2. ÇİZGİ FİLM FESTİVALİ /ANİFEST 2021 - ANİMASYON FİLM YARIŞMASI

Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 2. Çizgi Film Festivali / Animasyon Film Yarışması “ANİFEST” başlıyor.

Paylaş

Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

2. Çizgi Film Festivali / Animasyon Film Yarışması

“ANİFEST” başlıyor.

Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü tarafından düzenlenen “ANİFEST” Çizgi Film Festivali, 05-09 Nisan 2021 tarihleri arasında çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirilecektir. Festival kapsamında, katılımcıları alanında uzman isimlerle buluşturacak çalıştay ve söyleşilerin yanı sıra ödüllü bir animasyon film yarışması gerçekleştirilecektir.

Festival hakkında ayrıntılı bilgi ve yarışma başvuru koşulları için maltepe.edu.tr/anifest adresini ziyaret edebilir, festival kapsamında gerçekleştirilecek olan çalıştay ve söyleşilere aşağıdaki linklerden katılım sağlayabilirsiniz.

 

 

1.GÜN  (5 NİSAN)


   Söyleşi-Cengiz Üstün(Karikatürist-Uykusuz) – moderatör: Arş. Gör.H. Tuba Civelek 

Saat: 11.30-13.00
https://eu.bbcollab.com/guest/b2a27a9c95a4412ba75dedb111668ddf

 


 

   Workshop- Tuğrul TİRYAKİ (Animatör) 14.30-16.00
https://eu.bbcollab.com/guest/4fd2c2dd99db4208bf9ef4cb7b78280f

 

 

2. GÜN  (6 NİSAN)


    Söyleşi - Gökalp Gönen-(Yönetmen)- moderatör: Dr. Öğr. Üyesi Emre Zengineken, saat:  11.30-13.00
https://eu.bbcollab.com/guest/bde05edfc0f940e6ab967905be9d4b8f

 

 

 

   Workshop- Cem GÜVENTÜRK (Karikatürist-Uykusuz) 14.30-16.00
https://eu.bbcollab.com/guest/421f819eff3c40bf99f0d87696e7e529

 

 

3. GÜN  ( 7 NİSAN)
 Söyleşi - Arman Şernaz(Ceo Lighthouse Vfx) moderatör: Dr. Öğr. Üyesi A. Nesrin Akören

saat: 11.30-13.00
https://eu.bbcollab.com/guest/545bc0cafd4b47dbb92dc4535798ce44

 

 


 

 

  Workshop-Abdulkadir Elçioğlu (Aptullica-karikatürist) Görme Biçimleri saat: 14.30-16.00
https://eu.bbcollab.com/guest/0d4fa685f46c4aa8bc3978fcfc0e821e

 

4.GÜN  (8 NİSAN)


    Söyleşi - Prof. Dr. Selçuk Hünerli(Akademisyen) moderatör: Doç. Dr. Müjgan Yıldırım

Saat: 11.30-13.00-
https://eu.bbcollab.com/guest/c4776006f65840f18a4d20b70b055145

 

  Söyleşi- Halit Beyazkürk(Ceo-1957 Design& Studio), moderatör: Öğr. Gör. Alper Ceviz  saat: 14.30-16.00
https://eu.bbcollab.com/guest/5d403ef35591474385b564c7fb0ea6a6

 

 

 

5. GÜN  ( 9 NİSAN)

Söyleşi - Hüseyin Bulut(Ceo Nort Arts-Maltepe Üniversitesi ÇFA ilk mezunlarından) moderatör Fatma Işıl Sevik (ÇFA 4. Sınıf öğrencisi) saat:11.30 -13:00

https://eu.bbcollab.com/guest/d72ad7facf654aa2819285b697f2a112

 

 

Ödül töreni - Film gösterimi : saat: 14:00 -16:00

Jüri üyeleri, yarışmacıların katılımıyla sonuçların ilanı.

Maltepe Üniversitesi Resmi Youtube Kanalı’ndan canlı yayınlanacaktır.

Moderatör: Arş. Gör. Petek Sancaklı

 Animasyon Film Yarışması jüri üyeleri:

  1. Prof. Dr. Selçuk Hünerli (Akademisyen-İstanbul Üniversitesi)
  2. Cengiz Üstün (Karikatürist-Uykusuz Dergisi)
  3. Arman Şernaz (Ceo- Lighthouse Vfx)
  4. Gökalp Gönen (Animasyon Film Yönetmeni-Freelance)
  5. Onur Doğan(Kısa Film ve Animasyon Yönetmeni)