Meslek Yüksekokulu | Danışma Kurulları

Meslek Yüksekokulu

Danışma Kurulları

PROGRAM ADI

DANIŞMA KURULU ÜYELERİ

Adalet Programı

  • Seden Dürüstkan – Maltepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi
  • Ahmet Emre Yüksel – Maltepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi
  • Sena Vural Açanal – Maltepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi
  • Sinem Gül Bayraktar – Maltepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi
  • Mustafa Ülkü CANER – Avusturya Cumhuriyeti İzmir Fahri Konsolosu & Avukat
  • Uğur Demircan – Demiray Hukuk Bürosu Kurucu Avukat
  • İdil Ramazanoğlu – ING Bank Kıdemli Avukat

 

PROGRAM ADI

DANIŞMA KURULU ÜYELERİ

Anestezi Programı

  • Doçent. Dr. Z. Serpil USTALAR, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı / Anestezi Teknisyen ve Teknikerleri Derneği Onursal Üyesi
  • Anes. Tek. Samime DURMAZ, Anestezi Teknisyen ve Teknikerleri Derneği 5. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Acıbadem Üniversitesi Uzman Eğitici
  • Dr. Fidan KÜDÜR ÇIRPAN, Marmara Üniversitesi SHMYO Anestezi Programı Anestezi Teknisyen ve Teknikerleri Derneği Eğitim Komisyonu Üyesi
  • Erdal YILDIRIM, T. C. Sağlık Bakanlığı Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Anes. Tek.
  • Anes. Tek. Erdem BAYIR, İstanbul Başkent Üniversite Hastanesi, Mezun Öğrenci
  • Anes. Tek. Merve Nur Korkmaz, T. C. Sağlık Bakanlığı Sultanbeyli Devlet Hastanesi, Mezun Öğrenci
  • Anes. Tek. Samet OKAY, Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon ABD Anes Tek.
  • Anes. Tek. Ayşegül HAKBİLEN, Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon ABD Anes.Tek.
  • Dr.Öğr.Üyesi Kemal Fırat OĞUZ, Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Başkanı
  • Öğr.Gör. Hale BAYRAM, Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Anestezi Program Başkanı
  • Öğr.Gör. Eylül Emre DURMUŞ, Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Anestezi Programı, Öğretim Görevlisi

 

PROGRAM ADI

DANIŞMA KURULU ÜYELERİ

Bankacılık ve Sigortacılık

 

  • Merih ZENGİN (Merka Sigorta Acentası sahibi)
  • Selda TAKMAZ (İş Bankası Bireysel Bankacılık Satış Yöneticisi)
  • Necati ULAŞ (Anadolu Deniz İnşaat Kızakları San. ve Tic. A.Ş, Muhasebe Sorumlusu)
  • Ayhan ÇALIK (SAB, Sigorta Acenteler birliği Yönetim Kurulu Başkanı)
  • Ebru KİRAZ (Neon Brokerlık/Alo kasko)
  • Kaya BIYIK, Neon Brokerlık Kurucu Ortak
  • Mahmut BAŞARIR (Neon Brokerlık)
  • Umutcan AYTEMUR Mezun Öğrenci (Deniz Bank Gen. Mdr. Dijital Müşteri Kazanımı)
  • Dr. Öğr. Üyesi Burak KÜÇÜK (Maltepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü)
  • Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Mithat KİZİROĞLU (Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü)
  • Dr. Öğr. Üyesi Sara HEİDARPOUR (Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü)
  • Öğr. Gör. Tolunay Kağan ERGİN (Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü)
  • Dr. Öğr. Üyesi Aslı ÖZTOPCU (Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü)
  • Öğr.Gör. Ömer Niyazi ERTEN (Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü)

 

PROGRAM ADI

DANIŞMA KURULU ÜYELERİ

Bilgisayar Programcılığı

  • Hamza Erörs - Logo Yazılım - Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Sedat Özkan - İntertech Bilgi İşlem A.Ş. - Kıdemli Yazılım Geliştirme Mühendisi
  • Dr. Öğr. Üyesi Erdal Güvenoğlu - Bilgisayar Programcılığı Bölüm Başkanı
  • Dr. Öğr. Üyesi Engin Oğuzay - Bilgisayar Programcılığı Öğretim Üyesi
  • Dr. Öğr. Üyesi Önder Şahinaslan - Bilgisayar Programcılığı Öğretim Üyesi

 

PROGRAM ADI

DANIŞMA KURULU ÜYELERİ

Çocuk Gelişimi

  • N. Enif YAVUZ DİPŞAR – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürü – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü
  • Melisa ORTAÇ Okan ­– Bölüm Başkanı – Fevziye Mektepleri Işık Okulları Erenköy Işık Anaokulu
  • İrem YILMAZ ŞAHİN – Okul Öncesi Öğretmeni – Girne Anaokulu
  • Merve CİHAN – Yardımcı Öğretmen (2021 Mezunu) – Sevgi Çemberi Anaokulu
  • Özlem İLKER – Çocuk Gelişimi Program Başkanı, Çocuk Gelişimi Programı Öğretim Görevlisi
  • Diğdem ENEREM – Çocuk Gelişimi Programı Öğretim Görevlisi
  • Gülşah AYDIN YEŞİLYURT – Çocuk Gelişimi Programı Öğretim Görevlisi

 

PROGRAM ADI

DANIŞMA KURULU ÜYELERİ

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı

  • Elif Yalt Başeski- Metro Türkiye Marka Yönetimi & Pazarlama & İletişim Müdürü
  • Ender Uysal- MOD Ajans- Reklamcı
  • Burcu Çalhan- Bosch Bursa İç İletişim Müdürü
  • Ünsal Ereke- Akfen Holding Kurumsal İletişim Direktörü
  • Şükrü Çetinkaya- SONY Türkiye Satış Direktörü
  • Şebnem Akgün- Şehir Tiyatroları- Kurumsal Gelişim ve AR-GE Uzmanı
  • Dr. Öğr. Üyesi Nuran Karaağaoğlu- Halkla İlişkiler ve Tanıtım
  • Dr. Öğr. Üyesi Meltem Çiçek- Halkla İlişkiler ve Tanıtım
  • Dr. Öğr. Üyesi Işıl Altay- Halkla İlişkiler ve Tanıtım
  • Öğr. Gör. Ömer Bayraktaroğlu- Halkla İlişkiler ve Tanıtım
  • Prof. Dr. Gürdal Ülger- Maltepe Üniversitesi - İletişim Fakültesi
  • Şule Birim- Maltepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Daire Başkanı
  • Hasret Pınar Coşkun-Mezun- Ottoman Games-İK Uzman Yardımcısı
  • Berna Erenoğlu-Mezun-Girişimci/Lux Pillows
  • Ahmet Eray Koşal-Öğrenci

 

PROGRAM ADI

DANIŞMA KURULU ÜYELERİ

İlk ve Acil Yardım Programı

  • Prof. Dr. Özlem GÜNEYSEL- Maltepe Üniversitesi Hastane; Acil Servis Klinik Şefi
  • Prm. Rüçhan KARAGÜL -  İl Sağlık Müdürlüğü İstanbul 112 çalışanı, Paramedik Derneği Yönetim Kurulu Üyesi
  • Prm. Hasan YURTSEVEN - İl Sağlık Müdürlüğü İstanbul 112’de çalışıyor, Tıp Fakültesi öğrencisi
  • Prm. Adem IRMAK- Ataşehir Memorial Hastanesi Acil Servis çalışanı, Mezun Öğrenci
  • Hemşire Ahmet Cemal AKÇI-  Van Erçiş İlçe Sağlık Müdürlüğü  (Paramedik ve Hemşire)
  • Prm. Gurur ARDA- Mezun Öğrenci
  • Dr. Öğr. Üyesi Kemal Fırat OĞUZ- Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Başkanı
  • Prof. Dr. Nurullah ERMİŞ - İlk ve Acil Yardım Programı Öğretim Üyesi
  • Öğr. Gör. Özen İNAM- İlk ve Acil Yardım Programı Öğretim Görevlisi
  • Öğr. Gör. Sema Koç TÜTÜNCÜ-  İlk ve Acil Yardım Program Başkanı

 

PROGRAM ADI

DANIŞMA KURULU ÜYELERİ

İş Sağlığı ve Güvenliği

  • Lütfi ALPSOY – A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı – Emekli İş Müfettişi
  • Şenol YILMAZ – A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı – Yorum Akademi Kurucusu
  • Gökhan BAYRAKDAR – A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı – DEARSAN
  • Doğu Deniz DÖNMEZ – B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı – Çuhadaroğlu Alüminyum
  • İlke ENGİN – B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı – Vadistanbul AVM Hizmetleri A.Ş. 
  • Sinem UZUNER BUGA – Eski Mezun – B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı – Otis Asansör
  • Öğr. Gör. Mustafa KÖSEM – İş Sağlığı ve Güvenliği Program Başkanı
  • Dr. Öğr. Üyesi Ali Kemal EYÜBOĞLU – İş Sağlığı ve Güvenliği Programı Öğretim Üyesi
  • Dr. Öğr. Üyesi Hacer DÜZEN – İş Sağlığı ve Güvenliği Programı Öğretim Üyesi
  • Dr. Öğr. Üyesi Meral BAYRAKTAR ÇAKAR – İş Sağlığı ve Güvenliği Programı Öğretim Üyesi

 

PROGRAM ADI

DANIŞMA KURULU ÜYELERİ

Mimari Restorasyon Programı

  • Çiğdem ŞENARSLAN, Restoratör, İç Mimar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı
  • Y. Mimar Nurçe DÜZALAN SALMAN, Restorasyon Uzmanı, Rekare Mimarlık
  • Dr. Öğr. Üyesi Halit Sıtkı CANOL, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Restorasyon ve Konservasyon Uzmanı, Kültür Varlıkları ve Sanat Eserleri Malzeme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü
  • Y. Mimar Arzu ÖZSAVAŞÇI,  Arzu Özsavaşçı Mimarlık Tasarım Danışmanlık
  • Çağatay KARAKUŞ, Restoratör, İç Mimar, Happy Lines Design
  • Selin GÜLŞEN, Restoratör, İç Mimar, Happy Lines Design
  • Öğr. Gör. Mehmet İsmail BAŞOĞLU, Mimari Restorasyon Program Başkanı
  • Öğr. Gör. Rıza Gürler AKGÜN, Mimari Restorasyon Programı Öğretim Görevlisi
  • Öğr. Gör. İpek AKBAYLAR HAYRETER, Mimari Restorasyon Programı Öğretim Görevlisi

 

PROGRAM ADI

DANIŞMA KURULU ÜYELERİ

Moda Tasarımı Programı

  • Gökhan YAVAŞ (Modacı)
  • Murat AYTULUM (Modacı)
  • Nejla GÜVENÇ (Modacı)
  • Emine BAYRAM (Moda Evi Sahibi)
  • Gülay BOZKURT (Mezun Öğrenci)
  • Öğr. Gör. Zehra KURTUL (Tasarım Bölümü Başkanı)
  • Öğr. Gör. Yelda EGELİ (Moda Tasarım Programı Öğretim Görevlisi)

 

PROGRAM ADI

DANIŞMA KURULU ÜYELERİ

Radyo ve Televizyon Programcılığı Programı

  • Eda ERDOĞAN - İletişim Bilimleri Profesörü, Uluslararası Stratejik İletişim Danışmanı
  • Uğur DEMET - TRT Müzik Kanalı Koordinatör Yardımcısı
  • Erhan SOYKAL - Biruni Üniversitesi Kreatif Direktör, Dijital Tasarım ve Sosyal Medya Koordinatörü
  • Bülent BÜYÜKGEZİCİ - AV Yapım Genel Müdür
  • Ayşenur KÜÇÜKALİ - Beykent TV Kurgu Şefi
  • Büşra ÖZER - Piar İletişim Ajansı Kıdemli Marka Yöneticisi
  • Hasret DEMİRCİ SÖYLEMEZ - Desibel İletişim Ajansı Kıdemli Uzman
  • Mahinur ÜNAL - TRT Haber Muhabiri
  • Öğr. Gör. Ayça SEYMENOĞLU BAŞ - Radyo ve Televizyon Programcılığı Programı Öğretim Görevlisi
  • Öğr. Gör. Aytuğ AYDIN - Radyo ve Televizyon Programcılığı Programı Öğretim Görevlisi
  • Öğr. Gör. Halil ERGİN - Radyo ve Televizyon Programcılığı Programı Öğretim Görevlisi
  • Öğr. Gör. Aylin KIRHAN - Radyo ve Televizyon Programcılığı Programı Öğretim Görevlisi

 

PROGRAM ADI

DANIŞMA KURULU ÜYELERİ

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı

  • Derya ŞİMŞEK - Kabin Eğitim Müdürü – Pegasus Havayolları
  • Ferah ERKAN- Kabin Hizmetleri Müdürü - Sun Express
  • Ayşe DENİZ- Eğlenoğlu - Kabin Hizmetleri Müdürü - Corendon Havayolları
  • Erkan DURSUN- Yönetici – IATA
  • Nazlı Nur ÖZYURT- 2016 Mezunu - Sun Express Kabin Memuru
  • Ali Can EFE- 2017 Mezunu - Türk Hava Yolları Kabin Memuru
  • Meltem AYDIN– 2018 Mezunu – Türk Hava Yolları Kabin Memuru
  • Melisa Yaprak SÜATAÇ- 2019 Mezunu - Pegasus Kabin Memuru
  • Cem ÇAVDAOĞLU– 2020 Mezunu – Türk Hava Yolları Kabin Memuru
  • Dr.Öğr.Üyesi Nesteren GAZİOĞLU–İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü
  • Gülay HACIOĞLU- Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Program Başkanı
  • Dr.Öğr.Üyesi Belis GÜLAY– Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı Öğretim Üyesi
  • F.Leyla TAŞKIN- Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı Öğretim Görevlisi
  • Aybike ZORLU-  Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı Öğretim Görevlis

 

PROGRAM ADI

DANIŞMA KURULU ÜYELERİ

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı

  • Ayhan KARANFİL– Nöbetçi Meydan Müdürü - HEAŞ
  • Berrin YAZICI– İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdür Yardımcısı – HAVAŞ
  • Erdinç MERİÇLİ– Sabiha Gökçen Terminal Hizmetleri Müdürü – Pegasus Havayolları
  • İlker BEKLER– Müşteri İlişkileri ve Operasyon Müdürü – British Airways
  • İsmail BİNGÖL– Kaptan Pilot – Türk Hava Yolları
  • Mustafa USTA– Kalite ve Yönetim Sistemleri Müdürü – TGS
  • Nagehan EKENER– Eğitim Müdürü – Çelebi Hava Servisi
  • Sinem AKKAYA– İnsan Kaynakları Müdürü – MNG Havayolları
  • Süleyman YEŞİLYURT– Havaalanları Dairesi Müdür V. – SHGM
  • Şevval Bahar AKGÜL - …… Mezunu – Yolcu Hizmetleri Memuru – HAVAŞ
  • Ozan YAVUZER- ….. Mezunu
  • Taner AKSOY – Kargo Satış Müdürü – Air Astana
  • Onur YILMAZ – Kaptan Pilot – Mogan Özel Havacılık
  • Yusuf İNCEKARA – Air Asia Senior Manager Operation
  • Banu ÜLKER – Satış Direktörü – KITA Lojistik
  • Tayfun SÖNMEZIŞIK – Eğitici Hava Trafik Kontrolör – DHMI
  • Mehmet KALİ – Business Development Manager  - Gebrüder Weiss
  • Derya PEKRUH Gerçeker – Marketing & Services Manager – Singapur Havayolları
  • Ahmet Hakan ARSLAN – İnsan Kaynakları Direktörü – IGA
  • Tezhan TEZCAN – Ground Operation Supervisor – Sun Express
  • Başak Helen TAŞKAN – Sürdürülebilirlik ve iş Mükemmelliği Koordinatörü – TAV
  • Yalım YOLALAN– Protokol Şefi – IGA
  • Oğuzcan YERLİ– Nairobi Müdürü – THY
  • Dr. Öğr. Üyesi Levent KAYA– Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Program Başkanı
  • Dr.Öğr Üyesi Özlem ÇAPAN ÖZEREN – Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı Öğretim Üyesi
  • Dr.Öğr.Üyesi M.Hasan UNCULAR– Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı Öğretim Üyesi

 

PROGRAM ADI

DANIŞMA KURULU ÜYELERİ

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı

  • Doç. Dr. Mehmet YÜKSEL, Çukurova Üniversitesi (Öğretim Üyesi)
  • Doç. Dr. Eren ŞAHİNER, Ankara Üniversitesi (Öğretim Üyesi)
  • Sevcan GÜZEL, Maltep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri (Tıbbi Görüntüleme Teknikeri)
  • Doğukan ÖZHAN, Marmara Ünivesitesi Pendik Araştırma ve Uygulama Hastanesi (Tıbbi Görüntüleme Teknikeri)
  • Sedat TUNA, Prof. Dr. Feriha ÖZ Acil Durum Hastanesi (Tıbbi Görüntüleme Teknikeri)
  • Prof. Dr. Mehmet Nuri TASALI, Maltepe Üniversitesi (Öğretim Üyesi)
  • Dr. Öğr. Üyesi Kemal Fırat OĞUZ, Maltepe Üniversitesi (Öğretim Üyesi)
  • Öğr. Gör. Hatice KALENDER, Maltepe Üniversitesi (Öğretim Görevlisi)

 

PROGRAM ADI

DANIŞMA KURULU ÜYELERİ

Turizm ve Otel İşletmeciliği

  • Dr. Öğr. Üyesi Merve ÖKSÜZ, Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi
  • Dr. Öğr. Üyesi Serap ÖZDEMİR GÜZEL, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Öğretim Üyesi
  • Pelin Tuna ARSLAN, İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi
  • Leyla ŞİŞİK, Bilim Uzmanı, Bağımsız Araştırmacı
  • Zafer AVCI, Marma Hotel İstanbul ASİA Genel Müdür
  • Koray SAPMAZ, CVK Park Bosphorus, Satış ve Pazarlama Müdürü
  • Hakan ARSLAN, Sheraton Bişkek İş Geliştirme Direktörü, Satış ve Pazarlama Direktörü
  • Simla ÖZDEMİR, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı Öğrencisi
  • Ali İhsan Umut KURT, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı Mezun Öğrenci
  • Dr. Öğr. Üyesi İsmail UZUT, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı Öğretim Üyesi
  • Öğr. Gör. Çağdaş TURAN, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı Öğretim Görevlisi
  • Öğr. Gör. Sinem UYSAL BAYRAKTAR Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı Öğretim Görevlisi

 

PROGRAM ADI

DANIŞMA KURULU ÜYELERİ

Uçak Teknolojisi

  • Nüsret Bülent TOPÇU- THY Kalite Şefi (Part 21/147)
  • Mustafa CIDIK- THY - Temel Eğitim Müdürü
  • Hüseyin DEMİRCİ- MyTechnic- Yapısal Bölüm Teknik Müdürü
  • Kadir GÜNEL- SancakAir- SHY-145 Bakım Müdürü
  • Yüksel ORTAKLAN- AFA- Uçak Bakım Teknisyeni
  • Zafer Tolga YILDIZ- Ayjet Uçuş Okulu- Teknik Müdür
  • Ali ÖZUĞUR- Kaan Air- Teknik Müdür
  • İlhan GÜNAYDIN- AFA- Teknik Müdür
  • Yücel KISA-İstanbul Havacılık- Şef Yardımcısı
  • Bahattin YILMAZ - Fenix Aviation - Teknik Müdür
  • Deniz DENİZLİ- THY- Uçak Bakım Teknisyeni- 2017 Yılı Mezunumuz
  • Halil İbrahim AYAR-Mytechnic- Uçak Bakım Teknisyeni - 2018 Yılı Mezunumuz
  • Dr. Öğr. Üyesi Şener ODABAŞOĞLU- Uçak Teknolojisi Programı Öğretim Üyesi
  • Benan ÖZTÜRK - Uçak Teknolojisi Programı Öğretim Görevlisi
  • Abdurrahman KILIÇ - Uçak Teknolojisi Programı Öğretim Görevlisi
Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel