Güzel Sanatlar Fakültesi | Ana Sayfa
Maltepe Üniversitesi

Güzel Sanatlar Fakültesi

Güzel Sanatlar Fakültesi, İstanbul kentinin ve Maltepe Üniversitesi’nin sunduğu zengin kaynaklarından esinlenerek sanatçı adayları ve geleceğin sanatçıları için çağdaş bir eğitim ve çalışma alanı yaratmıştır.

Bu bağlamda Fakülte sanatçı adaylarına sanatın amacı, tarihsel gelişimi, toplumsal rolü ve edebiyat, müzik, felsefe gibi diğer yan alanlarıyla ilişkilerindeki yansımalar üzerine düşünme biçimlerini geliştirmeleri için çeşitli fırsatlar vermektedir. Kuramsal dersler ve atölye çalışmalarıyla, sanatta biçimsellik ve kendini anlatma doğrultusunda, sanatçı adaylarının görsel algılamalarını pekiştirmekte ve kavramsal çalışmaları teknik çeşitlilik sürecine doğru cesaretlendirmektedir.

Yeni sektörel gereksinimlere göre, sanatsal ürünlerin, yeni üretim ve sunum alanları için yeniden yapılandırılması gerçeğinin ışığında, eğitim ve öğretim programında özellikle yaşamın içinde yer alacak projeler temel alınmakta, iş yaşamında ulusal ve uluslararası gelişim izlenmektedir.

Güzel Sanatlar Fakültesi CILECT ( Dünya Sinema Okulları Birliği) ve ELIA (Avrupa Sanat Kurum ve Kuruluşları Derneği) üyesi olarak Avrupa  kültür ve eğitimine uyum sağlarken bir yandan da kendi kültürel altyapısıyla katkıda bulunmaktadır. Güzel Sanatlar Fakültesi AEHT (Avrupa Otelcilik ve Turizm Okulları Birliği)  daimi üyesi ve gastronomi alanında organizasyonun Türkiye temsilcisidir. Bu süreçte, genelde evrensel özelde yerel sanata kültürlerarası boyut kazandıran sanatçıları  yetiştirmeyi hedeflemektedir.


 

Bölümler

Önemli Tarihler

Tümü
Neden Maltepe Üniversitesi
Güzel Sanatlar?

Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Ayrıcalıkları Nelerdir?

Detaylı Bilgi