Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Birimi | KANSER VE KÖK HÜCRE ARAŞTIRMA MERKEZİMİZDEN ÜÇ GÜZEL HABER
Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Birimi

KANSER VE KÖK HÜCRE ARAŞTIRMA MERKEZİMİZDEN ÜÇ GÜZEL HABER

Paylaş

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerimizden Ayşe Özge Kavaklı, Sena Tekin, Dilara Soyergin ve Ahmet Özyurt’un hazırlamış oldukları üç ayrı bilimsel proje, TÜBİTAK tarafından desteklenmek üzere kabul edilmiştir. Öğrencilerimizi yürekten kutlar,  başarılarının devamını dileriz.

Bu projelerin hazırlanması sırasında büyük emek veren MÜKKAM  ekibinden Sayın Zeynep Akbulut ve Sayın Hatice İsan ile projelerin danışmanları olan MÜKKAM yürütme kurulu üyeleri ve Tıp Fakültesi öğretim üyelerimize ayrıca teşekkür ederiz. 

Öğrencilerimizin TÜBİTAK Tarafından Desteklenmek Üzere Kabul Edilen 2209-A Projeleri

PROJE 1: Ayşe Özge KAVAKLI, Hepatoselluler Karsinoma Hücre Kültürü Modellerinde Mikroçevre Isısının ve Ortam Karbondioksit Değişikliklerinin Hücre Ölümü Üzerine Etkisi (Danışman: Prof. Dr. Ranan Gülhan AKTAŞ)

PROJE 2: Sena TEKİN, Metoklopramidin HepG2 Karaciğer Kanser Hücre Hattında Proliferasyona Etkilerinin İn Vitro Değerlendirilmesi (Danışman: Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Güneş ÖZUNAL ve Prof. Dr. Ranan Gülhan AKTAŞ) 

PROJE 3: Dilara SOYERGİN ve Ahmet ÖZYURT, 4-OH Coumarinin Hepatosellüler Karsinoma Hücrelerinin Karakteristik Özelliklerinde Meydana Getirdiği Değişiklikler (Danışman: Dr. Öğretim Üyesi Çağrı ÖNER)