Maltepe Üniversitesi | Özel Öğrenci Kabulü

Özel Öğrenci Kabulü

Başka bir yükseköğretim kurumunun ön lisans veya lisans programına kayıtlı öğrenciler, Özel Öğrenci Başvuru Formu ile şahsen yada ilgili F/YO/MYO/Konservatuvar sekreterliklerine mail ile müracaat ederek Yaz Öğretiminde veya Güz-Bahar yarıyıllarında Üniversitemizden özel öğrenci statüsünde ders alabilmektedir. Özel öğrenci olarak ders alabilmek için her iki Üniversitenin ilgili kurullarının onayı gerekmektedir.

Üniversitemizden özel öğrenci statüsünde ders almak isteyen adayların ilgili yıla ilişkin belirlenen kredi ücreti üzerinden hesaplanan tutarı ödemeleri gerekmektedir.

Yaz Öğretimi kapsamında açılan dersleri özel öğrenci statüsünde almak isteyen adaylar, hangi derslerin açıldığını ve kredi ücretlerini ilgili tarihlerde web sayfamızdaki "Duyurular-Haberler" alanını takip ederek öğrenebilirler.

Özel öğrenci kabulü, Yükseköğretim Kurulunun konuya ilişkin kararı doğrultusunda yapılır. 

YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARINDA ÖNLİSANS VE LİSANS DÜZEYİNDEKİ PROGRAMLAR ARASINDA GEÇİŞ, ÇİFT ANADAL, YAN DAL İLE KURUMLAR ARASI KREDİ TRANSFERİ YAPILMASI ESASLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİKYÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARINDA ÖNLİSANS VE LİSANS DÜZEYİNDEKİ PROGRAMLAR ARASINDA GEÇİŞ, ÇİFT ANADAL, YAN DAL İLE KURUMLAR ARASI KREDİ TRANSFERİ YAPILMASI ESASLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK tıklayınız.

Özel öğrenci statüsünde ders alanlar, Üniversitemizin diploma veya statüye yönelik öğrencilik haklarından yararlanamamaktadır. Özel öğrenci statüsünde Üniversitemizden ders alan öğrencilere aldıkları ders ya da derslere ilişkin başarı durumlarını gösteren transkript verilmektedir.

 Özel Öğrenci Başvuru Formu için tıklayınız.

 

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel