Güzel Sanatlar Fakültesi | 3. Akademisyenler Sergisi

3. Akademisyenler Sergisi

3. Akademisyenler Sergisi

Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 24 Ocak-25 Şubat tarihleri arasında “3. Akademisyenler Sergisi”ni gerçekleştirilecektir.  Seçki Jürisi serginin temasını “Tahammül” olarak belirlemiştir. Sergiye ait afiş, katılım koşulları ekteki dosyada belirtilmektedir. Sergi tüm akademisyenlere açık olup, belirtilen katılım koşullarına ve tarihlerine uyulması beklenmektedir…

Sizleri de aramızda görmek umuduyla…

Tahammül

Kimine göre dayanma katsayısı, kimilerine göre dayanmanın son noktası...

Tutsaksak özgürlüğe, hastaysak şifaya, mutsuzsak mutluluğa, özlüyorsak özlediğine, hırslıysak başarıya ulaşmak için tahammül gerek.

 Sabır taşının çatlatmadan; değerlerini umutlarını elinde sımsıkı tutarak, kırmadan dökmeden, hırçınlaşmadan bazen sadece tahammül gerek.

Anladım ki:

İnsanlar; Susanı korkak.

Görmezden geleni aptal.

Affetmeyi bileni, çantada keklik sanıyorlar.

Oysa ki; biz istediğimiz kadar hayatımızdalar.

Göz yumduğumuz kadar dürüstler ve sustuğumuz kadar insanlar!..

                                                                                                                Şems-i Tebrizi  

 

SERGİ KATILIM KOŞULLARI

  1. Sergi ulusal ve uluslararası katılıma açıktır. Herhangi bir üniversitede akademisyen olarak çalışma şartı aranmaktadır.
  2. Bu sergi; resim, heykel, seramik, grafik, fotoğraf, kısa film gibi alanlarda üretilmiş işleri kapsamaktadır. Bu işler oluşturulan jüri tarafından değerlendirilecektir. Sergilenmeye değer bulunan iş/eserler, katılımcılara duyurularak sergilenecektir.
  3. Eserle/İşle ilgili bilgi ve görsel dökümanlar dijital ortamda en geç 1 Ocak 2019 Salı gününe kadar gönderilecektir. Sergiye değer bulunan eserler 3 Ocak 2019 Perşembe günü katılımcılara bildirilecektir. Sergiye değer bulunan eser sahipleri; en fazla 250 kelimeden oluşan özgeçmişleriyle beraber eserlerini 10 Ocak 2019 tarihine kadar yollamak ve sergi bitiminde de geri almakla yükümlüdürler.
  4. Sergiye bir kişi en fazla 3 eserle katılabilir. Eserler 2 metreden büyük, 50 cm den küçük olamaz. Teknik ise serbesttir.

 

                                                                                                                    GSF SANAT GALERİSİ SEÇKİ JÜRİSİ

Tümü
Bizi Sosyal Medya’da Takip Edin