Meslek Yüksekokulu | Neden Meslek Yüksekokulu?

Meslek Yüksekokulu

Neden Meslek Yüksekokulu?

1999 yılında Dragos’ta eğitim hayatına başlayan Meslek Yüksekokulumuz; “eğitimde işbaşı” anlayışıyla 20 yılı aşkın süredir akademi & sektör iş birliğiyle gençlere yeni kapılar açmaktadır. Bu işbirliği, yüzyılımızın iş dünyasının vazgeçilmezidir. Kitapların içindeki bilgiyi öğrenciye aktarmaktan ibaret bir eğitim anlayışı artık çok geride kalmıştır. Çağın gereği, etkileşimli eğitimdir. Eğitim kurumları, yeni trendleri takip etmek ve en iyi şekilde uygulamak zorundadır yoksa bir adım önde olmak mümkün olmaz. Bu anlayıştan yola çıkan Meslek Yüksekokulumuz, Mustafa Kemal Atatürk’ün; “En önemli ve verimli vazifelerimiz milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde kesinlikle zafere ulaşmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu şekilde olur.” sözlerinden güç alan uzman akademik kadrosu ve şehrin merkezinde doğa ile iç içe çevreci kampüsünün ayrıcalığıyla öğrencilerine sektörle doğrudan işbirliği, staj ve üretim içinde eğitim olanakları sağlamaktadır.

Marmara Eğitim Köyü çatısı altında sektöre nitelikli iş gücü yetiştiren yüksekokulumuz; Bilgisayar Programcılığı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Çocuk Gelişimi, Bankacılık ve Sigortacılık, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Adalet, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, İş Sağlığı ve Güvenliği, İlk ve Acil Yardım, Mimari Restorasyon, Moda Tasarımı, Uçak Teknolojisi, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Anestezi olmak üzere 16 programla eğitim vermektedir.

Akademik donanımla beraber öğrencilerine yeni duyuşlar ve yeni bakış açıları kazandıran yüksekokulumuzun mezunları, iş dünyasının “aranan” iş gücüdür. Bununla beraber akademik hayata devam etmek isteyen gençlerimiz de Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS) girme imkânına sahiptir.

Meslek Yüksekokulumuz; sektör ihtiyacına uygun olarak güncellenen müfredatı, yetkilendirme belgeleri, akreditasyon çalışmalarıyla yeni başarılara imza atmaya devam etmekte ve başarının ayrıcalığıyla eğitim yolunda ilk günkü heyecanıyla yürümektedir.

 

Öğr. Gör. Rıza Gürler AKGÜN
Meslek Yüksekokulu Müdürü

Düşüncede Özgür, Eğitimde Çağdaş, Bilimde Evrensel