00-18:00
Sergi: “Geri Dönüştürülmüş Atıkların 3 Boyutlu Yazıcı Teknolojisiyle Yeniden Kullanımı Üzerine Bir Atölye Çalışması”
Yer: Kültür Merkezi Fuayesi
Düzenleyen: Mimarlık ve Tasarım Fakültesi - İTÜ Teknokent Magnet Oluşumu Tridi Atölye

24.05.2019, 09:30-13:30
Deneme Sınavı: Özel Maltepe Oğuzkaan Anadolu Lisesi
Yer: Tıp Fakültesi, 304 Numaralı Derslik
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı

24.05.2019, 10:00-12:00
“Bitirme Projesi Sektör Jürisi”
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Pertev Naili Boratav Salonu
Düzenleyen: İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü

24.05.2019, 10:00-12:00
“Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Sektör Jürisi”
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Akdeniz Salonu
Düzenleyen: İletişim Fakültesi  Halkla İlişkiler ve Tanıtım (EN) Bölümü  

25.05.2019, 09:30-17:30
“Marmara Eğitim Kurumları Model Birleşmiş Milletler Konferansı (MEKMUN’19)”
Açılış: Yabancı Diller Yüksekokulu Erkut Özel Konferans Salonu 
İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Derslikleri No: 3-4-6-7-8-9-10-11-12-13-14
Düzenleyen: Marmara Eğitim Kurumları

25.05.2019, 10:00-12:00
Felsefe Söyleşileri 19: Felsefe Açısından Özne
Konuşmacılar:
Doç. Dr. Kurtul GÜLENÇ: “Politika Felsefesinde Özne Tartışmaları”
Prof. Dr. Ahu TUNÇEL: “Siyasette Özne ve Birey”
Yer: Tarih, Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi (TESAK)
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi-Kadıköy Belediyesi-İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV)

26.05.2019, 09:30-17:30
“Marmara Eğitim Kurumları Model Birleşmiş Milletler Konferansı (MEKMUN’19)”
Yer: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Derslikleri No: 3-4-6-7-8-9-10-11-12-13-14
Düzenleyen: Marmara Eğitim Kurumları

27.05.2019, 09:30-17:30
“Marmara Eğitim Kurumları Model Birleşmiş Milletler Konferansı (MEKMUN’19)”
Yer: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Derslikleri No: 3-4-9-11-20-27-Amfi - İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Derslikleri No: 1-3-7-9
Düzenleyen: Marmara Eğitim Kurumları

28.05.2019, 09:30-17:30
“Marmara Eğitim Kurumları Model Birleşmiş Milletler Konferansı (MEKMUN’19)”
Yer: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Derslikleri No: 3-4-7-11-27-Amfi - İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Derslikleri No: 1-3-7-9
Kapanış: Yabancı Diller Yüksekokulu Erkut Özel Konferans Salonu 
Düzenleyen: Marmara Eğitim Kurumları

28.05.2019, 13:00-14:00
Seminer: "Doğru Tercih ve Motivasyon"
Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU
Yer: Özel Balkanlar Koleji, Pendik
Düzenleyen:  Maltepe Üniversitesi – Özel Balkanlar Koleji

29.05.2019, 09:00-14:00
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Bitirme Projesi Sektör Jürisi
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia
Düzenleyen: İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü

29.05.2019, 11:00-13:00
Mezuniyet Töreni 
Okul: Özel Çekmeköy Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Temel Lisesi
Yer: Kültür Merkezi, Mimar H. Vedat Çakırca Konferans Salonu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi, Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Eğitim Kurumları  

29.05.2019, 15:00-17:30
Mezuniyet Töreni 
Okul: Özel Ataşehir Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Temel Lisesi
Yer: Kültür Merkezi, Mimar H. Vedat Çakırca Konferans Salonu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi, Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Eğitim Kurumları 

30.05.2019, 10:30-11:30
“Gökyüzünde Fark Yaratanlar” Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Kişisel Gelişimi Programı Sertifika Töreni
Yer: Rektörlük Toplantı Odası
Düzenleyen: Rektörlük - Meslek Yüksekokulu - SKS, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi

30.05.2019, 12:00-14:00
“Gazetecilik Bölümü Sektör Jürisi”
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia,  Akdeniz Salonu
Düzenleyen: İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü 

30.05.2019, 15:00-17:00
Mezuniyet Töreni 
Okul: Özel Kartal Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Temel Lisesi
Yer: Kültür Merkezi, Mimar H. Vedat Çakırca Konferans Salonu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi, Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Eğitim Kurumları

31.05.2019, 11:00-13:30
Mezuniyet Töreni 
Okul: Özel Ümraniye Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Temel Lisesi
Yer: Kültür Merkezi, Mimar H. Vedat Çakırca Konferans Salonu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi, Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Eğitim Kurumları 

31.05.2019, 15:00-17:00
Mezuniyet Töreni 
Okul: Özel Kadıköy Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Temel Lisesi
Yer: Kültür Merkezi, Mimar H. Vedat Çakırca Konferans Salonu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi, Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Eğitim Kurumları

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel