Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi (MUGİM) | Google dijital reklamcı yetiştirecek
GİRİŞİMCİLİK ve İŞ GELİŞTİRME MERKEZİ (MUGİM)

Google dijital reklamcı yetiştirecek

Paylaş

Google Türkiye "geleceğin pazarlama uzmanlarını arıyoruz" sloganıyla Genç Ajanslar Akademisini kurdu.

Bu yıl birincisi düzenlenecek Google Genç Ajanslar Akademisi ile Türkiye'de üniversite öğrencilerini dijital pazarlama ile tanıştırmak amaçlanıyor.

Google Türkiye'nin resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre hedef,gençlerin internet çağında aktif rol oynamasını sağlamak, onları büyümekte olan internet reklamcılığı sektöründe girişimciliğe teşvik etmek ve başarılı olmaları için gerekli becerileri kazandırmak.

Bu sene Google Genç Ajanslar Akademisi Türkiye'nin sekiz üniversitesinde yapılacak. Akademi, kampüslerde yapılacak olan ücretsiz Google AdWords eğitimini ve Google Genç Ajanslar Yarışmasını kapsıyor.

 

Yarışmanın amacı öğrencilere internet reklamcılığı konusunda kazandıkları becerileri sergileme fırsatı vermek olarak açıklanıyor. Yarışma kapsamında öğrencilerin seçecekleri yerel işletmeleri internet reklamcılığı ile tanıştırmaları ve onların işletmelerini pazarlamalarına yardımcı olmaları amaçlanıyor.

Google Genç Ajanslar Akademisi üç temel bölümden oluşuyor.

Google eğitmenleri tarafından verilecek olan bir günlük ücretsiz eğitim. Eğitimle, İnternet reklamcılığı ve Google AdWords temellerini içeren eğitim müfredatı sayesinde öğrencilerin ilk internet reklam kampanyalarını oluşturmayı ve yönetmeyi öğrenmeleri amaçlanıyor. Eğitim sekiz üniversite kampüsünde 19 Mart 2011 ve 26 Mart 2011 tarihlerinde gerçekleşecek.

1 Nisan 2011’de başlayacak. Katılımcılar Google tarafından kendilerine verilen 150TL’lik Google AdWords deneme kuponlarını kullanarak, kendi buldukları yerel işletmeler için internette reklam kampanyaları hazırlayacaklar.

Yarışmanın amacı öğrencilerin birer dijital pazarlama ajansı gibi hareket etmelerini sağlamak ve buldukları işletmelere iki aylık bir süre boyunca dijital pazarlama danışmanlığı yapma fırsatı vermek.

Yarışmacıların en çok beş yerel işletmeye danışmanlık yapabileceği belirtiliyor. Katılımcılar yarışma boyunca hazırladıkları AdWords kampanyalarının kalitesi ve danışmanlık yaptıkları işletmelerin memnuniyeti bakımından değerlendirilecek.

Yarışma kayıtları, 21 Mart 2011 tarihinden itibaren www.google.com.tr/gencajanslar adresinden yapılabilecek.

Her üniversitenin en başarılı katılımcıları, bir haftalık Google Genç Ajanslar Eğitim Kampına katılma şansına sahip olacak.Kampta öğrencilerin kendi dijital ajanslarını kurmak için öğrenmeleri gereken tüm konuları içeren yoğun bir girişimcilik müfredatı sunulacak. Eğitim Kampı sonrasında da Google öğrencileri Internet Reklamcılığı Programı kapsamında desteklemeye devam edecek.