Maltepe Üniversitesi | MAYIS’19 ETKİNLİK TAKVİMİ

MAYIS’19 ETKİNLİK TAKVİMİ

01.05.2019, 16:00-18:00
“Kültür ve Sanat Günleri”
Konser: Yüksek Sadakat
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS

02-03.05.2019, 08:30-18:00
“Özel Yetenekli Çocukların Eğitim Haklarının Korunması ve Özel Yeteneklilerin Eğitimi Uluslararası Sempozyumu”
“ÖZEL YETENEKLİYİM! ‘EĞİTİM HAKKIM VAR’ ”
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Marmara Salonu
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü

02.05.2019, 09:30
Teknik Gezi: Sancaklar Camii
Yer: Sancaklar Camii, Büyükçekmece
Düzenleyen: SKS, Mimarlık ve Tasarım Kulübü

02.05.2019, 14:00-16:00
“Kültür ve Sanat Günleri”
Gösteri: Çetin Altay
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS

02-03.05.2019, 15:00-17:00
“Uluslararası Piknik Kampüste”
Yer: Marmara Eğitim Köyü
Düzenleyen: SKS - Uluslararası Ofis

03.05.2019, 14:00
“Gemi ve Yat Tasarımı 1. Resim Yarışması”
Yer: Maltepe Üniversitesi Sanat Galerisi
Düzenleyen: Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü

03.05.2019, 14:00-16:00
Maltepe Ceza İnfaz Kurumu Eğitim Çalışmaları
“Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Hakları”
Eğitmen: Prof. Dr. Hülya ŞİMGA
Yer: Maltepe 1 No.lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu
Düzenleyen: Maltepe 1 No.lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü-Maltepe Üniversitesi

03.05.2019, 14:00-16:00
Maltepe Ceza İnfaz Kurumu Eğitim Çalışmaları
“Bulaşıcı Hastalıklardan Korunma Yolları - Doğru İlaç Kullanımı - Madde Bağımlılığı ve Mücadele”
Eğitmen: Dr. Öğr. Üyesi Uğur Baran KASIRGA
Yer: Maltepe 1 No.lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu
Düzenleyen: Maltepe 1 No.lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü-Maltepe Üniversitesi

03.05.2019, 14:00-16:00
Atölye Çalışması: “Üç Kuruş AŞK”
Yer: Eğitim Fakültesi Drama Odası
Düzenleyen: SKS, Yaratıcı Drama Kulübü

03.05.2019, 20:00
“Kültür ve Sanat Günleri”
Konser: Mustafa Sandal
Yer: Kültür Merkezi Mimar H. Vedat Çakırca Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS

04.05.2019, 09:50-13:10
“Çocuk Üniversitesi”
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 2, 4, 5, 7, 8
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü

04.05.2019, 10:00-12:00
Felsefe Söyleşileri 19: Felsefe Açısından Özne
“Bedensel Özne”
Konuşmacı: Dr. Kaan ÖZKAN
Yer: Tarih, Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi (TESAK)
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi-Kadıköy Belediyesi-İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV)

04.05.2019, 10:00-16:00
“Çocuk Konseri”
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Konservatuvar

06.05.2019
“Gökyüzünde Fark Yaratanlar” Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Kişisel Gelişimi Programı Gezisi
Yer: Meslek Yüksekokulu - Mock-up
Düzenleyen: Rektörlük - Meslek Yüksekokulu - Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi

06.05.2019, 13:00-16:30
“Uluslararası Beden Odaklı Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı Tanışma Günü ve Sempozyumu”
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi (SOYAÇ)
Program için tıklayınız.

06.05.2019, 16:00
Tiyatro Kulübü Skeç Kolajı
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS, Tiyatro Kulübü

07.05.2019, 14:00-16:00
“Türkiye- ABD İlişkileri”
Konuşmacı: Jennifer L. Davis, ABD Başkonsolosu
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia
Düzenleyen: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü

07.05.2019, 17:30
Tiyatro Kulübü Tirad Kolajı
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS, Tiyatro Kulübü

07.05.2019, 18:00-20:00
Etik Lider Akademisi
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 5
Düzenleyen: Etik Değerler Merkezi (EDMER) - SKS, Felsefe Kulübü

08.05.2019, 12:30-14:30
Panel: “Geek Sohbeti”
Yer: Kültür Merkezi M. Vedat Çakırca Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS, Bilim Kurgu ve Fantastik Kulübü

09-10.05.2019, 09:30-17:30
MUISC’19 / Uluslararası Öğrenci Kongreleri
“New Technologies in Engineering”
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, İstanbul Salonu
Düzenleyen: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğrencileri

09.05.2019, 12:30-13:30
“Dekan-Öğrenci Buluşması”
Yer: Güzel Sanatlar Fakültesi A307 No.lu Derslik Önü
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi

10.05.2019, 09:30-15:00
3. İngiliz Dili Eğitimi Konferansı: “İngilizce Öğretmeni Eğitiminde Yeni Yönelimler”
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Öğretimi Bölümü

11.05.2019, 10:00-12:00
Felsefe Söyleşileri 19: Felsefe Açısından Özne
“Öznenin Cinsiyeti”
Konuşmacı: Prof. Dr. Hülya ŞİMGA
Yer: Tarih, Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi (TESAK)
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi-Kadıköy Belediyesi-İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV)

11.05.2019, 14:00-15:30
“Çocuk Üniversitesi 6. Dönem Mezuniyet Töreni”
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, İstanbul Salonu
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü

13.05.2019
“Gökyüzünde Fark Yaratanlar” Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Kişisel Gelişimi Programı Sertifika Töreni
Yer: Meslek Yüksekokulu - Mock-up
Düzenleyen: Rektörlük - Meslek Yüksekokulu - Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi

14-15.05.2019, 09:30-17:00
15. Rehberlik Sempozyumu
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, İstanbul Salonu
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi

14.05.2019, 14:00
15. Akbank Kısa Film Festivali Ödüllü Filmler Üniversitelerde
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: İletişim Fakültesi

14.05.2019, 18:00-20:00
Etik Lider Akademisi
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 5
Düzenleyen: Etik Değerler Merkezi (EDMER) - SKS, Felsefe Kulübü

16-17.05.2019, 09:30-17:30
MUISC’19 / Uluslararası Öğrenci Kongreleri
Faculty of Medicine / Current and Emerging Diseases
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, İstanbul Salonu
Düzenleyen: Tıp Fakültesi Öğrencileri

16.05.2019, 10:00-11:30
Medya Sohbetleri
Konuk: İsmail SAYMAZ, Gazeteci
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Rektörlük

20-24.05.2019
“6. Uluslararası İstanbul Gitar Festivali”
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: Konservatuvar - Nilsan A.Ş.

21-22-23-24-25-26.05.2019, 09:30-17:30
ESN Kulübü Çalışması
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia
Düzenleyen: Uluslararası Ofis

25-28.05.2019, 09:30-17:30
“Marmara Eğitim Kurumları Model Birleşmiş Milletler Konferansı (MEKMUN’19)”
Yer:  Erkut Özel Konferans Salonu - Kültür Merkezi Derslikleri  
Düzenleyen: Marmara Eğitim Kurumları 

25.05.2019, 10:00-12:00
Felsefe Söyleşileri 19: Felsefe Açısından Özne
Konuşmacılar:
Doç. Dr. Kurtul GÜLENÇ: “Politika Felsefesinde Özne Tartışmaları”
Doç. Dr. Ahu TUNÇEL: “Siyasette Özne ve Birey”
Yer: Tarih, Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi (TESAK)
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi-Kadıköy Belediyesi-İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV)

29-30-31.05.2019
Nazmi Arıkan Fen Lisesi Mezuniyet Törenleri
Yer: Kültür Merkezi Açık Amfi
Düzenleyen: Nazmi Arıkan Fen Lisesi

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel