Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM) | Kariyer Hikayesi || Belamir İrem Acar ('15 Endüstri Mühendisliği)
Mezunlarla İletişim ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİKAM)

Kariyer Hikayesi || Belamir İrem Acar ('15 Endüstri Mühendisliği)

Paylaş

Kariyer Hikayesi || Belamir İrem Acar ('15 Endüstri Mühendisliği)

2011 yılında liseyi bitirmeden hemen önce Maltepe Üniversitesinin tanitim günlerine katıldığımda gördüklerimden tek kelimeyle büyülenmiştim. Büyük ve yeşil kampus, laboratuvar olanakları, kültürel ve sportif faaliyet imkânları üniversiteye hazırlanan genç Belamir için heyecan vericiydi.
 

Bu ziyaretten sonra Maltepe Üniversitesi beni öyle etkilemişti ki, tercih zamanı geldiğinde ailemle yaptığım tercih sıralamasında Maltepe Üniversitesini üst sıralara yazmıştım. Maltepe Üniversitesi’ne yerleştiğimi öğrendiğimde ise gerçekten bu ayrıcalıklı imkanlarla okuyacak olmanın mutluluğunu bugün bile ayni şekilde hissediyorum.
 

4 yıl boyunca severek okuduğum endüstri mühendisliği bölümünden mezun olmadan önce yurtdışında yüksek lisans yapmaya karar vermiştim. Bu kararı vermemde Maltepe Üniversite’sinin bana kattığı vizyonu yadsımak imkânsız. Öğrenciliğim boyunca yurtdışında eğitim alan diğer mühendislik öğrencileriyle birlikte etkinlik planladığımız, kültürel alışverişte bulunduğumuz Endüstri Mühendisliği kulübümüz vesilesiyle, kıymetli hocalarımızın da desteğiyle bizde olanın ötesine geçmeyi öğrendim.
 

Şimdi Amerika’da ülkemizde faaliyet alanı olamayan “Tax Collecting - (Belediyelerin sorumluluğunda olan konut, araç vs. tüm mülklere ait vergilerin belediyeler adına toplanmasi)” sektöründe Sistem ve Operasyon Müdürü olarak çalışmaktayım. Maltepe Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinde aldığım eğitim sayesinde çoklu disipliner sektörlerde zorlanmadan işimi icra etmekteyim. Akademik kariyerim boyunca her zaman tavsiyeleriyle yolumu aydınlatan ve beni bütün bu süreçte destekleyen Maltepe Üniversitesi’ne ve hocalarıma teşekkür ederim.