Güzel Sanatlar Fakültesi | "Maltepe Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü iki farklı oyunla 36. Genç Günler Festivalinde yer aldı"

"Maltepe Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü iki farklı oyunla 36. Genç Günler Festivalinde yer aldı"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gürhan Elmalıoğlu'nun çevirip yönettiği, öğrencilerimizden Meliha Boran Ateş ve Volkan Sarmısak'ın rol aldığı "Problem" isimli oyun, 12 Mayıs Perşembe günü Müze Gazhane Meydan Sahne'de seyirci karşısına çıktı.

 

Evli olan bir çiftin, aralarında çıkan "küçük bir problem" birbirlerine ettikleri itiraflarla içinden çıkılamaz bir hale gelir. "Problemi" çözmeye çalışırlarken durum gittikçe karışır ve bu sırada komik ama gerçekçi olan sosyolojik olgular üzerinden tartışırlar. "Problem" ancak oyunun sonunda çözülür.

 

Yazan: Albert Ramsdell Gurney Jr. 

Çeviren: Gürhan Elmalıoğlu 

Yöneten: Gürhan Elmalıoğlu 

Dekor-Işık: Baturalp Ali Yavuz 

Müzik: İrem Kara 

Oyuncular: Meliha Boran Ateş, Volkan Sarmısak  

 

 

Berfin Zerderlioğlu'nun yönettiği "Bir Ata Krallığım" adlı mezuniyet oyunumuz 14 Mayıs Cumartesi günü Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde prömiyerini gerçekleştirdi.

 

Dünden bugüne dünya sahnesinden asla inmeyen iktidar hırsı, insanı esir alan bu hırsın yarattığı yıkımlar... Macbeth'ten Hamlet'e, Kral Lear'dan III. Richard'a kendi hırslarının kör ettiği gözleriyle mahvoluşunu göremeyenlerin ortak hikayesi. Uğruna her şeyden vazgeçilen güç ve iktidarın baş rolde olduğu bu hikâye tiyatronun en güçlü kalemlerinden Shakespeare'in bir derlemesi olarak sahnede. Shakespeare'in yarattığı krallar, kraliçeler, katiller ve maktuller şiirsel bir dille aynı oyunda buluşuyor  

 

Konsept, Tasarım ve Yönetim: Berfin Zenderlioğlu 

Yazan: William Shakespeare 

Derleyen: Başar Sabuncu 

Müzik Tasarım: Bestem Yuvarlak Çatık, Mahmut Uğur, Mete Boyar 

Dramaturgi: Bahar Yazgan, Gözde Şimşir, Sezin Mutaf Işık: Mete Boyar, Hüseyin Irmak Yılmaz 

Asistanlar: Ebru Sarıkaya, Emrecan Yıldırım, İrem Salı 

Oyuncular: Bahar Yazgan, Bestem Yuvarlak Çatık, Bora Mert İşeri, Buse Çok, Cem Ulutürk, Ebru Sarıkaya, Emrecan Yıldırım, Gözde Şimşir, İdil Demet Şimşek, İrem Salı, Kadir Aktürk, Mahmut Uğur, Malik Nergiz, Mert Alptekin, Mete Boyar, Resul Karğin, Seymen Paşalıoğlu, Sezin Mutaf, Tuğçe Gür, Yiğit Ataman Şahin, Yusuf Türkan Türkeli"