Maltepe Üniversitesi | Ekim’19 Etkinlik Takvimi

Ekim’19 Etkinlik Takvimi

30.09-01.10.2019, 10:00-14:00
Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu Standı
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Düzenleyen: SKS, Psikoloji Kulübü

01.10.2019, 09:00-15:00
“UltrAslan UNI Standı”
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu
Düzenleyen: SKS, UltrAslan Kulübü

01.10.2019, 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Özel İzmit Atılım Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu - Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı

01.10.2019, 11:00-17:00
“UNIBJK Standı”
Yer: İletişim Fakültesi
Düzenleyen: SKS, UNIBJK Kulübü

02.10.2019, 09:00-16:30
“1907 ÜNİFEB Standı”
Yer: Kültür Merkezi
Düzenleyen: SKS, 1907 ÜNİFEB Kulübü

02-03-04-05.10.2019, 10:00-13:00
“Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi Model Birleşmiş Milletler Konferansı”
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16
Düzenleyen: Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi

02.10.2019, 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Özel Yeni Umut Anadolu Lisesi
Yer: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Amfisi
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı

02.10.2019, 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Özel Gebze Arev Koleji
Yer: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Amfisi
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı

02.10.2019, 11:00-17:00
“UNIBJK Standı”
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu
Düzenleyen: SKS, UNIBJK Kulübü

03.10.2019, 09:00-15:00
“UltrAslan UNI Standı”
Yer: Kültür Merkezi
Düzenleyen: SKS, UltrAslan Kulübü

03.10.2019, 09:00-16:30
“1907 ÜNİFEB Standı”
Yer: Mimarlık ve Tasarım Fakültesi
Düzenleyen: SKS, 1907 ÜNİFEB Kulübü

03.10.2019, 11:00-17:00
“UNIBJK Standı”
Yer: Kültür Merkezi
Düzenleyen: SKS, UNIBJK Kulübü

03.10.2019, 19:00-21:00
Felsefe Seminerleri: “21. Yüzyılda Felsefe”
“20’den 21’e Dünyada Neler Değişti?”
Konuşmacı: Prof. Dr. Betül ÇOTUKSÖKEN
Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Kadıköy Belediyesi

04.10.2019, 09:00-17:00
4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Etkinliği
Yer: Kültür Merkezi Fuayesi
Düzenleyen: SKS, Hayvan Dostları Kulübü

04.10.2019, 10:00-14:00
Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu Standı
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu
Düzenleyen: SKS, Psikoloji Kulübü

04.10.2019, 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Özel Pendik Doğru Cevap Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu - Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı

05.10.2019, 09:50-13:10
“Çocuk Üniversitesi”
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 2-4-7-8
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi

07.10.2019, 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Özel Ümraniye Mektebim Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu - Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı

07.10.2019, 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Özel Çatalca Final Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu - Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı 

09.10.2019, 10:00-16:00
“Maltepe 1. Gülümseyen Çocuklar Şenliği”
Yer: Meslek Yüksekokulu Otoparkı
Düzenleyen: Maltepe İHH Temsilciliği

09.10.2019, 14:00-15:30
Konferans: Üç Boyutlu Virtual Reality ve Augmented Reality (VR, AR Uygulamaları)
Konuşmacı: Doç. Dr. Gürcan Büyüksalih
Yer: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Amfisi
Düzenleyen: Yükseköğretim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi

10.10.2019, 19:00-21:00
Felsefe Seminerleri: “21. Yüzyılda Felsefe”
“İnsan Sorununa Yeniden Dönüş I ”
Konuşmacı: Prof. Dr. Betül ÇOTUKSÖKEN
Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Kadıköy Belediyesi

11.10.2019, 10:00-13:00
Kampüs Ziyareti: Özel Çamlıca Oğuz Fen Bilimleri Anadolu Lisesi
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu - Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı 

11.10.2019, 14:00-15:00
“Piyanolu Trio Konseri”
Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Konservatuvar

12.10.2019, 05:00
Gezi: Günübirlik Eskişehir
Düzenleyen: Rektörlük

12.10.2019, 09:50-13:10
“Çocuk Üniversitesi”
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 2-4-7-8
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi

14.10.2019, 09:00-10:00
Seminer: "Akademik Başarı"
İstanbul Veli Akademileri Projesi  
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Sevim Aşiroğlu
Yer: Maltepe Suzan Ahmet Yalkın İlkokulu
Düzenleyen: Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Maltepe Üniversitesi, Maltepe Suzan Ahmet Yalkın İlkokulu

14.10.2019, 09:30-14:00
“Plogging (Ormanda Koşarak Çöp Toplama) Yarışması”
Yer: Kampüs Karşısındaki Ormanlık Alan
Düzenleyen: İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi - ÇEVKO - Orman Genel Müdürlüğü - Maltepe Kent Konseyi

14.10.2019, 13:30-14:30
Konferans: “Girişimcilik ve Siber Güvenlik”
Konuşmacı: Osman Demircan
Yer: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu
Düzenleyen: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

14.10.2019, 15:30-16:30
Seminer: "İnternetteki Tehlikelerin Farkındalığı"
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Demet Pekşen Süslü
Yer: Darüşşafaka Eğitim Kurumları  
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi-Darüşşafaka Eğitim Kurumları

15-18.10.2019, 10:00-18:00
Türk Dünyası Ressamlar Buluşması Projesi
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia
Düzenleyen: TÜRKSOY Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı

15.10.2019, 14:00-15:00
Konferans: "Günümüzde Siber Güvenlik"
Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Yener
Yer: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu
Düzenleyen: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi  

16.10.2019, 09:00-10:00
Seminer: "Aile İçi İletişim"
İstanbul Veli Akademileri Projesi  
Konuşmacı: Prof. Dr. Betül Çotuksöken  
Yer: Maltepe 50. Yıl Besim Kadırgan İlkokulu
Düzenleyen: Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Maltepe Üniversitesi, Maltepe 50. Yıl Besim Kadırgan İlkokulu

16.10.2019, 14:00-16:00
"Ümit Yılmaz ile Keyifli Sohbetler"
Konuk: Fuat Kozluklu
Yer: Süha Arın Konferans Salonu
Düzenleyen: SKS

16.10.2019, 15:30-16:20
“Gökyüzünde Fark Yaratanlar” Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Kişisel Gelişimi Programı
Seminer: “Etkin İletişim”
Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU ve Arş. Gör. Esra ÖKTEM
Yer: Meslek Yüksekokulu - Mock-up
Düzenleyen: Rektörlük - Meslek Yüksekokulu - İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü

16.10.2019, 16:00-17:00
Türk Dünyası Ressamlar Buluşması Projesi Resim Sergisi Açılışı
Yer: Kültür Merkezi Fuayesi
Düzenleyen: TÜRKSOY Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı

17.10.2019, 19:00-21:00
Felsefe Seminerleri: “21. Yüzyılda Felsefe”
“21. Yüzyılda Bir Felsefe Sorunsalı Olarak Kent ”
Konuşmacı: Prof. Dr. Güncel ÖNKAL
Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Kadıköy Belediyesi

18.10.2019, 09:15
Teknik Gezi: Legrand A.Ş.
Yer: Gebze Organize Sanayi Bölgesi
Düzenleyen: SKS, Yöneylem Araştırması Topluluğu

18.10.2019, 09:30-14:30
Teknik Gezi: Pompaa Ajans
Yer: Balat
Düzenleyen: SKS, İletişim Kulübü

18.10.2019, 09:30-10:30
Seminer: "Sorumluluk Bilinci"
İstanbul Veli Akademileri Projesi  
Konuşmacı: Prof. Dr. Sevgi İyi  
Yer: Maltepe 50. Yıl Besim Kadırgan İlkokulu
Düzenleyen: Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Maltepe Üniversitesi, Maltepe 50. Yıl Besim Kadırgan İlkokulu

18.10.2019, 10:00-15:00  
"Anneliğe Adım Adım Eğitimi"
Yer: Tıp Fakültesi Hastanesi Prof. Dr. Can Solakoğlu Eğitim ve Konferans Salonu
Düzenleyen: Tıp Fakültesi Hastaneleri
Program için tıklayınız.

19.10.2019, 09:50-13:10
“Çocuk Üniversitesi”
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 2-4-7-8
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi

19-20-21.10.2019, 10:00-18:00
Türkiye Liselerarası Çaylaklar Münazara Şampiyonası
Yer: Derslikler
Düzenleyen: SKS - Münazara ve Hitabet Derneği

19-20.10.2019, 11:00-17:00
Fuar: “Comikon İstanbul 2019”
Yer: Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi
Düzenleyen: Japon Sanat Merkezi
Katılımcı: Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü

21-22.10.2019, 09:00-18:00
Fuar: Gaziantep Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri
Yer: Gaziantep Teymur Continental Hotel
Düzenleyen: Eket Fuarcılık

22.10.2019, 13:30-17:00
Konferans: “Motivasyon”
Yer: İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Derslik No: 10
Düzenleyen: SKS, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi

23.10.2019, 10:00-13:00
“Ulaştırma Hizmetleri Bölümünün Danışma Kurulu Toplantısı”
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Ekrem Akurgal Salonu
Düzenleyen: Meslek Yüksekokulu Ulaştırma Hizmetleri Bölümü

23.10.2019, 14:00- 15:30
Konferans: "Yüksek Öğretimde Yeni Zorluklar ve Yeni Ufuklar: 2020-2050"
Konuşmacı: Doç. Dr. Gamze Sart
Yer: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Amfisi
Düzenleyen: Yükseköğretim Çalışmaları Uygulamaları ve Araştırma Merkezi (YUYAM)

23.10.2019, 15:30-16:20
“Gökyüzünde Fark Yaratanlar” Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Kişisel Gelişimi Programı
Seminer: “Etkin İletişim”
Konuşmacı: Öğr. Gör. Nesteren GAZİOĞLU ve Arş. Gör. Esra ÖKTEM
Yer: Meslek Yüksekokulu - Mock-up
Düzenleyen: Rektörlük - Meslek Yüksekokulu - İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü

24.10.2019, 13:45-17:00
Birleşmiş Milletler Günü Kutlaması ve Tanışma Toplantısı
Yer: Erkut Özel Konferans Salonu
Düzenleyen: Yabancı Diller Yüksekokulu

24.10.2019, 19:00-21:00
Felsefe Seminerleri: “21. Yüzyılda Felsefe”
“Toplumsal Muhalefetin Bir Biçimi Olarak Mizah ve Gülme ”
Konuşmacı: Prof. Dr. Ahu TUNÇEL
Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Kadıköy Belediyesi

25.10.2019, 13:00-18:00
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kültür UNESCO Kürsüsü Açılış Töreni
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Akdeniz ve Marmara Salonu
Düzenleyen: Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kültür UNESCO Kürsü

26.10.2019, 09:50-13:10
“Çocuk Üniversitesi”
Yer: Kültür Merkezi Derslik No: 2-4-7-8
Düzenleyen: Eğitim Fakültesi

30.10.2019, 14:00-15:30
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Konferansı
Konferans: "Cumhuriyetin Felsefesi"
Konuşmacı: Prof. Dr. Ahu TUNÇEL ÖNKAL
Yer: Kültür Merkezi Mimar H. Vedat Çakırca Konferans Salonu
Düzenleyen: Rektörlük

31.10.2019, 08:00-18:00
“Noninvaziv Kozmetik Jinekoloji Kursu”
Yer: Tıp Fakültesi Hastanesi, Prof. Dr. Can Solakoğlu Konferans Salonu
Düzenleyen: Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı - Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekonstrüktif Cerrahi Derneği

31.10.2019, 08:30-17:00
“Obstetrik Anal Sfinkter Hasarı Kursu”
Yer: Deney Hayvanları Araştırma ve Uygulama Merkezi
Düzenleyen: Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı - Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekonstrüktif Cerrahi Derneği

31.10.2019, 08:50-16:30
“Pelvik Fizyoterapi Kursu”
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Ekrem Akurgal Salonu
Düzenleyen: Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı - Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekonstrüktif Cerrahi Derneği
          
31.10-04.11.2019, 09:00-17:00
“Uluslararası Bakalorya (IB) Profesyonel Gelişim Seminerleri”
Yer: Kültür Merkezi Derslikleri No: 9-10-12-13-14-16
Düzenleyen: IB Ofisi

31.10-01.11.2019, 09:00-18:00
Fuar: Elazığ Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri
Yer: Windyhill Hotel Spa
Düzenleyen: Unilook Türkiye

31.10.2019, 09:30-17:00
“İmar Hukukunda Güncel Sorunlar Sempozyumu”
Yer: Marma Hotel İstanbul Asia, Marmara Salonu
Düzenleyen: Hukuk Fakültesi İdare Hukuku Anabilim Dalı 
Program için tıklayınız.

31.10.2019, 19:00-21:00
Felsefe Seminerleri: “21. Yüzyılda Felsefe”
“İnsan Sorununa Yeniden Dönüş II ”
Konuşmacı: Prof. Dr. Betül ÇOTUKSÖKEN
Yer: Caddebostan Kültür Merkezi, B Salonu
Düzenleyen: Maltepe Üniversitesi - Kadıköy Belediyesi

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel