İletişim Fakültesi | İletişim Fakültesi Üniversite Sanayii İşbirliği Kapsamında Protokol İmzalanan Kuruluşlar ve Birlikte Yapılan Çalışmalar

İletişim Fakültesi

İletişim Fakültesi Üniversite Sanayii İşbirliği Kapsamında Protokol İmzalanan Kuruluşlar ve Birlikte Yapılan Çalışmalar

K-İletişim Basın yayın ve Tanıtım Hizmetleri     

Protokol tarihi: Haziran 2021

Kadıköy Life, TourMag,  İstanbul Sanat, Bağdat Magazin gibi çok sayıda dergi ve https://www.kadikoylife.com/ gibi haber sitelerini bünyesinde bulunduran K-İletişim yayın grubu ile Gazetecilik programı öğrencilerine staj olanakları sağlamak başta olmak üzere pek çok konuda işbirliği yapılmaktadır.

Atlas Post Production

Türk sinema sektöründe 25 yıldır birçok yapım firmasının dijital sinema konusunda ihtiyaçlarına çözüm sunan Atlas Post Production, offline kurgu, VFX, Color Grading, Dolby onaylı Ses ve Final Mix stüdyoları ile sinema yapımcılarının pre-production, production ve post production süreçlerinde danışman ve uygulayıcı olarak hizmet vermektedir. Sinema filmleri, reklam, dizi film, kısa filmler, müzik klipleri, belgesellere de hizmet vermektedir. 

Belgesel Sinemacılar Birliği

BSB, 1997 yılı Mart ayında yapılan Ulusal Konferans ile örgütlenme sürecine girmiş, sivil bir platformdur olarak başlayan belgesel sinema alanındaki çalışmalarına Kültür Bakanlığı tarafından onaylanmış ‘Meslek Birliği’ statüsünde devam etmektedir. 3000 filmlik bir belgesel arşivine sahip kuruluş, Üniversite öğrencilerine ve Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen talepler doğrultusunda çeşitli gruplara (çevre, yerel tarih, sözlü tarih…) öğretim üyeleriyle işbirliği içinde atölye çalışmaları düzenlemekte, Belgesel Sinema kuramının olgunlaştırılması ve gençlere yeni kaynaklar sunulması amacı ile, ulusal ve uluslararası projeler, atölyeler gerçekleştirmekte, uygulama ile teori arasındaki bağı güçlendirmek amacıyla, “Belgesel Sinema” adlı yıllık dergiyi yayınlamaktadır. 

Excel İletişim ve Algı Yönetimi

Excel İletişim ve Algı Yönetimi Ajansı ile yaptığımız sektör işbirliği kapsamında Halkla İlişkiler ve Tanıtım (İngilizce) Bölümü  son sınıf öğrencileri 2019-2020 güz ve bahar dönemlerinde Bitirme Projeleri kapsamında Ajansın birlikte çalıştığı CGV Mars Entertainment markasından gerçek bir halkla ilişkiler ve reklam brief’i alarak projeler hazırlamışlardır. Marka ve ajans yetkililerinin katılımıyla oluşturulan jüri karşısında projelerin sunumları yapılmaktadır.  Ajans 3. ve 4. Sınıfta öğrencilerimize staj imkanları da sunmaktadır. İşbirliği sürecinde iki öğrencimiz tam zamanlı olarak Excel İletişim ve Algı Yönetimi Ajansında çalışmaya başlamıştır.

Big’n BOLD

BIG’n BOLD kreatif mükemmelik ve saha gücünü 360 pazarlama araçları ile birleştiren bir deneyimsel pazarlama ajansıdır. Markaların pazar performanslarını arttırmak için çalışmaktadır. Marka Deneyimi, Digital Engagement, Influencer Marketing, Gerilla Pazarlama, Satış Noktası İletişimi, Etkinlik Yönetimi, Marka İç İletişim Kampanyaları ve Tasarım & Konsept Oluşturma konularında çalışmalar yapmaktadır.

Gemius

Müşterilere internet kaynaklı bilginin işe ilişkin kararlar verirken nasıl kullanılacağı konusunda öneriler getiren bir danışmanlık şirketidir. Çevrimiçi kitleye ilişkin müşterilerine kendine özgü sosyo-demografik profiller, interneti kullanma şekilleri, aynı zamanda e-ticaret, dijital pazarlama, büyük veri ve internet teknolojileri bilgilerini sağlamakta, internet kullanıcılarının çevrimiçi davranışlarına ilişkin iç görüyü belirlemeye çalışmaktadır.

McCann İstanbul

McCANN İstanbul, sürekli değişen tüketiciler için ilgi çekici deneyimler yaratmak için yenilik, yaratıcılık ve teknoloji getiren lider bir pazarlama iletişimi ajansıdır. Müşterilerinin  işlerini şekillendirmeye ve büyütmeye yardımcı olacak entegre pazarlama iletişimleri oluşturmayı amaçlar. McCANN İstanbul, reklamcılık, marka bilinci oluşturma, pazarlama, promosyon ve dijital pazarlama konularında  pazarlama hizmetleri yelpazesi sunmaktadır. 

LGM Havalimanı İşletmeleri Ticaret ve Turizm A.Ş

Limak, GMR Infrastructure ve Malaysia Airports Holdings Berhad ortaklığıyla, 2009’da İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı terminalinin hizmete girmesi ile birlikte, terminal genelinde bulunan tüm yiyecek&içecek operasyonu,  Lounge hizmetleri, ISG Airport Hotel, ve vale hizmetlerini yürütmektedir.

TUGİM- Tüm Girişimci ve İş Mentorları Derneği

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Türkçe Bölümümüzün yakın işbirliği içinde bulunduğu STK ile  Üniversite-Sanayii işbirliği kapsamında bir dizi çalışma yapılmaktadır. Girişimcilik ve İnovasyon dersi kapsamında kurum üyesi Mentorlar ve uyguladıkları projeler öğrencilerimizle buluşturulmakta, Bitirme Projesi dersleri kapsamında gönüllü öğrencilere projelerini geliştirdikleri dönemde kurum üyeleri tarafından mentorluk verilmektedir. Hazırlanan Bitirme Projeleri sektör jürisi önünde sunulmaktadır. 

İab.turkey

23 sektör temsilcisi ile 2007’de bir platform olarak kurulan, 2011 Temmuz ayında dernekleşen IAB, yayıncı, reklamveren ve ajanslardan oluşan 149 üyenin aynı çatı altında temsil edildiği sektör derneğidir. Amacı endüstrinin bir bütün olarak, sağlıklı biçimde gelişmesine destek vermektir. Hedefleri doğrultusunda eğitimden ölçümlemeye, endüstriyel standartların oluşturulmasından yarışmalara pek çok alanda faaliyet göstermektedir.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Hava Limanı 

Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanlarından olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Hava Limanı mevcut terminallerin işletmesi, otopark işletmesi, yer hizmetleri, kargo, uçak yakıt ikmal operasyonları ve havalimanı oteli ile CIP tesisleri işletmecisidir. Kurum Pazarlama Direktörü Gerald Ong ve İnsan Kaynakları Direktörü Ahmet Hakan Arslan 2018-2019 bahar döneminde Halkla İlişkiler ve Tanıtım (ENG) programı öğrencilerinin sunumlarının değerlendirildiği sektör jürisine uzman konuklar olarak katılmışlardır.

 

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti

1946’da kurulan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, gazete, dergi, radyo, televizyon gibi yazılı, işitsel, görsel ve elektronik iletişim ve internet alanlarını kapsayan gazetecilik mesleğini; mesleğin geleneklerini, ahlak ilkelerini korumayı amaç edinmiştir. Cemiyetin hazırladığı Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi bir anlamda gazetecilerin anayasası işlevini görmektedir. Kurum, bildirgenin herkes tarafından benimsenmesini, geliştirilmesini, korunmasını, toplumda yaygınlaşmasını sağlamanın yanışı sıra, herkesin bilgi edinme, halkın doğru haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkını, iletişim, düşünce açıklama, eleştiri ve yorum hakkı ile ifade ve basın özgürlüğünü savunmak; gazetecileri meslekleri içinde maddi ve manevi yönleriyle geliştirmek, ilerletmek, korumak ve yüceltmek için çeşitli çalışmalar yapmaktadır. 

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel