INTERNATIONAL OFFICE | İkili Anlaşmalar
INTERNATIONAL OFFICE

İkili Anlaşmalar

Paylaş

Anlaşma Listesi için bakınız*

İletişim Bilgileri

 

For all instructions in Turkish you are asked to consult Erasmus Office directly by sending e-mail only: [email protected] (for foreign student/staffs)

Also note that on attached Erasmus + agreement list (by above-link) the universities or departments are not listed as alphabetical list, so please check all.

ANLAŞMALAR HAKKINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMA:
Yeni yapılan veya güncellenen anlaşmaların yukarıdaki excel tablosuna(link) işlenmesi sürecinde zaman kayıpları yaşanabilmektedir.  Başvuru dönemleri ve diğer dönemlerde tabloya işlenmeyi bekleyen Erasmus anlaşmalarının olup olmadığının bilgisinin Erasmus Ofis'e sorulması gerekmektedir. Bu sorularınızı lütfen sadece [email protected] adresine e-posta göndererek yapınız. E-postanızın yanıtlanmadığı durumlarda Ofisimizle irtibata geçiniz.

ANLAŞMALARLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR:
Önemli not1: Başvurularda kontenjanların aşılması durumunda ortak üniversiteler esneklik göster-ebilmektedir.  Ayrıca anlaşmaların en güncel durumları için ve kontenjan aşımları durumlarında Uluslararası Ofis'ten tekrar teyit alınız. Tüm Üniversitelerin Personel Ders Verme ve Personel Eğitim Alma Hareketlilikleri vardır; bu hareketliliklerin hangi alanlarda olduklarını Uluslararası Ofis'e danışınız. Tüm danışmalarınızı [email protected] adresine mail atarak yapınız.

Önemli not2: Bölümleri İngilizce dilinde olup da online başvuruda bölümlerinin ismi çıkmayan öğrenciler Uluslararası Ofise başvurmalıdır.

Önemli not3: Başvuru ekranında hiçbir bölüm ismi çıkmayan öğrenciler de Uluslararası Ofise başvurmalıdır.

Önemli not4: Merlon başvuru sistemi ve ikili anlaşmalar sürekli güncellenmektedir. Bu yüzden başvuru dönemi süresince ilgili linklerdeki güncel ilanları ve bilgilendirmeleri takip ediniz. İkili anlaşma listesinde gördüğünüz bölüm ismi merlon başvuru modülünde gözükmüyorsa ofisimize bildirimde bulununuz.

Önemli not5: Listedeki anlaşmalarla Merlon başvurularındaki anlaşmaların uyuştuğundan emin olunuz. 

Önemli not6: En son güncel anlaşmalar için Uluslararası Ofis'e ve bölüm koordinatörlerinize danışınız.

Önemli not7: Ayrıca Meslek Yüksokulundan ve Lisansüstü Seviyelerden Başvuracak Öğrencilerin Ofisimize danışması gerekmektedir.