Yabancı Diller Yüksekokulu | Tanıtım

Yabancı Diller Yüksekokulu

Tanıtım

YÜKSEKOKULUMUZUN MİSYONU

Misyonumuz; özgüvene sahip, yaratıcı, kendisini sürekli yenileyen, sorgulayıcı, ekip çalışmasına inanan, etik değerleri özümsemiş ve yabancı dil bilgisi ve becerisi ile tercih edilen bireyler yetiştirmektir. Ayrıca, öğrencilerimizin dil seviyelerini derslerini takip edebilecek, İngilizce yayınları anlayıp yorumlayabilecek, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip edebilecek ve mesleki, kültürel ve sosyal çevrede gerekli dil iletişimini sağlayabilecek düzeye getirmeye çalışmaktır.

YÜKSEKOKULUMUZUN VİZYONU

Vizyonumuz; benzer kurumlar arasında saygınlığı tartışılmaz bir yabancı diller yüksekokulu olarak yer almak ve yabancı dil eğitiminde yenilikçi ve yaratıcı yöntemlerle en ileri düzeyde öğretim yapmaktır.

KALİTE MİSYONUMUZ

Maltepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu olarak yaptığımız işlerde sürekli bir gelişim içinde ve mükemmel olmayı amaç ediniriz. Öğrencilerimiz için kaliteli eğitim hizmetlerinin geliştirilmesi ve her bir öğretim görevlisinin çözüm üretmeye, kendini geliştirmeye ve yapıcı olmaya teşvik edilmesi okulumuzun ulaşmak için çabaladığı her şeyin temelini oluşturmaktadır.

PEARSON KALİTE GÜVENCESİ

27 Ekim 2016 tarihinde İngilizce Hazırlık Sınıfı programımız Pearson Assured tarafından denetlenmiş ve yönetim-organizasyon, eğitim-öğrenme ve değerlendirme olmak üzere üç temel kalite kriteri altında derinlemesine değerlendirilmiştir. Hazırlık Sınıfı programını destekleyen tüm kalite politikaları, süreçleri ve prosedürlerinin kapsamlı bir şekilde incelenmesi sonucunda Yüksekokulumuz bir Pearson Güvence Merkezi olarak kabul edilmiştir. Hazırlık Sınıfı programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, tamamladıkları programın uluslararası koşullarını karşıladığını gösteren PA logolu bir sertifika alırlar.

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel