Ocak’19 Etkinlik Takvimi
02-03.01.2019, 14:00-16:00
Kariyer ve Meslek Tanıtım Günleri: Çamlıca Oğuz Fen Bilimleri Anadolu Lisesi
Yer: Çamlıca Oğuz Fen Bilimleri Yerleşkesi
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Çamlıca Oğuz Fen Bilimleri Okulları
03.01.2019, 09:00-14:00
“Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Bitirme Jürisi”
Yer: Marma Otel İstanbul, Pertev Naili Boratav Salonu
Düzenleyen: İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü
03.01.2019, 16:00
Proje Destek Ofisi Açılışı
Yer: Kültür Merkezi Giriş Katı
Düzenleyen: Rektörlük - Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi (MÜGİM)
05.01.2019, 09:50-13:10
“Çocuk Üniversitesi”
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 2, 4, 5, 7, 8
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi
05.01.2019, 10:00-12:00
Felsefe Seminerleri: “Türkiye’de Felsefe”
“Türkiye'de Mantık Çalışmaları”
Konuşmacı: Prof. Dr. Zekiye KUTLUSOY
Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu
Düzenleyen: Kadıköy Belediyesi - Maltepe Üniversitesi
07.01.2019, 10:30-12:00
Kampüs Ziyareti: Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı
07.01.2019, 13:30-15:00
Kampüs Ziyareti: Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı
07.01.2019, 15:00-16:30
Seminer: "Aile İçi İletişim"
"İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü-Veli Akademileri Projesi"
Konuşmacı: Öğr. Gör. Gülçin KARADENİZ
Yer: Şehit İlhan Varank Fen Lisesi Konferans Salonu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi-Şehit İlhan Varank Fen Lisesi
08.01.2019, 10:00-11:30
Kampüs Ziyareti: Sancaktepe Hüma Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı
08.01.2019, 10:00-11:30
Kampüs Ziyareti: İzmit Atılım Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı
08.01.2019, 14:00-15:30
Seminer: "Aile İçi İletişim"
"İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü-Veli Akademileri Projesi"
Konuşmacı: Öğr. Gör. Gülçin KARADENİZ
Yer: Maltepe Mızrak Ortaokulu Konferans Salonu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Yılmaz Mızrak Ortaokulu
09.01.2019, 09:00-16:00
Fuar: "Ankara Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı"
Yer: MEB Şura Salonu
Düzenleyen: Educaturk Fuarcılık
09.01.2019, 10:00-11:30
Kampüs Ziyareti: Maltepe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı
10.01.2019, 10:00-12:00
“Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Bitirme Projesi Sektör Jürisi”
Yer: Marma Otel İstanbul, Akdeniz Salonu
Düzenleyen: İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü
10.01.2019, 10:30-12:00
Kampüs Ziyareti: Tuzla Tuğrul Bey Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı
10.01.2019, 13:00-17:00
Kariyer Günü: TED İstanbul Koleji
Yer: TED İstanbul Koleji Yerleşkesi, Beykoz
Düzenleyen: TED İstanbul Koleji
11.01.2019, 11:00-12:30
Seminer: "Bağımlılıklardan Korunma"
"İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü-Veli Akademileri Projesi"
Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU
Yer: Maltepe Adnan Kahveci Ortaokulu Konferans Salonu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Maltepe Adnan Kahveci Ortaokulu
11.01.2019, 14:00-16:40
“Geleceğinize Gelin Projesi”
“Öğretmen İletişim Becerileri Geliştirme Programı”
Konuşmacılar:
Prof. Dr. Betül ÇOTUKSÖKEN: "Öğretmen-Veli İletişimi"
Doç. Dr. Melike Türkan BAĞLI: "Öğretmen-Öğrenci İletişimi"
Öğr. Gör. Elif SUNGUR: "Öğretmen-Öğretmen İletişimi"
Yer: Kocaeli Marmara Eğitim Kurumları Kültür Merkezi
Düzenleyen: Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü - Maltepe Üniversitesi - Marmara Eğitim Kurumları
Program için tıklayınız.
12.01.2019, 10:00-12:00
Felsefe Seminerleri: “Türkiye’de Felsefe”
“Türkiye'de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadınların İnsan Hakları”
Konuşmacı: Prof. Dr. Hülya ŞİMGA
Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu
Düzenleyen: Kadıköy Belediyesi - Maltepe Üniversitesi
12.01.2019, 11:00-13:00
Konferans: “Psikolog Ebru Coşar ile Kişilerarası İletişim”
Konuşmacılar:
Öğr. Gör. Diğdem ENEREM
Öğr. Gör. Gülşah AYDIN YEŞİLYURT
Yer: Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı
12.01.2019, 14:00-15:30
“Çocuk Üniversitesi 5. Dönem Mezuniyet Töreni”
Yer: Marma Otel İstanbul, İstanbul Salonu
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi
Program için tıklayınız.
14.01.2019, 09:00-16:00
Kariyer Günü: Özel İstanbul Alev Okulları
Yer: Özel İstanbul Alev Okulları Yerleşkesi, Çekmeköy
Düzenleyen: Özel İstanbul Alev Okulları
15.01.2019, 10:00-11:30
Kampüs Ziyareti: Gemlik Celal Bayar Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı
15.01.2019, 10:00-11:30
Kampüs Ziyareti: Sakarya Karasu Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı
15.01.2019, 10:00-11:30
Kampüs Ziyareti: Görükle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı
15.01.2019, 10:00-15:00
“Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Sektör Jürisi”
Yer: Marma Otel İstanbul, Akdeniz Salonu
Düzenleyen: İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü
15.01.2019, 13:00-14:30
Seminer: "Aile İçi İletişim"
"İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü-Veli Akademileri Projesi"
Konuşmacı: Öğr. Gör. Gülçin KARADENİZ
Yer: İsmet İnönü İlkokulu Konferans Salonu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi-İsmet İnönü İlkokulu
15.01.2019, 14:00-15:30
Kampüs Ziyareti: Özel Ataşehir Sınav Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı
16-19.01.2019, 09:30-17:00
“Şehit İlhan Varank Fen Lisesi Model Birleşmiş Milletler Konferansı”
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
Düzenleyen: Şehit İlhan Varank Fen Lisesi MUN (Model United Nations) Kulübü
Program için tıklayınız.
16.01.2019, 10:00-11:30
Fuar: "İzmir Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı"
Yer: Tepe Kule Kongre Merkezi
Düzenleyen: Educaturk Fuarcılık
16.01.2019, 10:00-11:30
Kampüs Ziyareti: Handan Hayrettin Yelkikanat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı
16.01.2019, 10:30-12:00
Seminer: "Bağımlılıklardan Korunma"
"İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü-Veli Akademileri Projesi"
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Kuntay ARCAN
Yer: Mutluhan Uzunal Çolakoğlu Ortaokulu Konferans Salonu, Maltepe
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi-Mutluhan Uzunal Çolakoğlu Ortaokulu Konferans Salonu
16.01.2019, 11:00-13:00
Rehber Sahada Projesi
Seminer: “Motivasyon”
Konuşmacılar:
Psk. Yasemin KILDIRAN
Özlem SARAÇ, Felsefe Bölümü 2. Sınıf Öğrencisi
Seminer: “Sınav Kaygısı ve Baş Etme Becerileri”
Konuşmacılar:
Uzm. Psk. Elif Eylem VARSAK
Gamze MAVİ, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü 4. Sınıf Öğrencisi
Yer: Rabia Kız Anadolu İmam Hatip Ortaokulu
Düzenleyen: SKS - Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi
17.01.2019, 10:00-12:00
“Gazetecilik Bölümü Bitirme Projesi Sektör Jürisi”
Yer: Marma Otel İstanbul, Akdeniz Salonu
Düzenleyen: İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü
17.01.2019, 18:00-20:00
Panel: “Günümüz Gençliğini Anlamak”
Konuşmacılar:
Prof. Dr. Nurgün OKTİK
Prof. Dr. Nermin ÇELEN
Doç. Dr. Ferzan CURUN
Yer: Caddebostan Kültür Merkezi (CKM), A Salonu
Düzenleyen: Kadıköy Belediyesi - Maltepe Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi (MÜTAM)
19.01.2019, 10:00-12:00
Felsefe Seminerleri: “Türkiye’de Felsefe”
“Erken Cumhuriyet Modernleşmesini Etkileyen Felsefi Akımlar”
Konuşmacı: Doç. Dr. Ahu TUNÇEL
Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu
Düzenleyen: Kadıköy Belediyesi - Maltepe Üniversitesi
21-28.01.2019
Kişisel Resim Sergisi: “Denizel Soyutlamalar II”
Yer: Kültür Merkezi Fuayesi
Düzenleyen: Dr. Öğr. Üyesi Müge ERTEMLİ - Rektörlük
22.01.2019, 14:00-15:00
“Tohum Otizm Vakfı ile İş Birliği İmza Töreni”
Yer: Marma Otel İstanbul, İstanbul Salonu
Düzenleyen: Rektörlük - Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı
24-26.01.2019, 09:00-19:00
Leshow İstanbul Deri ve Moda Fuarı
Katılımcı: Meslek Yüksekokulu Moda Tasarımı Programı
Yer: İstanbul Kongre Merkezi, Harbiye
Düzenleyen: Türkel Fuarcılık
24.01.2019, 13:30-16:00
Seminer: “Etkili Öğretim Yöntem ve Teknikleri”
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Hakan DİLMAN
Yer: Sancaktepe Özel İstanbul Fen Bilimleri Merkezi Okulları
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi - İstanbul Fen Bilimleri Merkezi Okulları
24.01.2019, 14:00
“3. Ulusal Akademisyenler Sergisi”
Yer: Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Alanı
Düzenleyen: Güzel Sanatlar Fakültesi
26.01.2019, 10:00-12:00
Felsefe Seminerleri: “Türkiye’de Felsefe”
“Türkiye'de Felsefe-Edebiyat İlişkisi”
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Dilek ARLI ÇİL
Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu
Düzenleyen: Kadıköy Belediyesi - Maltepe Üniversitesi